Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване на АБС и Въздушни възглавници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изключване на АБС и Въздушни възглавници

    Интересува ме лесен начин за изключване на АБС-а и възглавниците на Паджеро 2.8 98/99 г. Мисля си за вараиант с две ключета - едно за АБС-а и едно за въздушните възглавници. Някой може ли да подскаже лесен начин за реализация? И двете системи нямат предпазители в основното табло.

  • #2
    От: Изключване на АБС и Въздушни възглавници

    Дано ти помогне някой с напътствия от опит. Иначе аз мога да ти дам схеми и да си блъскаш главата сам. Но доколкото знам не е изобщо препоръчително да се бърника в системата SRS

    Коментар


    • #3
      От: Изключване на АБС и Въздушни възглавници

      SRS-а е второстепенен. В момента не ми работи АБС-а поради скъсан датчик и не мога да преценя, нека колегите които карат да кажат как се държи в режим 4x4 с включен междуосев блокаж. АБС системата работи в различни режими според режима на раздатката, но как точно е настроен, не намерих инфо. Ако с блокаж работи в "по-пасивен" режим, може изключването да стане излишно. Та молбата ми е който има наблюдение за работата на системата в различните режими, да сподели.

      Коментар


      • #4
        От: Изключване на АБС и Въздушни възглавници

        Ако искаш да изключиш ABS системата лесен начин е изключването на G-snesor. Намира се под подлакътника. Ако прекъснеш сигнала към него ABS-а спира да работи. Самият сензор представлява куб със страна около 8-10 см. Ако има нужда кажи да направя няколко снимки.
        Георги Гатев

        Коментар


        • #5
          От: Изключване на АБС и Въздушни възглавници

          Мерси, ако не го намеря, тогава ще кажа за снимки.

          Коментар


          • #6
            От: Изключване на АБС и Въздушни възглавници

            Или просто му дръпнеш бушона. Ако пък не ти работи датчик и ти свети лампата, ABS-а тъй или иначе не работи.

            Коментар


            • #7
              От: Изключване на АБС и Въздушни възглавници

              Не намерих бушон. А идеята е да се изключва по желание, а не когато не работи.

              Коментар


              • #8
                От: Изключване на АБС и Въздушни възглавници

                Под предния капак, голям 60 амперов бушон. Пред левия акумулатор.

                Коментар


                • #9
                  От: Изключване на АБС и Въздушни възглавници

                  Знам къде е таблото но нямам описание на всички бушони. Ако можеш да пратиш снимка или схема ще ми помогнеш.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X