Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточваща машина РР-U3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Заточваща машина РР-U3

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Поредния бръмбар. Сега има да ми бръмчи куп време в главата....
    Не само ми бръмчи ами и искри искачат при работата на тази сладурана. ))
    А някой да има представа от къде може да се намери такъв диамантен диск?
    Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

    Коментар


    • #17
      От: Заточваща машина РР-U3

      http://www.wlfuller.com/html/brad_point_drills.html ей тука са показани за различни видове дърво, а тези за ламарина (за разпробиване на точкови заварки) са подобни по форма, но са кобалтови. Най-често използваните диаметри са 6, 8, 10 мм.

      Коментар


      • #18
        От: Заточваща машина РР-U3

        Отделно са : приспособление за заточване на свредла Ø3...Ø32, стъпални свредла, метчици, челноцилиндрични фрези, челен ръб на палцеви фрези и приспособление за заточване по радиус на палцеви , профилни фрези Ø6...Ø24, на стругарски ножове иначе си има стандартно обурудване.
        Моята я получих с два диска (карборундов и диамантен). Предполагам, че и голямата е така.
        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

        Коментар


        • #19
          От: Заточваща машина РР-U3

          Такива дискове (диамантени и CBN) се изработват в Суперабразив - с. Крън, но не знам къде се предлагат. Иначе ми е известно да се предлагат такива от търговските представители на COMET и WINTERTUR.

          Коментар


          • #20
            От: Заточваща машина РР-U3

            Свредла над 5мм не е проблем да се заточват за ламарина с подрезвачи. Що се отнася до диамантени дискове,намирам руски или украински такива на цени между 50 и 150лв.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #21
              От: Заточваща машина РР-U3

              От тези руските или украинските, които си виждал, дали има с по-малък присъединителен отвор, напр. 13, 10, 8, 5мм? За твоята машина трябва да е 20мм, нали?
              Аз ползвам часовникарски струг и съм се ориентирал към по-малките размери и допуски - поне засега...

              Коментар


              • #22
                От: Заточваща машина РР-U3

                Моя наистина е на 20мм. Трябва да проверя за по-малки, но чак 5мм ми изглежда невероятно. Сещам се, че имаще такива за "салия". Техните оси вероятно са 6,8 или 10мм. Трябва да проверя.
                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                Коментар


                • #23
                  От: Заточваща машина РР-U3

                  Хич не е невероятно, най-голямата ми цанга е 5мм, както и щатния дорник, всичко останало става с приспособления...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X