Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на радиатор

    Здравейте, дайте съвет!

    Карам Субару Аутбек 98. Типичен проблем е пукането на радиатора - аз съм вече 4ти за който знам и все на едно място - пластмасовата страница. Питата от двете и страни има пластмасови завършващи страници. Винаги се пука тази, която е отдясно на колата близо до горния маркуч с дълга тънка цепка.
    Сега се случи и при мен - започна да губи антифриз и го видях къде таи.
    Казват че това не се лепи... не знам дали има смисъл да опитвам поксипол или имам едно сън..нещо си двукомпонентно като пластелин.
    Втория вариант е изработка на страница от алуминий - кажете в София къде и кой го прави. Третия е втора употреба но в предвид на този повтаря се дефект - не си струва. Последния е нов радиатор, но е знам защо са много скъпи - Нисенс са 770 лв, оригинален към 1000 лв. Има Ава за 330 лв - дали става? Мой познат е с такъв и за сега няма проблем.
    Общо взето въпросите са: Надежден ремонт - с какво и къде? Нов Ава дали го бива?
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

  • #2
    От: Ремонт на радиатор

    Определено,не се лепи въпросната пластмаса-някои ги заливат със смола и стъкломат-бе,правят се най-разнообразни експериминти...
    Винаги е най-добре нов,но и вариянта за смяна на казанчето с алуминиево не е лош.Едно време,ремонтирахме автомобили от една марки и модел,та при тях беше лесно-взимаш здраво казанче от радиатор с повредена пита и го сменяш...
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на радиатор

      Благодаря!
      Проблемът е, че здраво втора ръка няма - другите 3 случая, за които знам са пак на същия модел на същите години - явно старее тази пластмаса.
      Реших нов Ава - дано си струва. Ще си имам здрава пита за вторични суровини
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на радиатор

        Такива рецедивиращи въпроси обикновено се решават с адаптиране на доказано здрав и евтин радиатор от друга марка. Подбира се по размери на питата, посоки на маркучите и крепеж. Като го снимаш и го постнеш във Форума, обикновено все някой отговаря, че подобно чудо има във форд-едикойси, гоуф-някойси или примерно жигули, след което отиваш да си го вземеш от съответната морга за 20лв или от магазина за цели 100.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на радиатор

          Александров, аз имах на астрата същия проблем. Реших го със "сънедиквоси" както ти го наричаш
          Казва се SUNFIX, и наистина е като пластелин. Почистваш, обезмасляваш с коресилин, и омазваш по-дебело. Отгоре размазваш с пръст обилно намокрен с коресилин-той разтваря "пластелина" докато е още мек. Става доста здрава спойка.
          Само, че на моят радиатор след тази намеса се откъсна "чочката" на която се нанизва гуменото съединение. Това поради вдигане на налягането, и несработил клапан на капачката. Пробвах да го поправя пак със същия пластелин, но май съм сложил твърде тънко, защото пак се откъсна-този път се разруши самия пластелин, вече втвърден.
          Но за запушване на теч-определено става.

          Ясен също е прав-по-добре е да сложиш нов радиатор от някаква друга марка, но опитай най-напред със SUNFIX, може да си решиш проблема с 5 лв...

          Успех, и пиши дали се е получило.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на радиатор

            Проблемът е, че искам да разчитам на колата и да не я мисля. Явно няма сигурно лепене и реших нов Ава. Вече е поставен и за сега е съвсем добре
            Стария го запазих и ще го мисля, ако новия се предаде. Пукнатината е дълга 10ина см. - явно няма да спре да се пука. Проблемът със съвместимост се усложнява от това, че е автоматик и трябва и серпентина за него.

            Странни са ми цените Нисенс за моята е 770 лв, за Галант 2.5 например е 450 лв. Оригиналния е 950 лв. и на този фон - Ава 320 лв Да видим...
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на радиатор

              Ние го решаваме този проблем като им заменяме капаците с алуминииеви.Но се намираме в Русе.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на радиатор

                Първоначално публикуван от РВД21ЕООД Преглед на мнение
                Ние го решаваме този проблем като им заменяме капаците с алуминииеви.Но се намираме в Русе.
                Не можете да участвате тук с име на фирма, ако нямате уговорка с форумната администрация.
                Моля, или поискайте промяна на името тук (http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=52884)
                или статут на търговски партньор (обяснено е тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=3496)

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X