Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правен казус за регистрация на мотоциклет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правен казус за регистрация на мотоциклет?

    Имам следния казус:

    Закупих си мотор, като с предния собственик сключихме нотариално заверен договор за покупко-продажба.
    След това не отидох да го регистрирам в КАТ (защото по лична карта съм далеч от София) и сега искам да го продам. Та въпросът е дали мога с този договор (който реално установява смяната на собственост) да продам мотора на новия собственик.....или трябва първо да го регистрирам в КАТ и чак след това продажба?

  • #2
    От: Правен казус за регистрация на мотоциклет?

    Регистрация на твое име в КАТ, плащане на данъка за годината и глобичка, ако са минали повече от два месеца от покУпко-продажбата.
    След това продаваш.
    Последно редактирано от viki terzieva; 02-07-10, 18:03.

    Коментар


    • #3
      От: Правен казус за регистрация на мотоциклет?

      Колегата dvdesh много точно е написал какво трябва да направиш много е кофти с тези договори аз за това винаги купувам с пълномощно така има много повече варианти-за продажба без да минаваш през кат, когато решиш да си го прехвърлиш дори и след години с пълномощното си правиш договор и си минаваш кат.

      Коментар


      • #4
        От: Правен казус за регистрация на мотоциклет?

        Ето Ви още една идея - откривате предишния собственик и правите нов договор на новия собственик. Мисля, че може да стане и така. Не вярвам някой да рови в регистри и архиви и да стане проблем. Все пак добре би било да се консултирате с някой "вещ в занаята".
        Honda XR600
        Kawasaki KLX650
        Honda XL600V Transalp
        +359 888 6З5 9З4

        Коментар


        • #5
          От: Правен казус за регистрация на мотоциклет?

          Най чистият вариант е минаваш през Кат и после продаваш пак с договор. При пълномощното има и + и - . Лично според мен е добре да направиш една консултация с нотариус за да си избегнеш главоболия в бъдеще.


          Колега "dmihailov" Трябва предишният договор да се обяви за нищожен и тогава да се прави нов. Но ако продажбата се извърши сега, старият собственик по закон ще дължи данъци до датата на продажбата и т.н. Голям филм е.

          Колега акта за административно нарушение беше от порядъка на 20-50лв. ако си заслужава мотора го направи както си трябва за да спестиш проблеми на бъдещият собственик.
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X