Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята УАЗка 31512

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моята УАЗка 31512

    Преди четири години купих моята УАЗка 31512 1990 год. в лошо състояние, но в движение за 1200лв. Карали са я едни ловци който не са стегнали и едно болтче по нея по техните думи. Двигателя УМЗ 417 гореше по 1л. масло на 100км. Първо мислех направо да го сменя с един перфектен ЗМЗ 402, но после реших да му направя лек ремонт със смяна на сегменти. След ремонта двигателя спря да гори масло и до сега работи прекрасно. Скоростната кутия изключваше от първа, задна и четвърта и беше сменена с друга заедно с раздатката. Диференциалите бяха бързи 37-8 и ги смених и двата с бавни 41-8 като й сложих БТРски блокажа и на двата моста. Съединителя го смених с диафрагмен от Ниса-Жук и до сега не съм го сменял. Стартери за тези четири години смених около 10 броя, след всяко влизане в Рйо де лайнаре задължително смяна на стартер! След четири години най после дойде ред и на купето. Днес свалих предната маска и двата калника за да ги сменя защото особено десния калник падна сам без да развивам болтчетата и гайките който го държат. След това имаше естествено и автомивка. Утре ще пусна и снимки.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

  • #2
    От: Моята УАЗка 31512

    Днес свалих газовата бутилка, която беше на мястото на десния резервоар и ще я слагам под задната седалка. Ето и снимките.
    Прикачени файлове
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      От: Моята УАЗка 31512

      Още снимки на УАЗика.
      Прикачени файлове
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        От: Моята УАЗка 31512

        Като ти чета мненията,не се и съмнявам,че в най-скоро време джипката ще изглежда прекрасно.
        Ще следя темата с интерес.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Моята УАЗка 31512

          Здравей колега.
          Ентусиазмът ти е заразителен...чел съм доста твои публикации и знам ,че си наясно какво правиш...Калниците и маската ще смениш,но виждам сериозна корозия по рамата.Мислил ли си за почистване на ръждата и "консервиране" -напр.BODY930.
          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Моята УАЗка 31512

            Да така е колега. Рамата също така ще бъде обработена и боядисана. За есенно-зимния сезон УАЗката трябва да е готова!
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Моята УАЗка 31512

              Драго най-добрата подготовка на подобен вид кола за зимата е ЯКО каране в деретата и тя сама свиква с всичко!Имаш жив пример на лазарово!
              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

              Коментар


              • #8
                От: Моята УАЗка 31512

                Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                Драго най-добрата подготовка на подобен вид кола за зимата е ЯКО каране в деретата и тя сама свиква с всичко!Имаш жив пример на лазарово!
                Съгласен съм с теб Асенчо, но трябва и малко грижи за машините
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  От: Моята УАЗка 31512

                  Драже,ще режеме ли малко ламарини,предлагам да резнеме всичко до долния край на долните панти на вратите -какво ще кажеш?
                  Ако ти харесва да сложим прагове като на Григорчо, а?
                  няма начин да няма начин
                  http://album.bg/offroad_
                  0878 613 163

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моята УАЗка 31512

                    Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
                    Драже,ще режеме ли малко ламарини,предлагам да резнеме всичко до долния край на долните панти на вратите -какво ще кажеш?
                    Ако ти харесва да сложим прагове като на Григорчо, а?
                    Дани и аз така мисля да се реже всичко до долните панти. Така ще паднат и изгнилите ламарини.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моята УАЗка 31512

                      Имаш ли миг- мак,ако не да товарим моя и да дойда да го спраскаме за ден два -ако дадеш ракия де.........
                      няма начин да няма начин
                      http://album.bg/offroad_
                      0878 613 163

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моята УАЗка 31512

                        Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
                        Имаш ли миг- мак,ако не да товарим моя и да дойда да го спраскаме за ден два -ако дадеш ракия де.........
                        Нямам миг-мак но имам тук в Бяла Слатина двама колеги който са ми обещали да го отрежат. Ако се размислят ще ти се обадя и ще се подготвя с ракията и мезетата
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моята УАЗка 31512

                          Грижи само поддръжка.Ламарините са в повече и са за пред кафето.
                          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моята УАЗка 31512

                            Аз се чудя защо Драго се движи с Газката ,а той правил туних на Уаза много добре се справяш Успех
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моята УАЗка 31512

                              Драго, крайно време беше да и обърнеш внимание, ако в нещо се колебаеш - ти си знаеш

                              На този етап само купето ли ще оправяш?

                              Успех, нямам съмнение че ще стане много по хубава щом си се захванал
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X