Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

    При мен шевът стана точно преди джобовете в началото на гърбицата, в предната част пуснахме плата по дължина, а на широкото го обърнахме по ширина - 150 см. стигат.
    Въпрос на мерене.
    При мен имаше теч от задния десен илюминатор, гледам при теб също има следи от ръжда. Гуменото уплътнение не се законтря никъде и със стареенето във времето започва да пропуща - лекува се с body 940
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #92
      От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

      Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
      ...... като аз мисля да направя и още два шева на 60см. от двете страни на основния, с контрастен конец, с цел отвличане на вниманието ........
      Тая идея се провали. Платът е много "жив" и трудно се шие в права посока. Има реален шанс, декоративните шевове да станат по диагонал Останах си с един , централен.
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #93
        От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

        И започна се лепенето на тавана

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1010.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5482120

        с това лепило
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1013.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5482121

        С четка, внимателно се намазват "къдравите" елементи,
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1014.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5482122

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1015.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5482123

        а след това, с мече, останалите равни повърхности, както и самия плат.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1016.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5482124

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1018.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5482125

        Започнах от средата към единия край. Трябват минимум 3 чифта ръце - двама да леко опъват плата, а другия
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1019.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5482126

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1020.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5482127

        посредством парче плат (най-добре от същия, който се лепи) притиска губаво плата към повърхността на тавана.
        Това вече е от втората част.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1021.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5482128

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1023.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5482129

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1024.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5482130

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1026.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5482131

        Тук всичко е залепено. Започва съхненето.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1027.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5482132

        Изчаках го 24 часа и .... рязането става с макетен нож. Смених 7 Трябва да е остър, иначе започва да дере.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1028.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5482133

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1029.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:5482134

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1030.jpg
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5482135

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1031.jpg
Прегледи:1
Размер:203.9 КБ
ID:5482136

        Изрязан и готов за монтаж на джобовете и задната конзола.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1032.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5482137

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1033.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5482138

        И готово. Крайния вариант е задоволителен
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1035.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5482139

        След третия таван, грешките от този ще бъдат отстранени
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #94
          От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

          Направо ти завиждам на смелостта да си го лепиш сам тавана. Аз моя го свалих и го занесох на тапицер... Има тапицерски плат с достатъчна ширина. Моя таван е тапициран с едно парче. Сигурно може да се намери и това до голяма степен ще опрости начинанието, ама пак си мисля, че е по-безболезнено да се занесе кората на някой, който го работи това. Поздрави за работата.

          Коментар


          • #95
            От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

            Първоначално публикуван от dido_ig Преглед на мнение
            Направо ти завиждам на смелостта да си го лепиш сам тавана. Аз моя го свалих и го занесох на тапицер... Има тапицерски плат с достатъчна ширина. Моя таван е тапициран с едно парче. Сигурно може да се намери и това до голяма степен ще опрости начинанието, ама пак си мисля, че е по-безболезнено да се занесе кората на някой, който го работи това. Поздрави за работата.
            Благодаря!
            Има шанс и едно, цяло парче да стигне. Ширината на плата е 1.50м., а на тавана, в широкота му част - 1.60м. Платът е разтеглив и тия 10см. можеше и да ги покрие. Но, това стана ясно, след като започнах да го лепя. Преди това не исках да рискувам.
            И аз минах през тапицер и офертата беше: "Щом ще го свалиш сам и ще си купиш материалите - 130-140лв.". Казах му, че за тия пари правя ремонт на предницата и си тръгнах.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #96
              От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

              И аз минах през това преди два месеца. Странно как на единичката тавана ти е по-широк от моята двойка. аз взех 150 ширина и само леко над задната врата около 1 см се вижда подплатата... и мина без шевове.
              Сега съм с таван уникат от плюш....
              Леко ми е протъркана шофьорската седалка от слизане/качване и се чудя дали да не ковна едно парче от този плюш по-нататък....
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #97
                От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                Поздрав, направил си тавана прекрасно.
                Понеже спомена следващи тавани, да споделя една идея: продава се спрей лепило за мокет. Звучи стресиращо, но не е.
                Лепилото е спрей под налягане, АБСОЛЮТНО безцветно е, дюзата го пръска като паяжина и няма вариант за непокрити части, отвореното време е сравнително голямо.
                Успех в качването обратно.

                п.п.не мога да покажа линк, защото е търговски
                Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                Коментар


                • #98
                  От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                  Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                  ....... продава се спрей лепило за мокет. Звучи стресиращо, но не е.
                  Лепилото е спрей под налягане, ....
                  Със спрей щях да го залепя за два пъти по-кратко време. В същност, трудо и времеемкото в цялото занимание е мазането на тавана и плата. Плата играе под мечето, гъне се, лепи се, мани Ако има два три чифта ръце да го държат опънат е много по-лесно.
                  За спрея е важно да се разбере каква площ покрива и да се сравни с трите кутии лепило по 7лв., които използвах.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #99
                    От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                    Да, и аз чух за такъв спрей. Работата се улеснява значително тогава.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-05-13, 20:28.
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар


                    • От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                      Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                      Благодаря!
                      Има шанс и едно, цяло парче да стигне. Ширината на плата е 1.50м., а на тавана, в широкота му част - 1.60м. Платът е разтеглив и тия 10см. можеше и да ги покрие. Но, това стана ясно, след като започнах да го лепя. Преди това не исках да рискувам.
                      И аз минах през тапицер и офертата беше: "Щом ще го свалиш сам и ще си купиш материалите - 130-140лв.". Казах му, че за тия пари правя ремонт на предницата и си тръгнах.
                      Платът, който намери тапицера беше поне 1,60м. на ширина и уникално хубав за таван. Тоя, при когото си ходил е бил яко увълчен. На мен със материалите и с лепене на дунапренчета по клапите, дето регулират въздушните потоци на вентилатора ми излезе под 100лв. преди около година. Само казах, че не бързам и стана за около 2 седмици. В този срок и доставката на плата, която отне около 5 дни... Доволен съм като напасан добитък.
                      И още нещо, при монтажа на готовия таван си трябват поне 2-ма души. Беше ми ужасно трудно да го сложа сам. Уж нищо работа на пръв поглед, а ме измъчи. При това в купето нямаше абсолютно нищо - седалки, волан, табло, постелки - всичко беше навън.

                      Коментар


                      • От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                        Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                        И аз минах през това преди два месеца. Странно как на единичката тавана ти е по-широк от моята двойка. аз взех 150 ширина и само леко над задната врата около 1 см се вижда подплатата... и мина без шевове.
                        Не знам как е при двойката, но при първото Диско, кората не е точно по тавана, а слиза по десетина сантиметра от двете страни към страничните прозорци. На снимките се вижда.

                        Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                        ...продава се спрей лепило за мокет. ...
                        Лепилото е спрей под налягане, АБСОЛЮТНО безцветно е, дюзата го пръска като паяжина и ...
                        Чувал съм за такива лепила, но пробвано ли е върху дунапрена на плата за тапициране на таваните? Доста кофти материал е.
                        Освен това как би се държало при нагряване, защото при първите ми опити за тапициране на нещо, преди много години ползвах Хелметекс, стана супер, но след второто лято лепилото стана на гадна каша и платът се саморазлепяше както му падне, та се наложи да изхвърля кората.

                        Коментар


                        • От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                          Монтиран и готов

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130517_090520.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5482335


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130517_090709.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5482337
                          Прикачени файлове
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                            Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                            Монтиран и готов ...
                            Супер е, Жоре!
                            Почвай нов бизнес...

                            Коментар


                            • От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                              Моят миналото лято също го направиха с цяло парче плат, в Шумен. Закарах си колата в сряда следобед и си я прибрах готова в Неделя сутринта. Ама доколкото чух, след това тапицера вече спрял да прави тавани, защото било много неблагодарна и трудоемка работа..
                              [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

                              Коментар


                              • От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                                Първоначално публикуван от dido_ig Преглед на мнение
                                Чувал съм за такива лепила, но пробвано ли е върху дунапрена на плата за тапициране на таваните? Доста кофти материал е.
                                Освен това как би се държало при нагряване, защото при първите ми опити за тапициране на нещо, преди много години ползвах Хелметекс, стана супер, но след второто лято лепилото стана на гадна каша и платът се саморазлепяше както му падне, та се наложи да изхвърля кората.
                                Лепилото както казах по-горе е предназначено за залепване на мокет. предназначено е да залепва винил, найлон, ПВЦ и всичко друго синтетично към всяка повърхност/дърво, винил, камък и тн./
                                След изсъхване лепилото става по-твърдо от хелметекс, причината да е толкова трайно и здраво залепващо е малкото количество. "Паяжината" създава милиард контактни и миниатюрни точки между двете повърхности. На "каша" би могло да стане ако има покритие, така нанесено лепилото е като ситна мрежа от тънки нишки. Нанасянето само на едната страна допълнително прави икономично, тъй като няма нужда да обработваш и двете страни.
                                Не правя реклама, даже не съм убеден дали у нас се продава, лепилото е много разпространено на острова и цената за 500 мл. е 2,5-4 местни пари.
                                Никъде не е упоменато колко покрива, но според мен е напълно достатъчно за един таван /разговора е за таван/
                                Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                                Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X