Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво може да е...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От какво може да е...?

    Колеги, Ферозата отказа да пали, когато е топла!
    На студен двигател пали от четвърт, както винаги е палела.
    Проблемът се появи преди 2-3 седмици ,но отначало го правеше спорадично. После "номерата" зачестиха и днес ми го направи всеки път от пет пъти, когато я гасих.
    Помпата подкачва (поне се чува), и въртя по няколко минути с натиснат докрай педал на газта, докато я "излъжа". Като запали, в началото работи неравномерно с тенденция да угасне и трябва да я изфорсирам някоко пъти. След това оборотите на празен ход си се стабилизират. Няма разлика във вървенето-върви си нормално, не прекъсва и не губи мощност.
    Днес разкачих и почистих всички маркучета- вакууми, ЕГР и т.н. Почистих също и всички клеми около мотора, както и датчика за дроселовата клапа. Запали , но явно е била поизстинала, защото по-късно пак ми погоди същия номер.
    Като въртя на стартер, мирише на бензин (явно от ауспуха).
    Сякаш е задавена.
    Чудя се, дали може да е от горивен филтър, че не е сменян, ма знам ли...

    Понякога (не всеки път) , след като запали след няколко дълги въртенета, ми светва за малко (няколко секунди) "Чек Енджин" и после угасва.

    Някой има ли идея от какво може да е , че да не се ровя на сляпо.
    Благодаря ви предварително!
    Поздрави!

    Сашо
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: От какво може да е...?

    Със същия проблем съм. След като и направих диагностика излезе, че е датчкика за температурата на охлаждащата течност.

    Коментар


    • #3
      От: От какво може да е...?

      Аха...виж ти... Не се сетих за диагностиката , но утре ще пробвам. Ще пробвам и да намеря датчика и да промия клемата, ако може разбира се. Ама там отзад е толкова несгодно за барникане, че...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: От какво може да е...?

        Сложи жичката и брой миганията. Работа за 5 минути.

        Датчика го продават в Евро07.

        Може да си видите и клапаните за всеки случай, макар да е малко вероятно да са те.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: От какво може да е...?

          Е точно вчера Сашо щях да те търся по същия проблем. На кума ми ферозката от месец се държи абсолютно по тоя начин, На студено пали от раз, стопли ли - грънци. Той я беше водил в Бош Дупница и срещу 70лв проблема бе отстранен със смяна на едно реленце. Да ама не, Проблема си остана. Вчера след дълго почесване стигнахме до извода, че когато колата е топла, тя не знае и това създава проблем. Замислихме се за датчици /топлинни/ и тъкмо реших да ти звъня за да кажеш къде се намират и взех та си сецнах кръста и отложихме. Но проблема и с паленето и с кръста ми си остана. Казвай къде се намират датчиците за топлина на ферозата, поне нея да подкараме, то се е видяло че за моя кръст нема оправия.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #6
            От: От какво може да е...?

            Като се замисля, има логика в подобни разсъждения... Датчика клати компа, че мотора е студен, а пък инжекциона настройва за по-богата смес... Възможно е и затова да смърди на бензин, сякаш се задавя.
            В съседния пост, колегата Иван Горчев е описал, къде се намират датчиците. Аз утре смятам да и направя една диагностика и ако ми потвърди грешката, ще пробвам да ги бъзикам.
            Ще споделя резултата. Ако се окаже че датчика е скапан, ще търсим дружно.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: От какво може да е...?

              Ако има датчик гмт и/или колянов вал е от него
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: От какво може да е...?

                Ъъъ...знам ли... Ще проверя в ръководството.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: От какво може да е...?

                  При развален температурен датчик поведението е точно такова. Компютърът се лъже, че е постоянно студена и налива гориво с голямата кофа, не слуша ламбда сондата и твори глупости.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    От: От какво може да е...?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ако има датчик гмт и/или колянов вал е от него
                    Няма. Компа си взима тоя сигнал от комутатора, и по-точно от едната жица на бобината. Ферозата е с възможно най-най простия електронен инжекцион.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От какво може да е...?

                      Такааа... Днес се побъзиках с гореспоменатия датчик.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image206.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5187910 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image211.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5187909Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image203.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5187906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image204.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5187907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image206.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5187910Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image210.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5187908Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image211.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5187909Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image210.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5187908Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image204.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5187907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image203.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5187906Странно, но в ръководството никъде не успях да го открия. Има го на схемата, но никъде не е показано местоположението и формата му. Не открих, също така описание за това как се проверява дали е здрав.
                      Както и да е, датчика е там където каза Ванката, точно под и вляво от делкото.
                      Мястото наистина е ужасно за достъп, а и не се вижда. Наложи се да откача скобите на кабелния сноп, който минава оттам, но подозирам че ако трябва да се сменя, най-добре ще е да се свали делкото. Завирах се и отдолу, но не може да се достигне.
                      Буксата е със телче, което се откача отдолу и се мъчих повече от час, да я откачаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Image212.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5187911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image215.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5187912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image214.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5187914

                      Опитах да запаля с откачена букса - пали си, но свети непрекъснато чека. На загрял мотор, също пали.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image216.jpg
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:5187913Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image219.jpg
Прегледи:1
Размер:52.0 КБ
ID:5187915

                      След това изкъпах хубаво буксата и контактите на датчика със контакторен спрей Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image222.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5187918 и ги оставих да се изцедят и изсъхнат.

                      После включих буксата и обилно напръсках отвън с електропротект.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image221.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5187917

                      Проблемът изчезна, засега (надявам се и занапред).
                      Ще следя, дали ще се появи отново. В такъв случай, ще трябва да се сменя датчика.

                      Дано съм ви бил полезен.

                      Поздрави!
                      Прикачени файлове
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: От какво може да е...?

                        По спомен датчика е същия като за температурата на входящия въздух. Със същото съпротивление, и се проверява по същия начин.

                        Не си гледал достатъчно внимателно в книжката. Всичко си пише.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: От какво може да е...?

                          Ми, прехвърлих ги набързо всички, ма нищо не открих...
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: От какво може да е...?

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Ми, прехвърлих ги набързо всички, ма нищо не открих...
                            Дори са посветили цели 3 и кусур страници само на тоя сензор. Ето:








                            Накратко, за да си спестите чекнене, разправии и губене на време, се сваля всичкото делко.
                            Прикачени файлове
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От какво може да е...?

                              Благодаря, Спарки! Вярно не съм гледал както трябва.
                              Благодаря и на всички, които се отзоваха по темата!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X