Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

    Въоръжението на БМП-23 е артилерийско, картечно и ракетно. Автоматичното 23-мм оръдие е разработено въз основа на 23-мм зенитно оръдие ЗУ-23. Боезапасът възлиза на 600 снаряда. Съосна с оръдието е 7.62-мм картечница с боезапас 2000 патрона. Но най-мощното оръжие на машината са противотанковите управляеми ракети (ПТУР) 9М14М "Малютка" с далекобойност 3000 м. С тях успешно могат да се поразяват танкове, укрепления, постройки и жива сила. Системата за управление на огъня работи нощем и лоши метеорологични условия.
    Силовата установка на БМП-23 се състои от модифициран усъвършенстван дизелов двигател ЯМЗ-238 с водно охлаждане и увеличена мощност - 315 к. с. Той осигурява на машината максимална скорост по шосе 61.5 км/ч, а при плаване - 5 км/ч. Веригите осигуряват на машината добра проходимост в пресечена местност, преодоляване на насрещен наклон до 35 градуса и ров, широк до 3 м. БМП-23 е напълно плаваща без никаква предварителна подготовка.
    По тактико-технически характериктики БМП-23 не отстъпва на повечето световни образци от същия клас. От друга страна, всички подобни бойни машини, в т. ч. БМП-23 нямат достатъчна бронева защите да устоят на артилерийски и танкови снаряди и противотанкови кумулативни гранати.
    Абсолютно точно Бил съм "мерач".И за няколко дни-"кемаф"без книжка.По принуда.В НЕбойно действие.Сега,като се замисля,при 60-65км/ч мотора "свири" с има-нема 6000 оборота... като Чибуратора...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

      Бъркате скоростта въобще и тази "по шосе".
      На шосе се пързаля .... жестоко .... затова ти казват 60 км/ч
      На МТЛБ свързочно ... изпитано лично от мене, тегло 10500 кг.двг . ЯМЗ-238 (от Краз) без турбина, като дойде "черното" , ако е махнат болта долу и е пипната помпата ..... милна ти майка ... 110-120 км./ч. .....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #18
        Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

        Първоначално публикуван от gonzo-georgi ivanov Преглед на мнение
        За добро или лошо ама имах възможност да тествам тъй да се каже и американската и руската техника напражо в бойни условия и то в пустинята.Прекрасните ЗИЛ те оставят насред път заради тъпата горивна помпа-от горещината платното започва да не подава бензин,иначе други проблеми общо взето не сме имали.Любимите ми уазки като изключим че не си защитен с нищо от куршумите и не можеш да вдигнеш повече от 60-70км без риск да се обарнеш не създаваха проблеми ,между другото иракчаните не искат и да чуят за тях и ги карат да се ухилват като идиоти.За БРДМите направо не ми се говори защото двама мои приятели така си и умряха в тази черупка,дето не знам кой малоумен,тъп генералски мозък прати там,бяхме за смях на цялата база като тръгнат и започне едно трескане и гърмене от аспуха,вярно че и поляците имаха ама техните беха с дизелов двигател и си имаха врати отстрани не като нашите като влезеш и няма излизане през люка с жилетката и оръжието,целия ужас е бил за тези дето се удавиха ама не ми се мисли ако я удари РПГ. За другата машина която беше там БМП-23 има само една дума ВЕЛИКА това е наистина нещо на което да разчиташ,ако имаше и един климатик щеше да е направо супер.Американците направо си ни завиждаха за тях.Останалото въоръжение няма да го коментирам защото не му е тук мястото. За ХАМЪРА колкото и да го плюят аз не мога да кажа НИЩО ЛОШО. Върви си със 100 и за още пита /говоря за бронирания при това/ лично съм стрелял по вратата с ПК с бронебоен куршум и не остават дори вдлъбнатини /имам и снимки от теста/ куршума просто се пръска.За нещастие се тества и стъклото при "приятелския огън" куршума от 7.62мм американска картечница /като заряд е като на нашата/ не можа да го пробие. Най добрите патрули се оформиха от две БМПта и един Хамър и от няколко Хамъра. ААА забравих да кажа че ни дадоха и Шевита пикапи,които преправихме да дават патрули,с тях махнахме УАЗките -те просто до идването на хамърите не изстиваха като слезне единия патрул се качваше другия.Общо взето това е .
        Извинявай ти с кой баталъон беше че си запознат с всичко.

        Коментар


        • #19
          Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

          Айде някой да пусне снимки на БМП-23 ,че не .се сещам за какво говориме.

          Коментар


          • #20
            Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

            В темата за българска бронирана машина има една "гвоздика" - карамфил. Мисла, че V93 я беше сложил.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

              http://otvaga.vif2.ru/Otvaga/armour-bulg/a_bmp23.htm

              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                има линк по-горе към това...

                Коментар


                • #23
                  Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                  нощния филм - блек хоук даун май потвърждава първия пост

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                    Преди време гледах един документален филм за Хамър.Там направиха тест
                    с противотанкова мина.Предницата на Хамъра изхвърча, но манекените по
                    седалките бяха непокътнати, прозорците също.Казаха, че между предницата
                    и купето имал специална броня за такива случаи.
                    Незнам дали не е било рекламен трик, но не вярвам противопехотна мина да
                    застраши возещите се в такъв автомобил.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                      ))))))
                      И тия и ония мини са много видове ... Освен това войната е като медицината - от казуистика спираш да вярваш и на очите и ушите си.
                      Противодънната мина може и да го пробие някъде и да се размине. А противобордова или противоверижна мина просто ще го изпари. Тежка заградна противопехотна мина ще го нареже на дребни парчета като шайка цигани - Москвич. Само че за две стотни от секундата.
                      Няма смисъл изобщо да се търсят подобни свойства в подобна машина. Идеята и е била друга. Резултатът - никакъв. Заради порочността на идеята. Зарежете го това Хъмви, то е глух клон от еволюцията. Те сами си го свалиха от въоръжение, да не мислиш че от добро?

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                        Не съм съгласен ,че хамъра не издържа на куршумите от картечница или автомат!!! Пробвах ме си ги ние за тест,защото и ние не вярвахме ама ядец -на по малко от 30 метра с бронебоен куршум от картечницата само му олющихме боята,стъклото го удари 7.62мм куршум от американска картечница и издържа.Естествено ако се стреля само в стъклото ще го пробие ,но това се отнася за всички бронирани коли,ама вратата ще я разкърти само РПГ ,некво мощно иву или оръдие естествено все пак не е танк.При бронировката на покрива наистина има какво да се добави. Някои ме попита в кой батальон съм бил -в първия и в четвъртия .

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                          А за мините ако е пехотна ще му откъсне наистина колело,че даже и да го обърне ако е по- мощна -всичко си е малко късмет дали ще останеш жив или не убедил съм се.А противотанковата ще го преметне със сигурност /не знам за бронирания -доста е тежък при атентатите в Карбала един не беше помръднал когато се взривила колата пред кметството и спаси българчетата ,които бяха паркирали буса зад него/ даже направо ще го пръсне все пак са си 10кг взривно вещество.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                            Ето това е то случаен куршум. Идва от някъде един, спира и толкоз. Радвай се.
                            Не са ли ви учили по тактика какво е съсредоточен огън? А по инженерна подготовка какво са фугасите и как работят? Пак се радвай, не ти трябва да си го представяш постоянно. Пък то требвало и толкова да не издържи ...
                            РПГ-то пробива и танка. Ако мислиш да ходиш пак - и старите ПГ-7 даже, не тандемните, пробиват и Абрамса. В борда, където свършва куполът, под снарядната ниша. Отдолу има параван за гъсеницата и под него - 20 мм броня. Издухва двигателя за една бройка. На две и гори. А Бредлито го пробива отсякъде, че и не гасне. Не се завирай в тия буклуци.
                            И изобщо не се завирай там. Тая война не е наша. Мамка им гнусна и на ония и на тия. И на наште жалки мекерета.
                            Не се обиждай, не беше за войничетата. Знам защо отиват.

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Ето това е то случаен куршум. Идва от някъде един, спира и толкоз.
                              ми не е малко, ето го в реално време..... и оператора е жив

                              http://vbox7.com/play:8c0cb5bc
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                                Такива куршуми почти никога не убиват.
                                И изобщо, откак съществува огнестрелното оръжие, във всички войни убитите от куршуми са все по 15%. Другите - от друго.
                                Безусловно поражаемите зони на прав човек отпред/отзад също са 15%.
                                Ако всеки куршум убиваше, никой нямаше да ходи на война.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X