Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хомологация на теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за хомологация на теглич

    Колеги някой запознат ли е какво представлява тази хомологация на теглича която изискват за запад,изобщо изискват ли когато дърпаш каравана.Аз в момента търся теглич за моя форестър,но...втора ръка няма,а нов е 430лв което....малко не ми се дават за едно желязо,но пък има хомологация за страните в евро-съюза.На старото ми рено 19 имам планка до буксата на която има написани килограмите които може да понесе върху теглича-75,и колко може да дърпа 1200,и някъкви други цифри,но букви няма никакви.Има ли някакъв документ с теглича,или е само планката,че ако е само планката мога да сваля от реното и да ми направчт за 150лв теглич,а не 450
    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

  • #2
    От: Въпрос за хомологация на теглич

    Хомологацията означава типово одобрение на даден продукт.За да се монтират някои елементи изискват такова типово одобрение ,че отговарят на определени норми за безопасност. Нямаш ли го това нещо ,колата се води технически неизправна със всички последствия от това- при случка с неприятни последици можеш да обереш калая.Най образно да изкарат тебе виновен и да се наложи да плащаш доста парички по обещетения.Планката и набити цифри по топката на теглича показват точно тази хомолгация. Всяка конкретна ситуация е въпрос на късмет. Ако се заядат могат да ти спрат колата от движение или да я вкарат в сервиз за отремонтиране. Особено ако те качат на тресачката в Австрия. Същото се отнася и до допълнително монтираните ксенони.
    Последно редактирано от Георги Крумов; 15-06-10, 13:11.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за хомологация на теглич

      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
      Хомологацията означава типово одобрение на даден продукт.За да се монтират някои елементи изискват такова типово одобрение ,че отговарят на определени норми за безопасност. Нямаш ли го това нещо ,колата се води технически неизправна със всички последствия от това- при случка с неприятни последици можеш да обереш калая.Най образно да изкарат тебе виновен и да се наложи да плащаш доста парички по обещетения.Планката и набити цифри по топката на теглича показват точно тази хомолгация. Всяка конкретна ситуация е въпрос на късмет. Ако се заядат могат да ти спрат колата от движение или да я вкарат в сервиз за отремонтиране. Особено ако те качат на тресачката в Австрия. Същото се отнася и до допълнително монтираните ксенони.
      Искам да дърпам каравана до Италия,та за това питам,явно ще трябва да си закупя скъп хомологиран теглич за да ми е мирна главата,но все пак нека прочета още мнения
      SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X