Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТУНИС 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ТУНИС 2010

    Благодаря ти,Мони.само се върнете живи и здрави.Следим ви и с нетърпение очакваме всяка ваша снимка и информация.Арабския свят...
    В Либия съм бил на невероятни места ,но с джип . С мотор.....
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #17
      От: ТУНИС 2010

      Пътуването до Мессина трае около 30 мин...





      От дале си помислихме че е сградата на морската им гара






      ...Изключително красив град.Жалко ,че времето ни притискаше...







      ...чудеси магистрали ,но и движението си го бива...




      слънцето се беше поскрило и за това се извинявам за снимките...


      ЕТО ГО!!!!


      ...цветен тунел...


      романтични градчета...





      ..природата е приказна...




      такива местенца окончателно оформиха идеята ,Сицилия да бъде някога отделна дестинация...








      Хотелът се оказа фантастичен , а бяхме хванали промоция и спахме за 29 Евро!!!


      Независимо ,че основната дестинация беше Тунис,бяхме си оставили един ден за Етна!Не съжаляваме!
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #18
        От: ТУНИС 2010

        Янко, разгледахме снимките, ш с накефим на продължението.
        поздрави

        Коментар


        • #19
          От: ТУНИС 2010

          Тя


          чака някой ТУрист в Тунис да я заведе, а аз чакам още снимки.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #20
            От: ТУНИС 2010

            ...Хайде де,Янко!
            Давай нататък.
            Поздрави!
            I am just a simple man.

            Коментар


            • #21
              От: ТУНИС 2010

              Благодаря за пътуването! Чакаме продължение с нетърпение!
              LZ1ZAH

              Коментар


              • #22
                От: ТУНИС 2010

                Янко, незнам колко пъти разглеждам снимките ти. Свършиха ми и пуканките и лимонадата...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #23
                  От: ТУНИС 2010

                  Супер...хубави снимки добро пътешествие. Хайде чакаме "горещата" част от пътешествието...
                  Ако има снимки от Соленото езеро нещо като това ;
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140.JPG
Прегледи:1
Размер:306.9 КБ
ID:5189416

                  с твоята машина може и да стане ама Аз здраво бутах след този опит...

                  Коментар


                  • #24
                    От: ТУНИС 2010

                    Янко, да не пропуснеш да разкажеш за причината за оня закъснял СМС, който ни хвърли в паника... за патката на светофара де...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ТУНИС 2010

                      Хиляди извинения за забавянето ,но от две седмици не мога да се добера до компютър.
                      Пламене , момата добре ,че е от ккамък ,иначе как щеше да ми устои ,не знам .
                      DESOM, не се наврях в ,,езерото'' защото имам опит от ЛИбия ,а и имаше не малко такива жокери ...


                      това ,което не е тиня е пухкав пясък ,където си затъваш без грижно ,за радост и забавление на туземците
                      Джорджо, специално ще ти изпратя и пуканки и лимонада , а и в къщи мога да ти ги предложа с коментар на живо ,ама новия ти мотор дали може да стигне до Варна .... Приеми го ,като покана .А и ,,патката'' ,всъщност беше ,,овца'' ,ама Димо забравил да сложи кавичките ...,,Овцата'' си беше руса дама(жива селянка) в Фиат Уно.Малко преди Палермо,решихме да се махнем от магистралата и влязохме в някакво градче.На един светофар си чакахме на червено и изведнъж мотора хукна напред ,без мое съгласие.В първия миг помислих ,че се е скъсало жилото на съединителя и мотора затова подскочи ,Е да ,ама не. Колежката е бляла и се натресе в нас.В следствие на което,целия заден калник и престилка ,барабар със скотойлера се бяха наврели под седалката.Онази само дето не се напика.Удържах мотора да не паднем и се разминахме без травми. Дойдоха карабинери ,кооито искаха да ходим до болница,да пишат протоколи.... Разбрахме се да отидем в сервиз и да ми платят ремонта.Е там нямаха наличен калник.Предложих им да ми дадат парите по цените от сервиза и да си тръгвам и се почна едно пазарене... Нямала 88 евро и да и дам банковата си сметка да ми ги пратила и т. н. ... Малко преди да си изтърва нервите и да ,,обработя'' съпруга и си тръгнах,повтаряйки си наум ,че ме чака чудесно пътешествие и не си заслужава да си навличам неприятности с властите.След 10 минути с Теди вече се смеехме на случката,но няколко дена настръхвах ,когато спирах ,да не ме застигне някой...това е.
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #26
                        От: ТУНИС 2010

                        Денят за Етна.Прекрасно време.ФранкавиляДиАлкантара.Това е градчето в което е хотелът,в полите на Вулкана - пренесохме се във времената на ,,Кръстникът''.Времето беше спряло и единствено изобилието на страхотни мотори ти напомнят ,че си в 21 век.
                        Нагласата ми за Етна беше ,че ще видя нещо красиво.Изгледах хиляди снимки и изчетох какво ли не за него в Нета.
                        Повярвайте ми това,което изживяхме не може да се опише с думи или да се покаже на снимка... Величествено,Красиво,Магическо....не няма да се опитвам.Дори сега ,когато пиша за Етна се разтрепервам.ПОсете те го!!!!
                        Вероятно това лято Алпите ще ми се разминат ,но покарайте мотор по Етна и душата ви ще бъде в Рая!
                        Няма да коментирам снимките - не успявам...








                        Тва е Etna Nord-от тук няма качване до кратера,но по-красиво от колкото от,,туристическата'' страна.Ще предцените сами...



                        Ще ме извините ,ако съм прекалил със сниките на Вулкана,но...



                        ...верният път...


                        ...завои,завои,завои -прекрасен асфалт ,а денивелацията си я биваше...










                        Мъргавелкото ,прави круизи по Вулкана с магарета.Имаси дори исайт....




                        ...реки от лава...запоследно е изригвал през 2002 година..


                        ...Убавец.... Мотора си изкарацялото пътуване без никакви забележки.Лесен за управление и изключително удобен - най вече за Теди...


                        ..опитах да полегна върху тази тревичка и теменужки... ,,измамна красота'',това са тръни ,които ме накараха да подскоча до небето - минаваха и през моторджийските дрехи...


                        ...вулканоложка лаборатория...




                        ..облаците избягаха...


                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #27
                          От: ТУНИС 2010

                          ...страхувам се да не прекаля ,но какво да снимаш на Етна ,ако не самия Етна...






                          Тръгнахме да обикаляме вълкана,по едни пътчета...
                          ..куфарите са в хотела и как да не се насладиш на тези завои.Тук поизносих самите кантове на гумите...КЕФ!!!! (трака се продава -цена 2 бири ) - шегувам се -ще го публикувам накрая.


                          ...отново Етна се скри...










                          ...снимката не е добрта,но... тук сме на около 1000 метра н.в.


                          ...пътят зад нас...


                          ..пътят пред нас...




                          Туристическата страна на Етна.От тук се качихме на лифт ,който и качи на 2300 метра....





                          ... с това организират ,качване до самия кратер - иначе ,пеш...


                          ...бяхме ограничени с времето ,а и с екипите нямаше как да издрапаме още 1100 метра денивелация....
                          ...красиво...




                          ...ски писти...


                          ...кратери...


                          Тя:,,Добре ли съм така..''
                          Аз: ,,назад,назад''




                          ...слязохме и отново по завоите (тракът е интересен ,а?)...


                          ...къща,погълната от лавата...
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #28
                            От: ТУНИС 2010

                            Страхотни снимки и завладяващ разказ!!!
                            Хиляди благодарности за споделеното изживяване
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ТУНИС 2010

                              Янко,

                              С малкото снимки,които успявам да заредя с този прекрасен африкански нет,отново се пренасям по онези прекрасни завои към Етна....наистина изживяването беше унукално и за нас.Радвам се,че Сицилия ти е харесала,аз лично съм очарован.

                              Поздрави от Найроби,
                              търся си подписа....

                              Коментар


                              • #30
                                От: ТУНИС 2010

                                Снимките са великолепни........сега разбирам, че сме направили пропуски с Етна. Много набързо го гледахме и се бързаше за ферито. Но човек трябва да пропусне нещо по пътя си за да има за какво да се върне....
                                Янко, на твоята снимка от Соленото езеро се вижда ръждиво автомобилно купе в дълечината....имам го снимано от преди 5 години, явно желязото като вторична суровина не не се цени....
                                Много се кефя на снимките, някак отново се връщам по тези места....
                                Бравос за пътуването...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X