Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво може да е...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От какво може да е...?

    Значи аз не съм разбрал.Сори.Иначе на ствола на делкото е о-пръстен.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #32
      От: От какво може да е...?

      Абе, и аз не знам точно от къде тече, ама отзад целия мАтор е олят с масло. Така си я вземах и така си е от край време. А не хвърля много, щото почти не доливам...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: От какво може да е...?

        Здравейте!!!
        И аз имам същия проблем. Като загрее колата сама гасне дори и в движение.Като е на място както си работи нормално и изведнъж си угасва сама.
        Прочетох това което сте направили и ще го проверя дали и аз мога до отсраня моят проблем.

        Коментар


        • #34
          От: От какво може да е...?

          Малко на несгодно място е датчика, иначе процедурата не е сложна. То и аз скоро трябва да я повтарям, но все не стигам до нея.
          Успех!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #35
            От: От какво може да е...?

            На мен продължава да си ми го прави номера. Не съм повтарял процедурата. Само когато го направи, размърдвам леко буксата. Не се вижда, но съм свикнал да я откривам с напипване. Пак не пали веднага, но е по-склонна.
            Последния път обаче, изваждайки си ръката от "сгодното" място, намерих едно вакуумче от ония тънките пластмасови, което си виси.
            Идва от ТVSV, BVSV, или как там се явява клапана под делкото, но края му не мога да намеря къде трябва да иде. Трябва да разглеждам пак схемите.
            Иначе , по принцип номера го прави когато е топла и карам на "по-горна" скорост с по-малки обороти. При което на по-конвенционалните коли би трябвало да "чука аванса". В такива моменти, ми привятква лампата "чек ейнджин" и после, ако я угася, няма палене...
            А и разхода скача след такива изпълнения. Не че е малък и иначе, де...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: От какво може да е...?

              И на ферозата би трябвало да почуква аванса при прекалено ниски обороти и прекалено настъпване на педала.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: От какво може да е...?

                Никога досега, не съм чувал гореспоменатия шум при мойта. Днес за пръв път ми се включи виското, малко преди средата...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: От какво може да е...?

                  Здравейте колеги!!! Доста късно пиша, но след като си смених датчика всичко се оправи и джипката вече не гасне в движение или на място. Благодаря на всички описали точно къде да търсим проблема.

                  Коментар


                  • #39
                    От: От какво може да е...?

                    Привет, колега!
                    Ако не те затруднява, напиши от къде и за колко го купи, че и моя ако продължава да прави номера, ще го сменям. Скоро почиствах буксата и сега се е кротнал, ама знае ли се...
                    Има ли някакви означения?
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #40
                      От: От какво може да е...?

                      Здравей колега!!! Не съм забелязал дали има някакви обозначения. Свалихме датчика /не много лесно/ и отидох в магазин в който продават само релета, динама, стартери и други подобни.Нямаха го в наличност, но го доставиха на другия ден. Цената беше 34лв. Аз съм от Бургас и за това не мога да ти помогна за подобен магазин в Дупница или София.

                      Коментар


                      • #41
                        От: От какво може да е...?

                        Благодаря!
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: От какво може да е...?

                          Здравейте ,моята Фероза1,6 16v от няколко дни се дави след като загрее и прекъсва и гасне някой път след това няма палене а как мирише на бензин, не е истина.А смених свещи, капачка, палец преди няколко седмици и след като прочетох темата съм извадил термометъра и утре ще я разкатая, и съм почти сигурен, че е този температурен датчик или другия въздушния незнам точно
                          Дидо
                          Без Паджеро 2

                          Коментар


                          • #43
                            От: От какво може да е...?

                            Check engine свети ли? Гледа ли ламбда сондата? Гледа ли налягането на горивото? Гледа ли MAP сензора? След термодатчика, поне според мен, това са следващите вероятни причини.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: От какво може да е...?

                              Същите симптоми и при мойта. Пак чистих клемите преди две седмици, но пак почна да го прави номера. Явно самия датчик се е...ва.
                              Щом, като размърдам клемата и е по-склонна да запали.
                              Колега, гледай, дали ти светва от време на време и Чек енджин в движение.
                              Ако да, то това е ...

                              ПП: При разкачена букса на датчика, чека свети, както съм описал по-напред в темата. Така че, това е най-вероятната причина.


                              ПП2: Едва ли е от ламбда сондата, щото това го прави когато и скимне, иначе върви като разпрана...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                От: От какво може да е...?

                                Здравейте,
                                Не съм виждал лампата нито да мига нито да свети, иначе си върви много добре.Мерил съм налягането на помпата и е 2,2(малко е на минимума, ама вървеше добре), за ламбда сондата и Мап сензора не съм ги гледал а и незнам как се проверяват, ама сега отивам да извадя термодатчика и после ще му мислим
                                Дидо
                                Без Паджеро 2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X