Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Re: Помощ при покупка на Тойота

    Колеги, здравейте, колата е купена след много чудене, продавача ми изигра няколко серии от"Листопад", но здраве да е . Вече съм член от клуба. Тресенето на празен ход студена се оказа от бърз преглед на майстор някакъв автоматичен вакумен регулатор-търси се, ако някой има идеи за задни вежди- и те. Вкарахме я за кърпене по веждите и боядисване, оттам преглед и обслужване на мотора, оттам същото на ходова част и трансмисия и те така.Иначе е 93г. от Италия, 2.5 дизел, от първите разходки останах приятно изненадан, но е мръсна, ожулена и сега 1,2 месеца докъто си върне старата слава ще е така. Ще ви помоля да помагате с каквото можете.Поздрави на всички.

    Коментар


    • #47
      От: Помощ при покупка на Тойота

      Честито и добре дошъл!
      С цел да не се разваля возилото трябва да почерпиш...!
      Започни с:
      -смяна на ангренажен ремък-това най-първо!
      -смяна на обтягаща ролка на ангр. ремък,както и тази на ремъка на хидравликата на волана.
      -смяна на масла в ск.кутия(само GL-4 там),дифове,раздатка,проверка на хидр.масло на хидравликата,натикване на около 500гр. молибденова грес в сферите отпред...после я разтривай няколко дена и се ослушвай кво-що,за да се ориентираш къде трябва да се пипне и накрая може да смениш и двиг.масло и всички филтри!По мое мнение е тВа-за начало...!
      Няма да сгрешиш междувременно да питаш за всичко и да снимаш едно-друго от процеса на възраждането!
      Последно редактирано от mbenz; 18-06-10, 20:23. Причина: допълнение
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #48
        От: Помощ при покупка на Тойота

        Пламене, мерси за подкрепата,докато е при тенекеджиите колата няма да се пали и кара, след това почвам нещата както ме съветваш, давайте идеи, за преден десен калник и задни вежди.
        П.С. Пламене а на теб и на Яро ще се наложи да ви пратя по някое кило домашнярка, щото въпросите ми тепърва започват.Лек уикенд, понеже не можах да спя, отивам да я нагледам и да бутна това онова.

        Коментар


        • #49
          От: Re: Помощ при покупка на Тойота

          Първоначално публикуван от Tarkan Преглед на мнение
          Тресенето на празен ход студена се оказа от бърз преглед на майстор някакъв автоматичен вакумен регулатор-търси се,
          Това не е болка за умиране, спокойно можеш да държиш оборотите като запали колата на 1100-1200 МАНУАЛНО (с крак) (колкото би трябвало да бъдат с обогатителя, който аз невежо нарекох смукач)
          Иначе грешката няма да е във вакуума.
          Би трябвало да има някъде датчик за температурата, който да подава сигнал към реле, което подава сигнал към помпа, която задвижва вакуума.... и т.н...

          Ще помоля, ако пак съм се изразил некомпетентно да ме поправи някой

          Коментар


          • #50
            От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

            Като нахъсан археолог изкопах тази тема, че да не пускам нова. То проблемът ми е май от както съм купил джипа, ама сега студовете все по- често ме подсещат, пък и малко мърляч си падам. Тойотата е Ланд круизер 1993 г. с мотор 1KZ-T на 243 000 км. Имам я от почти 11 години (февруари 2006). Винаги ми е правило впечатление, че колкото по- студено става, толкова по-бързо пали при първоначален старт. Това обаче до около минус 2-3 градуса. В голям студ след подгряване и стартиране запалва "от четвърт", но имам чувството, че заработва на един или два цилиндъра. Двигателят тресе и пуши сивкав дим с миризма на неизгоряла нафта. Това за около 10-15 секунди, след което се успокоява и заработва равномерно. Чудя се подгревни свещи ли са, дюзи ли? Когато температурата e над нулата, проблемът не се проявява. Чета тук в темата, че при 2L-T мотора има и някаква подгревна свещ в колектора. Има ли я и при 1KZ-T? По мотора освен смяна на ангренаж и водна помпа нищо не е пипано. Ще съм благодарен за мнения!
            Последно редактирано от kartechar; 30-01-17, 13:10.

            Коментар


            • #51
              От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

              Здравей колега!Както го описваш, подгревни свещи.Ако го имаш за 11 г, и свещите ако са на тази възраст или по-дърти, направо сменяй с нови и по моя съвет-оригинални Денсо.Другото е когато (а кога всъщност) е сменен агр ремък и какъв ремък е сложен?Ако и той е на тази възраст, даже и да нямаш 100 000км , смени го.И пак ще кажа сложи Тойотски.Защото ремъка се разтяга и въпреки че има този хидравличен обтегач на ролката(който най-вероятно също е за смяна ако е на повече от 2 ремъка), центровката се измества поради удължаването му. Повечето ремъци(не Митсубоши, който е оригиналния доставчик на Тойота) се разтягат повече от оригиналните.
              Синът ми имаше подобен проблем на неговия Рънер, ама след няколко зими,, ме послуша и смени подгревните и дотам с проблема.Той се инатеше заради цената им, ама накрая разбра че само мъчи мотора.А и неговият е по-късната версия на КЗТ-то след 1996.Пробвай тези неща от по-горе и пиши какво става.Че скоро ще се стопли и трябва да чакаме другата зима за да разберем какво е станало.
              Със здраве и успех!
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #52
                От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                Благодаря, колега! Тя моята работа е като на кучето, дето всяка зима се кани да си прави колиба, ама докато се накани, времето се стопли и ентусиазмът му угасне. Ремъкът и ролката са на около 60 00 км - оригинални от Тойота, но наистина на 11 години (и тях се каня от 3 години да ги сменям). Свещите с гаранция са на още по-достолепна възраст, ама пусти мързел! Цената на Денсо според мен не е някаква драма - на първи прочит гледам, че се намират на около 35-40 лв. бройката. Дано се включа преди да се е изпролетило! Благодаря още веднъж за съветите и пожеланията! Бъди здрав!

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                  Сигурно си искал да напишеш 60 000 км Колега.., но годините са си години, сменявай ремъка, ролка и обтегач по-скоро, за да не стане беля ! Така и така ще е в сервиза- смени и свещите, ще запее моторчето ! Успех !
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                    Да, колега, моя е грешката. "Изял" съм едната нула! Наистина годините са много, нищо че лимита от километри не е достигнат.Ще се съобразя със съвета ти. Поздрави!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                      И още нещо, в другата тема видях, че при 2L-T помпата има авансатор.
                      Не знам как е при теб, но ако "пуши сивкав дим с миризма на неизгоряла нафта" на студено, след което се оправя, и имаш авансатор, значи не работи и той.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                        Нямам идея дали помпата ми има авансатор, но най-вероятно - да. В другата тема проблемът на 2L-T- то е, че не пали. Моят пали, но известно време (10-15 сек.) претриса и пропушва. Ще елиминираме възможностите една по една, защото ако оправим всичко накуп, няма да разберем къде е била причината. Пък в тези снегове и ледове си карам джипката и хич не ми се вкарва за по-дълъг престой в сервиза.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                          Абстрахирай се от проблема в другата тема.
                          Ако (а може би и) имаш авансатор, почти е сигурно, че не работи.
                          Не е болка за умиране, но е добре да си бачка.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                            Изглежда, че КЗТ-то ти е в добро състояние на цилиндро-буталната група, лагери, клапани и т.н. важни неща.Ремък, ролка с обтегач се сменят за 30мин на тоз мотор, който е конфликтен по списъка на Тойота.Та поради мързел или небрежност не си разваляй хубавия мотор, ако ремъкът се скъса от старост.А и свещите биха отнели 30-на минути, нека да е 2 часа всичко.За да не пишеш после теми за основен ремонт на КЗТ.И частите, които слагаш, се помъчи да са оригинални.
                            Успех!
                            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                              Днес смених подгревните свещи. Една неработеща и две нагряващи не точно където трябва (според израза на майстора)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170206_114230.jpg
Прегледи:2
Размер:155.3 КБ
ID:5742891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170206_114323.jpg
Прегледи:2
Размер:128.7 КБ
ID:5742892Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170206_151035.jpg
Прегледи:2
Размер:78.2 КБ
ID:5742893. При запалване днес джипът не тресеше, но навън беше 3-4 градуса. Ще видим като застудее дали от свещите е проблема. Поръчани са ремък, ролка и обтегач. Ремъкът е оригинален "Тойота", но ще дойде след 2 седмици, понеже е външна поръчка. То и снегът се постопи и си карам колата, така че джипът няма да се кара до тогава. Благодаря още веднъж на всички, взели отношение по моя проблем!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

                                Я, кажи трудно ли вкара новите свещи, че при мен имаше образуван нагар от запалване при големи студове без подгрев и разстъргвах нежно с бургия, за да влезнат новите, или не си присъствал на процеса?
                                Рекорда ми при палене на 2ЛТ-двигател ми е във врачанският балкан през 2012 г. при -28 градуса сутринта, но бях добавил 10% бензин(щото керосин не можах да намеря) плюс 10% 2Т-масло към количеството бензин-инак нашенската нафта щеше да се е окостила до пролетта!
                                Последно редактирано от mbenz; 15-02-17, 19:59. Причина: допълнение
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X