Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гръцка нафта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гръцка нафта

    Привет на съфорумците.Имам оферта от Тираджия за гръцка нафта интересувам вярно ли е газьол-промишлен които скапва двигателя.
    Последно редактирано от Сиси; 18-06-10, 12:46.

  • #2
    От: Гръцка нафта

    Няма начин. Но пък има начин разните служби да питат нас за твоя IP адрес, после твоя интернет-доставчик за име и адрес, а после тебе самия за тубите в мазето.

    Коментар


    • #3
      От: Гръцка нафта

      Първоначално публикуван от Сиси Преглед на мнение
      Привет на съфорумците.Имам оферта от Тираджия за гръцка нафта интересувам се има ли лесен начин за нейното обезцветяване,че не ми се разправя с разни служби.
      Има ! При социализма масово се използуваше.
      Купуваш си обикновенна перална машина от тези които са с казан и перка на дъното.
      След това си доставяш бентонит и някакви филтри и цедки.
      Пълниш пералната с нафта, сипваш и кило бентонит и пускаш 20 минути да върти.
      После източваш сместа в казан, през цедка номер 1. Утаяваш 4-6 часа.
      След това преточваш, в друг казан през цедка номер 2 -по ситна. Утаяваш.
      И накрая казан номер 3 - цедка, утаяваш.
      Нафтата е чиста, сипваш караш и си смърдиш
      И така, докато жена ти, не те изгони, или гаджето не те зареже .
      Също трябва да вземеш мерки пералната да не се взриви, но не си спомням вече, какви бяха.
      И някакъв спирт се наливаше, и течен парафин също, но тези неща се установяват експериментално. На пералната също се сменя някакъв семеринг пластмасов, с фосфорен бронз, че го яде нафтата. Основните ремонти на колата, май се сгъстяват
      Мои съученици го правеха номера, през социализма - съвсем успешно.
      Аз само им се хилех отстрани.
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 18-06-10, 10:51.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: Гръцка нафта

        Първоначално публикуван от Сиси Преглед на мнение
        Привет на съфорумците.Имам оферта от Тираджия за гръцка нафта интересувам се има ли лесен начин за нейното обезцветяване,че не ми се разправя с разни служби.
        Сипваш малко горяло масло и става черна
        Последно редактирано от Ясен; 18-06-10, 10:43.

        Коментар


        • #5
          От: Гръцка нафта

          Също така ми е интересно, какви служби гледат цвета на нафтата в България. В Гърция, ясно...

          Коментар


          • #6
            От: Гръцка нафта

            На мен пък ми е интересно , защо изобщо трябва да я обезцветяваш ? Нали ти е за лично ползване ? Не съм чувал някои да са го спрели и да му проверяват цвета на нафтата .
            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
            WJ 4.7

            Коментар


            • #7
              От: Гръцка нафта

              Ясно никва файда на разлика от 50 стотинки-само може да си докара човек главоболия .Моля модераторите да изтрият или заключат темата.

              Коментар


              • #8
                От: Гръцка нафта

                Ако става въпрос за "червена нафта" няма никакъв проблем за двигателя.Тя е по-евтина защото е само за селскостопански машини и е без акциз,за което гръцките власти строго следят за това.Глобите са много големи ако те хванат.Не вярвам и да му продадат такава някъде.Преди години карах камион и по пътя и на границата са ме спирали да бъркат в резервоара.Успех все пак
                SKI-DOO SUMMIT

                Коментар


                • #9
                  От: Гръцка нафта

                  Първоначално публикуван от KRASSI Преглед на мнение
                  Не вярвам и да му продадат такава някъде.
                  Продават, продават. Криза е все пак. Обявяват ти цена с 20 цента отгоре и ти наливат...Дори като те видят с БГ номер близо на границата те ти предлагат. Оттам нататък ти си носиш отговорността. А после малко им били парите от ЕС...ма*а им гръцка.

                  Аз не бих си взел такава, но това е въпрос на принципи.
                  LZ1DWW

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гръцка нафта

                    Че то в България вече няма закон където да пише че е забранено нафта с какъвто и да е цвят в лична кола.
                    Това беше едно време при комунизма с държавния бензин дето го бистреха в мазетата.
                    Ники

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гръцка нафта

                      Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                      Че то в България вече няма закон където да пише че е забранено нафта с какъвто и да е цвят в лична кола.
                      Е, явно в Гърция има.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гръцка нафта

                        Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                        Че то в България вече няма закон където да пише че е забранено нафта с какъвто и да е цвят в лична кола.
                        Това беше едно време при комунизма с държавния бензин дето го бистреха в мазетата.
                        Всъщност, май и тук има. Май земеделските производители са освободени от акциз върху горивото, и предполагам слагат някакъв маркер на освободеното от акциз гориво.

                        ...това ако не съм го сънувал де.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гръцка нафта

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Всъщност, май и тук има. Май земеделските производители са освободени от акциз върху горивото, и предполагам слагат някакъв маркер на освободеното от акциз гориво.

                          ...това ако не съм го сънувал де.
                          Имат някакви облекчения и те им се дават (когато правителството е на кеф) в пари. Иначе, един от стълбовете на българският фиск е че НЯМА безакцизно и безддсейно течно гориво.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гръцка нафта

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Имат някакви облекчения и те им се дават (когато правителството е на кеф) в пари. Иначе, един от стълбовете на българският фиск е че НЯМА безакцизно и безддсейно течно гориво.
                            Е, явно съм сънувал, с отвити крака.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гръцка нафта

                              За Полша знам ,че също има червена нафта и е доста по евтина, но съм чувал ,че не е само цвета имало и допълнителни маркери.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X