Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

    То повечето ги ПРАЩАТ на война

    Коментар


    • #32
      Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

      А изпращачите също не са пълни идиоти. Краен пример:
      През Първата световна война по фронтовете с бойни газове са убити няколко милиона души. През Втората, и населението и войниците навсякъде и винаги са носили противогази. Но никоя от страните не е използвала газове, дори в най-катастрофални за себе си моменти. Въпреки че всички са ги имали. Не са посмели, заради страха от ответен газов удар. Авиацията е можела, Германия е много гъсто населена а съветските градове са огромни. Обаче газът убива наистина всички, нормално ОМП. Тогава и огнеметите са приети за ОМП, и използващите ги са били убивани незабавно от пострадалата страна. Руснаците дори са спрели да правят огнеметни танкове.
      Има неприемливи даже за изрода неща. Куршумите и снарядите не убиват винаги и това се приема от всички. И понятието "обичайни и честни методи и правила за водене на война". Докато воюват нормални войници, обичаите на войната се спазват свято. Като неписаните правила на пътното движение в София да кажем. И това не води до ексцеси. Сега, защо американците хвърлят атомни бомби, и заливат градовете с хиляди тонове бензин и фосфор а отгоре със запалителни бомби аз не знам.
      Хитлер, казваш? Сталин? ...

      Коментар


      • #33
        Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

        Мдаам, в допълнение по темата ето още малко в реално време как се справят:

        http://rutube.ru/tracks/19666.html?v...c19a01ba401a22

        Очевидно защо защитата в щатската машина е на първо място.

        Коментар


        • #34
          Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

          Мда.
          Тя, простотията не ходи по гората. Оцеляването на тия неща е въпрос на тактика а не на материалознание. Ама като са надменни до идиотизъм и не се учат от чуждия опит - тяхна си работа. Това е цената.

          Коментар


          • #35
            Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

            Абсолютно вярно.

            Коментар


            • #36
              Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

              За времето на този клип умряха сигурно около 300 души. Какви бронирани стъкла какви панели или бронежелетки...повечето хамари се взривяваха с конус т.е са на парчета, само танковете имаха шанс тия да оцелеят.............. ма каде сме тръгнали, я ди си ги зимат наште вкъщи!!!

              Коментар


              • #37
                Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                Като Испанците. Да си ходим в къщи че тука ще ни убият.
                На това видео са почти всички успешни IED за четири години. Верно като е силно и директно и танка се разпада. Общо жертвите от самоделни взривни устроиства са около 800. Още толкова от огнестрелно оръжие. До преди една година жертвите от вражеска активност бяха половината от общия брои. Другата половина от инциденти. Един не гледал къде кара друг не гледал къде стреля. Такива работи. Това всичкото на обща численост 250хиляди. От началото на 2006 жертвите от IED почнаха лека по лека да взимат връх и за това бронираха всички Хъмвита. В момента нещата почнаха да се успокояват.
                http://projects.washingtonpost.com/fallen/
                Последно редактирано от kinex; 25-03-07, 17:31.

                Коментар


                • #38
                  Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                  Мда. И това минава за сериозен вестник ...
                  Значи аналитиците им са същите идиоти като политиците и военните.
                  Както е известно, веднага след като нещо стане неефективно партизаните сменят тактиката. И загубите стават по-големи отколкото в предишния кръг.
                  Няма ядове да се оправят военно. Само дето това струва още примерно 600 000 щика в пустинята. Освен сегашните около 300 000. Поне една трета - реален десант а не шляещи се с джипки чучела. А това са други пари и друга политика.
                  Освен това елементарно няма от къде да ги вземат. Войниците, те не се печатат като фалшивите долари.
                  Ще си докарат Ханой, видяло се е ...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Re: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                    Mомчета,притежавам Зил 157 от близо две години и с него работя в гората.Не знам за Ирак и другите страни далие подходящ,но за нашата други нема.

                    Вижте в някой каталози. Там си пише в "тропическом исполнение".

                    Второ сравнението между Хамър и УАЗ-31512 е неоснователно, коренно различни автомобили, с различно предназначение.

                    И да не забравяме че, УАЗ / за съжаление / не са му поставяни никога задачи от Руското МО , да произвеждат брониран автомобил.По точно имаше някакви идеи но бързо бяха зарязани. Стефан е писал много по този въпрос.
                    Просто руснаците са залагали на друга стратегия при бойни действия.
                    С друга техника.
                    Колегата по горе ги е описал.

                    Най лошото е,че войната в Афганистан можеше да даде развитие на УАЗ.
                    Но тогава икономическата ситуация в Русия/С.С/ беше друга.[/quote]

                    Коментар


                    • #40
                      До: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                      1982-1984 съм служил в Елхово точно на Гвоздика и МТЛБ.Скоростта е ограничена точно както каза Стефан защото на асфалт се плъзгат много яко.При такива случаи се слагат гумени блокчета на траковете. На черно съм стигал до 100-110 но си е адреналин здраво.А по отношение на проходимостта БМП по лесно закъсва от МТБЛ защото е по тежко и паднат ли му акумулаторите, няма палене на бутане или дърпане.
                      Много гадно му се чистят траковете защото бяха куха отливка и се набиваха.

                      Коментар


                      • #41
                        Момчета,имам Зил 157.Великолепна машина! Влюбен съм Това е машина,която не знае закъсване.Имам възможност за сравнение,тъй като преди това имах Ифа и с нея карах в гората.Пълен майтап.Не можех да направя един курс като хората.
                        С него съм влизал в места където слънце не грее и човешки крак не е стъпвал.А колко пъти съм изтръпвал от страх,само аз си знам.А на рабтниците ми колко пъти съм казвал,че трябва да нося с два номера по големи обувки,защото кръвта ми се смъква в краката,само аз си знам.Като влизаш на такива места-само газ,стъпиш ли на спирачката -вътре си.
                        Последно редактирано от CarTest™; 08-02-08, 17:57.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                          Радвам се да чуя малко хубави приказки за американските автомобили.
                          По принцип, винаги са били оплювани в този форум.
                          А аз съм си фен на шеви и винаги ми е ставало криво когато някой оплюе марката.
                          Особено когато е от хора които никога не са карали шеви.
                          Както и да е, какво исках да кажа е че бронята няма нищо общо със производителя на кола. На хамър бронята се слага от друга фирма, която е контрактор за армията, но не е армията и не е производителя на автомобила.
                          Относно самите брони, зависи от кой вид са и в каква категория са.Сигурен съм че тука в форума има специалисти които могат да обеснят на технически език тези разлики. За съжеление аз не съм от тях.
                          но ще препоръчам да не се оплюва производител на автомобил за това каква броня е поставена. И пак всеки автомобил си има плюсове и минуси в различни условия и при различни препядствия.
                          Както и да е. Радвам се че сте имали възможноста да карате шеви пикапите там, и да се уверите че на тях само се слага бензин и се карат. И не спират.
                          CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                          http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                          http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                          Коментар


                          • #43
                            До: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                            На vanu4a , мога да му кажа че УАЗ имат бронирано изпълнение,наричат го "Скорпион".Имам филм за това на телевизия"1".
                            А затова че УАЗ и Hamer са много различни две мнения няма.УАЗ-за е лека, разузнавателна машина, а Hamer тежка такава.Така че колеги, казано на бял език ,двете машини са от различен клас!!! Все едно да сравняваш камион с лека кола. А за това да сравняваме състоянието на нашта грохнала армия с наи-добре оборудваната и богата такава в света си е направо глупаво. Но затова най-малко вина имат УАЗ -ките.Убеден съм че ако имаше руски контингент в Ирак , едва ли щяха да им закъсват машините в пустинята.За финал ще споделя само че и аз съм бивш военнослужещ в БНА и по-късно в БА.Участвал съм в съвместни учения с братята американци,возил съм и в Хамър и в Джи ЕМ. Не съм ги тествал в пустинята но първите ми впечатления са че са типично военни.Всичко вътре е голо.Вижда се цялото устроиство. НИкакви тапицерии!!! Така че руските са направо луксозни.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                              Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
                              Момчета,имам Зил 157.Великолепна машина! Влюбен съм Това е машина,която не знае закъсване.Имам възможност за сравнение,тъй като преди това имах Ифа и с нея карах в гората.Пълен майтап.Не можех да направя един курс като хората.
                              С него съм влизал в места където слънце не грее и човешки крак не е стъпвал.А колко пъти съм изтръпвал от страх,само аз си знам.А на рабтниците ми колко пъти съм казвал,че трябва да нося с два номера по големи обувки,защото кръвта ми се смъква в краката,само аз си знам.Като влизаш на такива места-само газ,стъпиш ли на спирачката -вътре си.
                              В клиповете на V-Box-a има само два клипа на 157.Погледнете ги за какво става въпрос.Пуснал съм още един,но защо не е влязъл,не знам.Той е на по лошо място!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Военна техника и впечатления от нея в ИРАК (УАЗ, ЗИЛ, БРДМ, БМП ШЕВИ)

                                Служил съм под.24260-Елхово 2МСР 95-96г,като Механик-водач на БМП-23.Колкото до моите наблюдения относно БМП-23,двигателя ЯМЗ-238д е издържан в типичния за Руснаците стил,а именно опростен и много здрав,въпреки че имаше някакви врътни с турбото...както и да е,въпреки че в ТТ данните му дават пределна скорост от 60Км/ч,с малко пипане от механика може да развие двойно/лично съм го карал с около 110 км/ч/,но това неможе да стане на асфалтов път,най-добре се кара с висока скорост на прясно окосена нива .Въоръжението-стандартното ПКТ с боекомплект 2500патрона/незнам защо нявсякаде го пишат 2000/,имахме случай в който качиха на полигона за учебни стрелби бойна машина с пълен комплект боеприпаси/учебно-бойната се беше повредила нещо/,така като на никой не му се занимаваше да разкомплектова лентите си остана така за стрелбите,в един момент-естествено при мерач-новобранец,електроспусъка заяде нещо и тази гад истреля 768 патрона преди да засече,естествено цевта беше за боклука след това и маншона се бе запалил,но въпреки това 768 патрона..."Голямата пушка" Оръдейния автомат 2А-14 стреля с два вида боеприпаси БЗТ/Бронебойно-запалителен,трасиращ/ и ОФЗТ /Осколъчно-фугасен,зенитен,трасиращ/,боекомплект 600 снаряда.Кукната на купола има и установка за ПТУРС-Малютка/Фагот,по мое време стреляха с "Фаготи" далекобойност 2-4 км-високоточно.Бронята на самата машина не е кой знае каква,едва 10мм но за сметка на това почти навсякаде е скосена под някакви ъгли така че е почти непробиваема от леко стрелково оръжие,на едно полково учение на Ново село
                                на моята машина имаше 3 попадения от автомат а на съседната 2 от ПК и в двата случая нямаше пробив а само леки вдлъбнатинки.Не стои така обаче въпроса с долната част на корпуса,кадето са опорните ролки и торсионите,там ламарината си е отвесна и най-вероятно няма да издържи пряко попадение.Чувах от един мой познат който е служил по това време в Ирак за това БМП,отнесло е доколкото знам пряко попадение от РПГ,впоследствие са запалили машината защото нямало с какво да я теглят... Аз май доста се поотплеснах.....ама носталгията по казармата си ме гони от доста време....трябваше да стана военен като ми предлагаха !
                                [img]http://grobster.snimka.bg/other/bmp.570496.22385101[/img]
                                Последно редактирано от Groby; 13-02-11, 11:51.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X