Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

    Проблема е следния испусна ми задния амортисъор смених 2та задни с kayaba и ефекта беше увиснала задница.Оказа се че оргиналните амортисъори са били по твърди даите съвет как мога да си повдигна колата с не много средства пружини за тези омортисъори има само оргинални и никои не дава гаранция че ще се оправи а форито е 2005 година и невярвам пружините да са здали.Интересува ме какви са начините да вдигна дупето на форито с 5-6 санта да стане колкото е оргиналната му височина без да прецакам нещо по окачването.Четох за някакви тампони от лада дето се слагали в пружините за лифт китове ниакви ако ниакои има инфо моля да помогне.

  • #2
    От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

    Сигурен ли си, че оригинално задницата е по-вирната отколкото е сега?
    Всъщност, когато амортесьорите изпуснат, пружините вдигат задницата на колата нагоре. а изпуснал амортесьор лесно се разбира-при рязко спиране задницата подскача нагоре, а като натиснеш отгоре, колата се люлее там, където амортесьора е аут...Когато имаш здрави амортесьори и пружини задницата е по-ниска, поради балансираното взаимодействие между амортесьор и пружина...и не се люлее при такава проверка.
    Аз не съм специалист, но принципно така стоят нещата
    Пък да кажат и майсторите...

    Коментар


    • #3
      От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
      Всъщност, когато амортесьорите изпуснат, пружините вдигат задницата на колата нагоре. .....
      Хъм, това кой ти го каза? Не съм чул досега за такъв ефект....
      Първоначално публикуван от ivo6391 Преглед на мнение
      ....Четох за някакви тампони от лада дето се слагали в пружините за лифт китове ниакви ако ниакои има инфо моля да помогне.
      Не ти трябва. По същество, това са едни гумени "клинчета", които се завират между витките на пружината и и пречат да се сгъва. Ефектът е, че все едно караш каруца. Намери си подходящи амове, а тия ги продай. Ще си вътре с някой лев, ама няма друг цивилизован начин.
      Последно редактирано от kuzdov; 11-06-10, 19:52.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

        Онзи ден смених задни амортесьори на Карината, защото и двата бяха омаслени. Задницата беше много ефектно вирната, пружините са здрави. С новите амортесьори задницата е видимо по-ниска, но в никакъв случай не е увиснала. По- скоро в този вид изглежда нормална.

        Коментар


        • #5
          От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

          Просто са ти сложили по-къси амове, което не е добре. Не трябва да блъскат нито в крайно разпънато, нито в крайно свито положение, т.е. ходът им нагоре и надолу не трябва да е до края на стеблото.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

            Няма такива филми!

            По тая логика няма да можете да свиете или разтворите ама на ръка, а това си става. Не че няма ефект, ама е пренебрежително малък в съответствие с масата на автомобила.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

              Първоначално публикуван от ivo6391 Преглед на мнение
              Проблема е следния испусна ми задния амортисъор смених 2та задни с kayaba и ефекта беше увиснала задница.Оказа се че оргиналните амортисъори са били по твърди даите съвет как мога да си повдигна колата с не много средства пружини за тези омортисъори има само оргинални и никои не дава гаранция че ще се оправи а форито е 2005 година и невярвам пружините да са здали.Интересува ме какви са начините да вдигна дупето на форито с 5-6 санта да стане колкото е оргиналната му височина без да прецакам нещо по окачването.Четох за някакви тампони от лада дето се слагали в пружините за лифт китове ниакви ако ниакои има инфо моля да помогне.
              Така става когато новите амортисьори са с по-ниско налягане. Това не значи че новите са изтървали. Просто има различни видове амортисьори.
              Ако не беше сложил най-евтината маслена Каяба, а някакви газови, задницата нямаше да падне.
              5-6см не вярвам да е паднала, щото трябва да е на тампони. Обикновено падат с 1-2см.
              Евтиния вариант е да сложиш гумени подложки под или над пружините.
              Скъпия - газови амортисьори.

              п.с.
              това дали са газови или маслени, няма никаква връзка с твърдостта.
              Последно редактирано от kinex; 11-06-10, 20:46.

              Коментар


              • #8
                От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

                каябата е за модела само тя излиза дават я че е въздушна старийа беше маслено газов с преливник.Откуде мога да намеря такива подложки гумени за които говорите или да турся по твърди пружини и е паднала отзаде с 5 санта не е на тампони но си е овиснала доста.Имате ли някои при който да ме пратите да закъпя подложки или да ми направи.
                Мерси за помоща.

                Коментар


                • #9
                  От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

                  Колега,написал съм ти на потребителска бележка къде да четеш, че не дават да се слагат линкове
                  SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                  0878299791

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

                    За части на японките потърси "mimo13" и тук и в субару форума има някъде кординати, коректен човек го изкрват и цените са доста поносими.
                    По-добре, ако имаш възможност, да си смениш амортисьорите с правилните. Не е нужно да са саморегулиращите, че са бая солени. И виж пружините дали не са се поуморили, това става ако колата е товарена редовно с тежички неща.
                    А тея дето са ти ги сложили пробвай да ги върнеш, и им кажи, че не стават или да ти ги заменят с такива дето трябва.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

                      За "mimo13" потвърждавам и аз-много коректен!
                      SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                      0878299791

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колеги Моля за малко помощ Увиснала задница на субару форестер.

                        Няма как да увисне задницата, ако новите амове са с размера и характеристиките на оригиналните. Точно обратно, вирва се с 0.5-1 см.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X