Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточваща машина РР-U3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заточваща машина РР-U3

    Вече мога да се похваля с притежаваната ит мен заточна машина РР-U3 на фирмата HARRIS Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1641.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5893471Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1643.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5893474 а това са и първите ми опити с неяНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1637.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5893475Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1635.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5893472Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1639.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5893473 мисля, че става добре, но е слабичка за големи свредла и стругарски ножове. Всъшност това свредло(15мм) е максималния размер без доработване на машинката.
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

  • #2
    От: Заточваща машина РР-U3

    Колега къква е цената? И имат ли по голями модели? Ако може снимай компонентите около този импровизиран супорт,то това си е цял струг..

    Коментар


    • #3
      От: Заточваща машина РР-U3

      Цената на тази е 1300лв. Има по-голям варянт с по-големи възможности, но и по-скъп(3600лв). Снимки на оборудването и клипове на работата покъсно.
      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

      Коментар


      • #4
        От: Заточваща машина РР-U3

        АКО И СМЕНИШ ДВИГАТЕЛА С ПО МОЩЕН СТАВА И ЗА ПО ГОЛЕМИ ИЗДЕЛИЯ

        Коментар


        • #5
          От: Заточваща машина РР-U3

          Първоначално публикуван от freza Преглед на мнение
          АКО И СМЕНИШ ДВИГАТЕЛА С ПО МОЩЕН СТАВА И ЗА ПО ГОЛЕМИ ИЗДЕЛИЯ
          Тъй е, ама не е тъй.
          От моя досегашен опит, мога да предположа какво ще стане, ако сменя двигателя.
          Първо двигателя няма да е със същите размери и ще се наложи преправяне на корпуса, след това преправяне на ножодържача, разбирасе и подмяна на диска. Вероятно накрая ще се окаже, че ремъка преплъзва и трябва да е трапецовитен, което ще доведе до смяна на шайбите. С две думи "Няма нужда"
          Моето решение е, че ако тази машинка спечели пари за по-голямата, да си купя и такава, ако не здраве да е.
          Няма нещо което да съм си купил и да не съм го доработвал, но да не е почти като направа на ново.
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • #6
            От: Заточваща машина РР-U3

            Много си прав, няма нужда от доработки, на този етап.
            Все пак кажи какво можеш да заточваш, освен свредла.Приемаш ли поръчки?
            Ако е да, дай телефон за връзка.

            Коментар


            • #7
              От: Заточваща машина РР-U3

              За сега заточвам свредла за метал от 3 до 16мм.
              Свредла за дърво HHS (без твърдосплавни пластини) от 3 до 16мм.
              Свредла за дърво с твърдосплавни пластини (за машини) от 3 до 35мм.
              Сругарски ножове до 25/25мм.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #8
                От: Заточваща машина РР-U3

                към NOLA - откъде си купихте тази машинка?

                Коментар


                • #9
                  От: Заточваща машина РР-U3

                  От "Полимета-С"
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заточваща машина РР-U3

                    А пробвал ли си да заточваш свредла за ламарина (за поп-нитове), те са подобни на тия за дърво, но с по-плавни преходи?
                    Виж тука една самоделка http://www.metallmodellbau.de/MINI_BONELLE_II.php напълниха ми се очите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заточваща машина РР-U3

                      И още нещо да питам - тоя щатния диск диамантен ли е или CBN?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заточваща машина РР-U3

                        Първоначално публикуван от DeepFish Преглед на мнение
                        А пробвал ли си да заточваш свредла за ламарина (за поп-нитове), те са подобни на тия за дърво, но с по-плавни преходи?
                        Виж тука една самоделка http://www.metallmodellbau.de/MINI_BONELLE_II.php напълниха ми се очите...
                        Вас не ви ли е срам бре?!?!?!?! Ще взем да спра да гледам теми с "подозрително" заглавие вече! Поредния бръмбар. Сега има да ми бръмчи куп време в главата....
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заточваща машина РР-U3

                          Споко, Спарки.
                          Твоя проблем се решава, като му се отдадеш. Също като със секса. Като видиш хубава жена и ти се приискава, ама като го направиш и после губиш интерес
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заточваща машина РР-U3

                            Първоначално публикуван от DeepFish Преглед на мнение
                            А пробвал ли си да заточваш свредла за ламарина (за поп-нитове), те са подобни на тия за дърво, но с по-плавни преходи?
                            Виж тука една самоделка http://www.metallmodellbau.de/MINI_BONELLE_II.php напълниха ми се очите...
                            Такива свредла не съм точил, но не съм и виждал до сега. Проблема ще е че са много малък диаметър. При 4мм свредло режещия ръб ще е неповече от 2.5мм, който трябва да е и със закръгление. Няма невъзможни неща, но трябва да се опитва.
                            Що се отнася до тази "самоделка", тя си е професионална ама единична серия. Сподед мен подобна може да се направи, като допълнение на стандартна фреза за метал. Въпроса е струва ли си труда и времето за изработка при условие, че се продава такава за 3600лв. със всичките приспособления към нея.
                            Последно редактирано от nola; 27-07-10, 13:51. Причина: допълване
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заточваща машина РР-U3

                              Ходих аз в Полимета, ама приспособленията за голямата машина се продават отделно. А за диска не можаха да ми кажат, та затова питам какъв е.
                              Всичко е въпрос на време и пари, друг е въпросът дали има смисъл.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X