Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТУНИС 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТУНИС 2010

    Прибрахме се ! Изморени и щастливи.Още имам усещането ,че утре сутрин ще яхнем мотора и ще тръгнем....
    А,знае ли човек....
    Пътуването ни започна и завърши интересно - без да е планирано...
    Ден първи....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150617.JPG
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5894194 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150625.JPG
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5894195 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150627.JPG
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5894196 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150630.JPG
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5894197

    ... и Ден Последен.....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1200576.JPG
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5894198 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1200580.JPG
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5894199 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1200581.JPG
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5894200
    Пожелахме им успех....
    Останалото след ден два...
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    От: ТУНИС 2010

    Янко ... не се ли наспа вече бре...??
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: ТУНИС 2010

      Боря се със снимките!Утре почвам
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #4
        От: ТУНИС 2010

        Преди повече от 25 години ,съвсем не случайно в мен се породи желанието да посетя Тунис.С годините това желание ,отстъпваше на други приоритети и така ,докато миналата есен моментът дойде.Споделих с Теди желанието си да посетим тази страна и тя ме подкрепи.Подготовката на маршрута и местата за посещение се уточняваха продължително.Плановете се променяха многократно.След окончателно уточнен план ,се оказа ,че фериботите от Сицилия до Тунис са през 8 дена.Отново хотели,дневни трипове ... се пренареждаха.В крайна сметка бяхме готови .Вечерта преди тръгването за пореден път се промени маршрутът до Солун - прогнозите бяха,,....силен дъжд...".И така...
        Ден 1.Варна-Свиленград-Александрополи-Солун.
        Багажа е натоварен.Добата ни изпрати и ни поля вода. ,,...не се притеснявайте за мен- накефете се...''


        ..времето е мрачно и едва ли ще избягаме от прогнозите...


        Началникът се смили над нас и до Свиленград пътувахме в чудесно прохладно време.
        Спряхме за гориво ,сладолед ...


        ...и да изчакаме....







        ...кафе , почивка и снимка за спомен...


        всеки пое своя си път със своите мечти ....
        Последно редактирано от churov; 23-06-10, 20:02.
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          От: ТУНИС 2010

          Пътуването продължи спокойно и монотонно.Разбира се в Александрополис не пропуснахме да спрем в любимия си ресторант ,,Стефанос'' и се опитахме да изядем всичките ми налични октоподи...
          В Солун се настанихме в ,,отработен'' хотел.Не е най-доброто в което сме спали ,но е на прилична цена и е в центъра на града.,,Hotel Emporikon''.
          Километри за деня -786км.
          Ден 2 . Солун - Игуменница .Наспахме се и с прогнози за гарантиран силен дъжд пихме кафе и се приготвихме...






          Магистрала - при това перфектна




          ...небето в ляво обещаваше дъжд...



          в дясно , също...


          ..напук на всички метеоролози над главите ни небето синееше...




          Пристигнахме в крайната дестинация ,без да капне капка дъжд - късмет ,а?


          Оставаше на место да реша единствения проблем с ферито до Бриндизи.
          Спрях пред първата агенция за билети и ,,Ok,No problem'' дали заради вида ми (с маска и слънчева слюда) ми дадоха цени за ,които не си бях и мечтал...


          Деня стана горещ.Все още беше около 11 часа , а ферито беше в 22...Реших да наема хотел за през деня ,да оставим багажа,да се преоблечем...
          Ужас- по кошмарни хотели не бях виждал , а цените им от 60 евро нагоре! Луда работа.С триста пазарлъка се настанихме в едно чудо на края на града срещу 25 евра.В стаята и банята нямаше осветление а чаршафите...




          Излязохме да се поразходим ,да хапнем ,да пием кафе...(извинявам се за тези снимки- грешка във апарата)
















          Вечерта дойде и ние с нетърпение отидохме на кея.Стана 22 часа ,а корабът все още го нямаше...


          ...единственият боклук на кея беше...


          Към 22,30 ,корабът пристигна.Държаха ни на кея до към 12.В един момент се появи капитана и ни поведе към морската гара.Оказа се ,че корабът няма да тръгне и трябваше да си презаверим билетите за дръг кораб на друга компания.За целта трябваше да си подпечатаме билетите на гишето на старата компания и после да отиден на другата ,за да ни издадат нов билет...каква блъсканица настана ..... добре че сме папкали повечко и му рабираме на ръгането...
          Корабът беше прекрасен и около 1 часа през ноща се настанихме.....събудихме се в Бриндизи...
          Ден 3 .Бриндизи - Франка Вила ди Сицилия.
          Бриндизи не ни направи някакво впечатление.Град пълен с емигранти и както ни предупредиха и с престъпници.Кратка обиколка ,кафе....





          Старата част на града(центъра) обаче си заслужаваше...

























          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            От: ТУНИС 2010

            Приказка с неочакван край?

            Много добре започва - дай още, сега!
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #7
              От: ТУНИС 2010

              Браво,Янко.
              Чакаме продължението.
              Поздрави.
              I am just a simple man.

              Коментар


              • #8
                От: ТУНИС 2010

                Да, най-хубавото от приказкака предстои със сигурност.
                Не забравяй да казваш по нещичко и за мотора , как се държи на различни терени, удобен ли е за дълги пътувания...разход на гориво, масло и т.н.

                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: ТУНИС 2010

                  По правило ,отпуската ,трябва да ми излезе през носа.Нямам секунда свободно време,през деня и затова ще си пиша домашното вечер
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТУНИС 2010

                    Дръж се янко! Вече успя да ме зарибиш... Други покрай мен също. Ти си ми вдъхновението. Мисли за писанието си като за огън, а за себе си като муза... не ми обръщай вниамние и аз работя много... то кой ли се е опнал да почива де...
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТУНИС 2010

                      Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                      Дръж се янко! Вече успя да ме зарибиш... Други покрай мен също. Ти си ми вдъхновението. Мисли за писанието си като за огън, а за себе си като муза... не ми обръщай вниамние и аз работя много... то кой ли се е опнал да почива де...
                      , развесели ме!На теб определено ще ти хареса в Тунис.ТАм човек трябва да пренебрегне циганията и да види красотата ,която прозира навсякъде.
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТУНИС 2010

                        Напуснахме Бриндизи и се отправихме към Таранто.Пътища такива...



                        ... и такива... (нещо магистралата ме отегчи)



                        ...лозята им завити да не настинат...



                        Не бях и чувал за този град , но нещо ме сръчка да влезем в него ,а не да профучим по околовръстното...


                        Нямам думи - това един от най-красивите градове ,които съм виждал...
                        Ако имате възможност ,за нищо на света не го пропускайте!!!




























                        ..тази ,какво чакаше край пътя?....


                        ...Рибарския квартал - изключително живописен...




                        ...и люимите миди...




                        Изключително ,но ни чакаха още над 500 км + ферибот!
                        Пътят продължи скучо ,но навлизайки в областа Калабрия (върха на ботуша) ,нещата се промениха.Прекрасна природа.Естествено пълно щастие няма и за сметка на красотата ,пътя се оказа в ремонт! Движехме се в една лента със 60-80 км/ч ,без възможност за изпреварване.Не се сдържах и направихме няколко ,,пишика'' ,но поради фотосесията ,която ми беше направена в БГ от КАТаджийските камери,се въздържах от международни изяви.

                        В опита си да обядваме попътно (нещо изключително невъзможно след 13 часа- сиеста!!!) ,имаше и такива подлези...



                        ...небето отново заплашваше да се ,излее''...


                        ...маслини...



                        ...много хитри ,,конуси'' - гъвкави и ,както се оказа се минава много лесно през тях...


                        ..и така около 200 км...




                        ...глътка въздух- малко еднопосочно движение - гаааз! Е тука пък един автобус е ни видя и се опита да ни притисне в мантинелата...


                        .и отново двупосочно...


                        Поради ниската скорост имах възможност да се радвам на пейзажите...






                        ......




                        тук ГПС-а показваше височина 380м , а морето е под нас.На един виадукт Показа повече от 500 м ,но Теди отказа да се пусне ,за да снима....
                        Последно зареждане на континента...


                        ...Реджо ди Калабрия , а отсреща е Сицилия...


                        Спуснахме се в града и ГПС-а послушно ни заведе до гишето за фериботните билети.От там на една огромна опашка.Вероятно щяхме да чакаме часове.Забелязвайки ,как разни скутери се промъкват между колите,полека се ,,изсухлих'' и аз.


                        ...бяло,зелено,червено...


                        ..между коли,камьони...пред бордюри и хоп, най-отпред


                        ...чакахме това...


                        ...ентусиасти...




                        Чао, Италия!
                        Последно редактирано от churov; 25-06-10, 09:19.
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТУНИС 2010

                          Янко и Теди,

                          Сигурен съм,че ще се кефя някой ден като успея да заредя снимките....

                          Радвам се,че всичко е минало както трябва....имаш(ме) много да обсъждаме арабския свят и не само него,но това дай Боже един ден като се приберем.

                          Поздрави от Адис Абеба,
                          търся си подписа....

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТУНИС 2010

                            Благодаря за споделеното пътуване, прекрасни снимки!
                            VARADERO SD2

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТУНИС 2010

                              Добре дошли и от мен ! Нямам търпение да поместите продължението !!! Моля Ви - побързайте !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X