Обява

Свий
Няма добавени обяви.

участие в шампионата-колко струва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • участие в шампионата-колко струва

    понеже много се разисква напоследък за тва кое колко струва и за разликите между моторите и джиповете в тва отношение
    а и има много хора с мерак да участват а се чудят колко и как
    за тва реших да пусна темата и да споделя лично моят опит
    разбира се човек знай и две и двеста някой може да пръсне и много пари но смея да твърдя че може да се мине и с по ограничен бюджет
    та ето и сухите цифри които се сещам че до сега ми е излязло участието в шампионата

    мотор -сузуки рм 125 1997г -2200лв сега тези пари не могат да се смятат съвсем за похарчени щото при продажба на мотора пак се възвръщат и колкото е по евтин в по голяма степен
    бутало-200лв
    верига-90лв
    пиньони заден-50лв
    преден 20лв
    гуми
    нови-2х митас с10 100/90 19 75 лв едната
    1 предна митас 55лв
    стари /ВТОРА УПОТРЕБА/ 3х 10лв
    1х 25лв
    масло 2т 8тубички х 12-до 19 лв зависи от модела /една ми е подарък от шелл българия спонсори на софийското състезание и една подарък от димитър за рожденния ми ден/
    семеринги предница 30лв
    масло предница 20лв
    масло за скоростите 10литра х 9-до 12лв литъра /сменям го нарочно малко по често иначе може и по тънко да се мине/
    гуми вътрешни 4 броях 5-до 7лв едната
    грес с молибден за шарнирите 10 лв
    спирачна течност -/ПОДАРЪК/ от димитър
    шпрей за верига 2х 14 лв
    шпрей за почистване на карбуратор1 х5лв
    шпрей за почистване на верига 1х 9лв
    свещти 2х 20лв едната е резервна
    жило за съединител 2х 30лв едното е резервно
    задни накладки 1х 40лв
    филтри 3х25лв /може да се мине и само с един/
    масло за филтър 1х14лв
    почистваща течност 1х12лв /може и без нея/
    седалка нова 230-240 лв но старата я купиха за 100лв значи 120-130лв
    чорапи за предницата 50 лв май толкоз бяха не помня добре
    дискове за съединител и пружини 140лв (за резерва ,не съм ги ползвал)
    тези неща съм взел за цяла година за 6 ендуро състезания и 3 мотокроса плюс преход 300км до морето плюс над 200км в родопите плюс тренировките и безброино количество разходки


  • #2
    Митков , ако жена ти вземе да се включи във форума и прочете тази тема тогава не мога да те мисля
    Мойта жена няма достъп, но знае ли човек
    Ако направя подобен списък за себе си може да си изкарам акъла и да се откажа от ендурото
    Майтап.
    По-големия майтап е че имам най-голямата колекция от чисто нови лостчета за скоростите за Kawasaki KX - общо 2, ама не стават на моя мотор
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      аз разбира се съм пропуснал някой от нещата на Митков но пък имам други.

      В началото на сезона основен ремонт на двигателя, бутало, лагери на кол. вал и семерините му, 2 лагера в скоростна кутия и разни семеринги там, лагери на предна и задна главина + семеринги към тях
      масло на скоростите и още разни неща дотук бяха около 500 лв.

      след това се започна с гумите, пиньоните, веригите, масла, спрейове за верига и почистващи разни сортове, счупени ръчки за съединител и спирачки, лагери тук там, накладки за спирачките. сигурно има и още нещо което съм забравил.

      та така като гледам може би сумата отива над 1000 лв.

      ужас просто
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        така е димитре ма някои хора спрягаха цифри от по 20 000 30 000лв и стряскат мераклиите та за това рекох да напиша нещо по реално
        а то иначе сигурно и 30 000 могат да се похарчат
        ако наемеш някоя манекенка да ти кара джипа както и правят някои

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от краси
          ...
          В началото на сезона основен ремонт на двигателя, бутало, лагери на кол. вал и семерините му, 2 лагера в скоростна кутия и разни семеринги там, лагери на предна и задна главина + семеринги към тях
          масло на скоростите и още разни неща дотук бяха около 500 лв.

          ...
          Каква машина караш Краси?

          ***
          Извинявам се - не исках да разводнявам темата - но все пак Краси пише, че ремонта му е излязъл толкова и ми е интересно за какъв мотор е ... предполагам за различните машини ремонтите са различно скъпи - има и голямо значение 2 или 4 тактов мотор ...
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            темата е строго информационна и важна така че моля не я разводняваите
            сега някои мърморят за цената на екипировката
            за това ето я и нея

            каска 160-200лв до 500-600 за по скъпите модели моята е 250лв НО може да я носите няколко години и накра да я препродадете

            панталон 2001г бях взел един про грип за 200 лв все още е в добро състояние
            сега жоро ми донесе чудесен нов уфо -99 евро
            тоест стария ще бъде продаден

            ботуши 300лв чисто нови алпинестар. на старо се намират по за 100лв
            издържат 1-2 сезона и се препродават много бързо

            нагръдник 70-160 лв моя е 70 за моделите тип костенурка до 300

            ръкавици 25-100лв издържат 1-3 сезона моите са 25 лева от разпродажба

            очила 40-80 лв моите са 17 евро смит издържат 3 сезона без проблем сменя се плаката като се надраска 1 плака изкарва 1 сезон аиде може и две да похаби които иска едната струва 5 евро

            фанелка 40- 100лв моята е 45 изкарва много време освен ако не я скъсате из някои драки но са здрави много много трудно се късат


            яке за ендуро тука вече има невероятно разнообразие веско от плевен прави такива 150 лв са а са нееевероятно здрави и красиви и могат да карат..... не знам колко сезона
            моето е на два и не е мръднало
            но аиде да ги кажем два

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от tatkobarba
              Каква машина караш Краси?
              Honda CR 125 cross 2T
              .... е такъв ремонт не се прави всяка година, но поне бутало всеки сезон минимум задължително
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                За всяко състезание слагам нова задна гума+7 бр. извънаредно+3 бр. предни Х 120 лв. средно = 1920 лв.
                Това не е малко дори в сравнение с джиповете.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                  За всяко състезание слагам нова задна гума+7 бр. извънаредно+3 бр. предни Х 120 лв. средно = 1920 лв.
                  Това не е малко дори в сравнение с джиповете.
                  Taka e.
                  Който иска да кара бързо и да пада по-малко трябва да дава по-сериозни суми за нови гуми.
                  Аз тази година изкарах с една евтина нова задна гума и по една гума втора употреба предна и задна. Предимството ми е че не давам много газ, тежа малко и карам още по-малко (последното май не е предимство )
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #10
                    Сетих се за нещо не по-малко важно
                    Защо никой не слага в сметката количеството бензин което е изгорил
                    Митков е написал 8 тубички масло по 30 литра бензин на тубичка идва към 240 литра бензин
                    Айде някой друг да го умножи нататък че аз взех да се плаша
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Dimitar
                      Сетих се за нещо не по-малко важно
                      Защо никой не слага в сметката количеството бензин което е изгорил
                      Митков е написал 8 тубички масло по 30 литра бензин на тубичка идва към 240 литра бензин
                      Айде някой друг да го умножи нататък че аз взех да се плаша
                      хич не се плаши, а питай някой от колегите с Г-класа бензин колко "барела" е издухал през ауспуха
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Така е. IMG моторите на G класа харчат нормално от 50 до 100л /100 км по време на състезание , докато дори XR-a на Жасмин едва 15.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          [/quote]Митков е написал 8 тубички масло по 30 литра бензин на тубичка идва към 240 литра бензин [quote]


                          димитре нали знайш че аз слагам по малко повечко масло тоест литрите са бая под 240
                          освен тва от тва масло съм давал и на тебе и на други по малко

                          въпреки тва обаче поне 200л сигурно са отишли

                          което е за цяла година а един джип G ги издухва за едно състезание сигурно

                          Коментар


                          • #14
                            За всяко състезание слагам нова задна гума
                            то тва е най добре ама според мене е малко излишно
                            аз лично като сложа новата гума карам състезанието и още като се върна я свалям
                            и после за следващото пак я слагам
                            така поне 2 състезания може да изкара
                            като не е лоша идея за второто състезание да се обърне на обратно
                            макар че аз напоследък не го правя щото по ми трябва гумата да осигурява стабилно спиране
                            а и едно състезание почти не я износва гумата
                            виж след второто /особенно ако е като в бухово/ обикновенно гумата вече я оставям за тренировки и разходки
                            а между другото две от предните гуми втора употреба които бях купил по за 10лв и бяха почти неупотребявани бриджестоун ги карам
                            вече половин година на няколко състезания бях с тях и почти не са мръднали ,а една митас чисто нова предна за две състезания /едното беше бухово / се скъса и остана почти без грайфери
                            на ерзберг ги продаваха такива бриджестоун по 42евро другия път като ходя бива да си взема поне 2

                            Коментар


                            • #15
                              Имаш право, особено ако новата гума не е подходящо избрана за твърд терен. Понякога е по-добре да се кара с малко употребявана, отколкото с чисто нова Много компромиси правим с гумите, а това не е хубаво. Колкото до предната, съм на мнение, че тя трябва да се сменя далеч по-рано отколкото задната, тъй като на нея и трябва още повече сцепление, поради по-малкият контакт с повърхността.
                              Защо мислите се намират толкова запазени предни гуми втора употреба?! Сигурно щото "онези" са много прости и си ги хвърлят ей така като има се износи малко ребчето.
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X