Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при покупка на Тойота 70. Двигателят тресе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ при покупка на Тойота

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Аз съм експериметирал(по-точно съм гледал,като куче пред месарница и съм помагал)с няколко дизелови двигателя на Мерцедес,които не бяха първа младост-м/у студен и топъл разликата е около 3 атм.
    Затова не виждам смисъл,ако се иска да се получи представа за износването на цилиндрово-буталната група да се мери компресия на топъл мотор!И не вярвам някой механик да го прави.Ако се мери на загрял ще се види компресията при която работи двигателя,когато е достигнал работна температура,ама това кому е потребно?
    И нещо,което не знам и ми е интересно-производителя,като пише компресията на даден двигател при загрял,или при студен я мери...?
    Пламене, ти ме разби брат! Ти колата студена ли я караш? Ще кажеш паленето. Ми палат си, стига да не са съвсем издухани. Отделно си има "палачки" и има такива дето и почти нови не палат.
    Отделно пък с тия 3 ат. надолу ме изненада. Ако пък и трябва по тях да сравняваме данните, 90% отиват на основен ремонт.
    Дай твойта на студено и ако вярно е 3 надолу, лошо ще ти стане.

    Коментар


    • #32
      От: Помощ при покупка на Тойота

      Айде малко все пак по темата на човека!
      Пишеш,че тресе около 10 мин.,докато загрее-не може да е от подгревните свещи-от тях ще претриса няколко секунди,а ако скоро след стартирането подадеш газ ще изчезне след това.
      Виж в петък на какви обороти е мотора,докато претриса и звънни.По кое време ще си до возилото вече?
      За съжаление ще изпусна почерпката-отваря ми се път в съвсем друга посока-към Враца...
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #33
        От: Помощ при покупка на Тойота

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Пламене, ти ме разби брат! Ти колата студена ли я караш? Ще кажеш паленето. Ми палат си, стига да не са съвсем издухани. Отделно си има "палачки" и има такива дето и почти нови не палат.
        Отделно пък с тия 3 ат. надолу ме изненада. Ако пък и трябва по тях да сравняваме данните, 90% отиват на основен ремонт.
        Дай твойта на студено и ако вярно е 3 надолу, лошо ще ти стане.
        Говорихме за съвсем друго,а не дали си карам колата студена!
        И,ти казах каква е средно разликата в компресията м/у загрял и топъл средно износен мотор,като колкото е по-износен толкова разликата е по-голяма и обратно!Ако имаш компресомер можеш сам да се убедиш!Но от наистина добър механик знам,че един компресомер след 20-25 мерения се дава за тариране-тВа съвсем м/у другото...
        На мойта все още не съм и мерил компресията ни топла,ни студена,но с най-голямо удоволствие бих го направил на всичките цилиндри-много ми е любопитно да си призная!Та,ако има някой с компресомер да даде оферта,пък ще пиша после каква е разликата!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #34
          От: Помощ при покупка на Тойота

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          ...
          На мойта все още не съм и мерил компресията ни топла,ни студена,но с най-голямо удоволствие бих го направил на всичките цилиндри-много ми е любопитно да си призная!Та,ако има някой с компресомер да даде оферта,пък ще пиша после каква е разликата!
          Ми айде. Офертата е, след работа да пием по водка с доматен сос. От понеделник натам, когато кажеш. Може и сам да си я мериш, аз ще следя за правилната процедура и ще асистирам.
          Ама ако е 3 надолу на студена от данните и се ръководим от тях, може да вадим двигателя.

          Коментар


          • #35
            От: Помощ при покупка на Тойота

            Момчета,
            Браво за интересната дискусия на тема двигатели, компресия и т.н. По-късно следобяд, след като всички участници тук сте видели този ми пост, ще преместя дискусията в отделна тема в раздела за двигатели и съответно ще изтрия поста си. Остава обаче да помислим как може да помогнем на tarkan да вземе ТЛК-то и да може да спи спокойно. (всички я знаем онази сценична тръпка с първия автомобил, който в случая не е първия, но е първия сериозен )

            Коментар


            • #36
              Re: Помощ при покупка на Тойота

              Интересна дискусия, но малко забравихме за проблема на човека - според мен да не плаща колата, преди да е минал през сервиз, и то не кой да е майстор.
              И как така не сте могли да развиете капачката?
              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

              Коментар


              • #37
                От: Re: Помощ при покупка на Тойота

                Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                ...забравихме за проблема на човека - според мен да не плаща колата, преди да е минал през сервиз, и то не кой да е майстор...
                Мишо, това няма как да стане. Кой и да е Тойотаджия за който се сещам е далеч от Троян. Скъпо решение е колата да се докара до София до Фулдата, Гого Флекса или друг за да се прегледа и отсъди.

                Коментар


                • #38
                  От: Re: Помощ при покупка на Тойота

                  Ще бъда при Колата в петък по обяд, не мога да я закарам в тамошен сервиз, защото ако в моя малък град аз продавам кола и отидем с купувача в сервиз, познайте какво ще кажат там за нея и за мен. По снимки, моя тенекеджия каза, че ще я направи като нова за 700-800лв., както вече писах трансмисия според мен е добре, никакви шумове, тропания, течове и т.н. Купето вътре е мърляво и мръсно, но не и захабено, иска едно изпиране, двигателя беше студен-проверено, нищо, че навън беше 30градуса, запали от четвърт, тресеше се целия на ниските обороти и то 10мин, като се изфорсира на средни и високи, това тресене изчезва, върви добре за този квадрат-не съм карал друга за да сравнявам, в началото изпуши леко черно и после никакъв пушек и така. Не съм автомонтьор и не разбирам, всичките си коли досега съм купувал на късмет и не съм имал проблем, но искам тази Тойота за лятото да стане кукла и да и дам втори шанс и един голям проблем с мотора, ще ме накара да гледам картичката от морето от миналата година, а жена ми ще ме прати да спя при кучетата. Офертата ми е в сила, ако на някой му се разхожда.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ при покупка на Тойота

                    Колата не е в Троян, а в друго градче до София на 80км., Моя път до нея е 200км. в едната посока, но всички знаете от този модел колко Тойоти има на пазара в България и респективно цените им.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ при покупка на Тойота

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Ми айде. Офертата е, след работа да пием по водка с доматен сос. От понеделник натам, когато кажеш. Може и сам да си я мериш, аз ще следя за правилната процедура и ще асистирам.
                      Ама ако е 3 надолу на студена от данните и се ръководим от тях, може да вадим двигателя.
                      Офертата си я бива-от мен водката,сока и мезето!
                      Проблема е,че ще си трябва време,докато мотора изстива,през което време ще пием(разбира се),ама после кЪ ще се прибирам пиян-залян...?Явно ще е с такси,пък магарето ще отлежава при теб,докато си го прибера... някога...
                      И още нещо-нека някой баш-майстор каже нежелателно ли е зорлем(без нужда,само от любопитство)да се развива и завива едно-друго,за да се измери компресията...?
                      Искам да кажа,че досега на моя кола(само дизели)никога не съм мерил компресия,защото не се е налагало-ориентирал съм се по "народни" признаци,които никога не са ме подвеждали,а именно:
                      -духане през капачката за доливане на масло при работещ двигател
                      -ако духа през тръбичката на щеката за мен двигателя е в жива кома вече
                      -важно е какво излиза при стартиране,а и по принцип от ауспуха при различни режими
                      -важно е как миришат изгорелите газове,особенно при студен мотор-не се смейте,бе-не се бъзикам!недобре изгорялата нафта от слаба компресия има гадна и остра миризма,докато тази изгоряла в двигател с висока компресия,читави разпръсквачи,точен дебит на помпата и центровка мирише на фин парфюм!
                      -какви звуци се чуват при работещ двигател,особенно след студен старт
                      С последното се надявам да съм бил полезен на колегата Таркан.А,и на други...
                      Последно редактирано от mbenz; 16-06-10, 19:00.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Помощ при покупка на Тойота

                        Това тресене е притеснително според мен. Може да са тампони, прекалено ниски обороти, дюзи както казаха... но може и да има нещо счупено... Проблемът е, ако на място не можете да установите от какво е.

                        Ако има някакъв проблем с двигателя(дизел на неустановен пробег от италия, при това най-вероятно джипката е ползвана по предназначение), човекът ще се види в чудо.

                        А за паленето от 1/4 оборот - не е критерий, моята си палеше така на -10 градуса, когато ми бяха заминали сегментите на 1-ви цилиндър.

                        Ако се навие mbenz-a да иде с човека, ще е най-добре.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Re: Помощ при покупка на Тойота

                          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                          Това тресене е притеснително според мен. Може да са тампони, прекалено ниски обороти, дюзи както казаха... но може и да има нещо счупено... Проблемът е, ако на място не можете да установите от какво е.

                          Ако има някакъв проблем с двигателя(дизел на неустановен пробег от италия, при това най-вероятно джипката е ползвана по предназначение), човекът ще се види в чудо.

                          А за паленето от 1/4 оборот - не е критерий, моята си палеше така на -10 градуса, когато ми бяха заминали сегментите на 1-ви цилиндър.

                          Ако се навие mbenz-a да иде с човека, ще е най-добре.
                          Благодаря за комплимента Мишо,ама аз не се имам за голям разбирач!С удоволствие бих отишъл но тогава трябва да съм в съвсем противоположна посока...
                          Мога да помогна с "бабешките" си и "народни" съвети,които написах в предишния пост.Също мога със сигурност да кажа,че тресенето не е от подгревни свещи,не е от тампони,и не е от дюзи-за тВа съм категоричен!
                          Според мен има вариант горивен филтър,или цедката на сондата в резервоара да са задръстени...
                          М/у другото хора,които наистина са много навътре в нещата не са написали нищо...
                          Последно редактирано от mbenz; 16-06-10, 19:44.
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Помощ при покупка на Тойота

                            Ми те не са написали, но и няма как да отидат да огледат джипа на място. Щото това значи да оставят сервиза за цял ден.

                            Мен ми е интересно, защо не са могли да развият капачката на главата.

                            И друго - и аз мислех за филтър, ама ако беше от филтър, джамбазите нямаше ли да го сменят/почистят? Процедурата е съвсем проста и евтина.
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ при покупка на Тойота

                              "Бабешките" съвети са много полезни и показателни за състоянието на мотора при "полева" диагностика. Всичко неща, които си описал са точно така и само бих добавил, че на добър дизел като му разхлабиш капачката на капака на клапаните, трябва да я смуче, не да я издухва. А тресенето вероятно е от дюзи или центровка на помпата.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: Re: Помощ при покупка на Тойота

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                ...
                                М/у другото хора,които наистина са много навътре в нещата не са написали нищо...
                                Може да са много неща: Пускова уредба, горивна уредба и КММ/ГРМ.
                                Действа се на принципа на изключване на отделни възли на системите. На полето може да се направи всичко, без помпа и дюзи.
                                За да работи един прост дизел, трябва изправна пускова уредба. В случая играят свещите и периода на подгряване - проверка.
                                Гориво, филтър и наличие на въздух в системата: Шише с чиста нафта и два маркуча за входяща и изходяща нафта.
                                Изключване причина въздушен филтър.
                                КММ/ГРМ: компресията ще ни покаже състояние на бутало/цилиндър и клапани.
                                Накрая помпа/дюзи: Проверяваме подава ли помпата гориво до всички дюзи и един по един изклюваме всеки цилилиндър.
                                Това е процедурата в общи линии.
                                Последно редактирано от Аndro 160; 17-06-10, 09:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X