Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

    Колеги и аз смятам да се присъединявам скоро към вашия отбор, та по същество
    Днес бях на оглед на една Тойота LJ 70 с двигател 2lt. Колата е внос от Италия 91, с правоъгълния фар. Трансмисия и шаси -ОК, купето вътре иска само едно измиване, отвън се кипрят разни ремонти, но основния проблем беше, че двигателя като го запалихме студен много тресеше, все едно е откачен от тампоните, гледахме ги уж здрави, след каране около 10мин. и стопляне на двигателя, спря да тресе.Каква е причината, че с търсачката не намерих нищо, а след няколко дни мисля да я товаря.
    Поздрави!
    Спешно е !

  • #2
    От: Помощ при покупка на Тойота

    Изгорели/неработещи подгревни свещи.... Реле за подгряване на същите свещи при работещ мотор.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при покупка на Тойота

      освен свещо много е възможно пикаещи дюзи
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при покупка на Тойота

        Неработещ "смукач" т.е. има един вакуум управляващ лост, който кара помпата да подава повече гориво докато позагрее мотора.
        Какви обороти държеше колата като запали .... 550-600 или 1100-1200
        Само догатка, ако съм се изразил достатъчно некомпетентно нека бъда поправен ....

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при покупка на Тойота

          Имам същото магаре...предвид жегите тези дни(ако и в Италия са същите,де!)след стартиране оборотите трябва да не мърдат от 800-850,дори и при тотално сдали багажа свещи(което е почти сигурно)!При външна температура около 15С и надолу е възможно мотора да претриса от изгоряла свещ(и),или от липса на подгряване,но не повече от около 5 секунди.Много е важно и какво излиза от ауспуха в случая,ама така по"разкази на очевидци"си е умряла работа...
          Коментирало се е тук,но понеже бързаш ще повторя,че модела има подгряване на половин напрежение след стартиране,чиято продължителност зависи от външ.температура,след което,ако е по-студено обогатител вдига оборотите до 1100 и ги държи така,докато мотора не загрее хубаво,но в жегите,които са тези дни допълнителния подгрев е около 15-20 секунди,след което оборотите не се увеличават.
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            Колеги, същисан от видяното и от дилема да взема или да не взема съм на маса и мастичка и решавам какво да правя.
            Не помня оборотите, колата не пушеше, нито студена, нито топла.Запали студена от четвърт, двигателя на средните и на високите работеше перфектно, на ниските студена се тресеше все едно, че иска да излезе да види кой кара. Колата е на 70-80-км. от София, на път съм да я купя, защото имам хора да я направят както трябва да бъде. В петък ще ходя да я вземам, ако някой разбира и може да помогне, съм готов да плащам, черпя и каквото и да е. Защото ако късмета ми изневери за първи път ще е голям гаф. Наздраве на всички колеги!

            Ако реша да я купя ще се радвам да помагате кой с с каквото може ,че в малкия град за да я стегна нямам шанс, не искам да безпокоя модераторите с глупости, но на първо време мотора, дано е нещо дребно!
            Последно редактирано от Yaro; 15-06-10, 10:23.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при покупка на Тойота

              Първоначално публикуван от Tarkan Преглед на мнение
              Колеги, същисан от видяното и от дилема да взема или да не взема съм на маса и мастичка и решавам какво да правя.
              Не помня оборотите, колата не пушеше, нито студена, нито топла.Запали студена от четвърт, двигателя на средните и на високите работеше перфектно, на ниските студена се тресеше все едно, че иска да излезе да види кой кара. Колата е на 70-80-км. от София, на път съм да я купя, защото имам хора да я направят както трябва да бъде. В петък ще ходя да я вземам, ако някой разбира и може да помогне, съм готов да плащам, черпя и каквото и да е. Защото ако късмета ми изневери за първи път ще е голям гаф. Наздраве на всички колеги!
              Ако мога ще дойда-щом ще черпиш....!
              Не каза колко време продължава претрисането???
              Направи един последен тест на мотора,който за мен е неоспорим,но се оспорва непрекъснато от мнозина...мен поне никога не ме е подвел...!
              И така-на запален двигател(независимо студен,или топъл)развий капачката,която е на капака на клапаните за доливане на масло-ако оттам дуаха съвсем слабо-прекрасно!Ако обаче духа,като компресор мотора е аут-ама само според мен!
              А,наясно ли си как е скор.кутия,раздатка,диференциали,карета,амортисьори....???
              Не разбрах откъде си,но ако си от София отскочи през деня да се видим-няма да ти е излишно!
              0889 889 189-Пламен
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при покупка на Тойота

                Само да вметна:
                Гената от Русе си продава тойотата. Гледах го как премина в Нова Черна, тойотата е перфектна. Няма чуденки кое не работи, и кое не е в ред. Обявата е в "Купува-продава", ако имах пари бих я взел без да се замисля. Ама няма, и затова споделям-някой да се възползва от възможността да се сдобие с добра машина. По тази тема не е казана цената, Гената също не е казал цена, търси бартер, но ако колегата се интересува-може и да се разберат. Машината определено си заслужава!
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при покупка на Тойота

                  Пламене,остави някой имейл за да ти обясня повечето неща, за да не пиша като невежа в форума и да ме вземат за подбив, Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при покупка на Тойота

                    Първоначално публикуван от Tarkan Преглед на мнение
                    Пламене,остави някой имейл за да ти обясня повечето неща, за да не пиша като невежа в форума и да ме вземат за подбив, Поздрави.
                    pl_mm@abv.bg
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при покупка на Тойота

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      ...
                      И така-на запален двигател(независимо студен,или топъл)развий капачката,която е на капака на клапаните за доливане на масло-ако оттам дуаха съвсем слабо-прекрасно...
                      На студен мотор се прави Пламене. Тогава няма луфтове и теста е най коректен.
                      Освен това е по правилно да се гледа през щеката на маслото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при покупка на Тойота

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        На студен мотор се прави Пламене. Тогава няма луфтове и теста е най коректен.
                        Освен това е по правилно да се гледа през щеката на маслото.
                        От мойта практика съм забелязал,че няма доловима разлика на студен и загрял двигател-който е издухал си духа силно при всяко положение,а който е запазен не духа,независимо дали е студен,или топълА,духа ли от щеката за мен нещата са трагични!Пак да кажа,че е само мое мнение!
                        А,тъкмо при студен двигател луфтовете м/у буталото със сегментите и цилидъра не са ли по-големи...?
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при покупка на Тойота

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          От мойта практика съм забелязал,че няма доловима разлика на студен и загрял двигател-който е издухал си духа силно при всяко положение,а който е запазен не духа,независимо дали е студен,или топълА,духа ли от щеката за мен нещата са трагични!Пак да кажа,че е само мое мнение!
                          А,тъкмо при студен двигател луфтовете м/у буталото със сегментите и цилидъра не са ли по-големи...?
                          По малки, или по големи луфтове от разширението и свиването на тая сложна конструкция е трудна работа. По малките луфтове идват от гъстото масло, от там пък по доброто уплътняване между цилиндър-бутало. Затова на студен мотор не трябва да духа и хвърля масло от щеката.
                          Компресията е обратно - мери се на загрял мотор. На студен данните ще са по високи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при покупка на Тойота

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            По малки, или по големи луфтове от разширението и свиването на тая сложна конструкция е трудна работа. По малките луфтове идват от гъстото масло, от там пък по доброто уплътняване между цилиндър-бутало. Затова на студен мотор не трябва да духа и хвърля масло от щеката.
                            Компресията е обратно - мери се на загрял мотор. На студен данните ще са по високи.
                            Тука вече категорично не съм съгласен с теб,Андро!
                            Компресия се мери само на студен мотор,защото буталото,като загрее се разширява повече от цилиндъра и уплътнява по-добре-оттам компресията е доста по-висока!А,и на студен мотор маслото се е стекло вече и,като фактор почти го няма!По-малките луфтове при едно и също масло ги има в мотор,на който не му е взета душицата!

                            П.П. Абе ти да не се бъзикаш нещо,че пишеш такива неща...?
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при покупка на Тойота

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              Компресия се мери само на студен мотор...
                              Е ... сега трябва ли да цитирам какво пише в учебниците!?
                              Категорично, на загрял до работна температура мотор!
                              Много четеш форумите.
                              Относно, какви биха били резултатите на студен мотор: Признавам, че никога не съм правил такива сравнения, защото не е правилно и не ме интересува като параметри.
                              Но е интересно какво се случва. Имаме многократно развъртане на двигателя и гъстото масло се качва в цилиндъра. Компресомера отчита най голямата стойност.
                              Сега пък се сещам, че гъстото масло създава по голямо съпротивление на коляновия вал и може да забави оборотите на стартера ... Абе каква ще бъде стойноста, признавам не съм сигурен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X