Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баница с кренвирш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баница с кренвирш

    Пуснах тази рецепта в "бар Наздраве", но смятам, че тук е истинското и място.

    Аз я правя с кренвирши "Леки" заради многото аромат на пушек който използват, но ако някой смята кренвиршите за нещо което не се яде-да си търси заместители. В краен случай става и само със сирене, но вкусът вече е съвсем друг.
    И така:
    Нарязват се 2-3 кренвирша на кубчета като краставица за тарартор, или кой както желае. Натрошава се сирене-тези две неща са за плънката.
    Разбиват се 3 яйца, 1 кутийка майонеза и чаена чаша вода. Разстилат се два пласта кори върху масата, намазва се горната кора със сместа от яйцата и майонезата, и в единия край се насипва плънката. Навиват се двата пласта на руло и се подреждат в тавичка. За мазането на корите трябва да се изразходва долу-горе половината от сместа, а с другата половина се заливат корите когато са вече наредени в тавата. Пече се в предварително загрята фурна до зачервяване.
    И се изчаква да се опече добре. Има опасност от миризмата да загубите търпение и да нападнете полуопечената баница.
    Върви с айрян или компот. Може и с кой каквото му дойде наум, важното е да ви харесва.

    Винаги когато има такава баница преяждам, въпреки, че инак се мъча да се ограничавам заради стоте си килограма.

    Да ви е сладко!
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Баница с кренвирш

    Ще се пробва!
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Баница с кренвирш

      Пробва се вече. Стана нелоша. Сбогом чиста съвест и прощавай кантарче, че пак ти натежах. Получи се това:
      Прикачени файлове
      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
      LZ1YBB

      Коментар


      • #4
        От: Баница с кренвирш

        Не знам какво се направил ама на външен вид е разкошна.
        Браво на майстора!
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: Баница с кренвирш

          Подобна рецепта, но с телешки салам и кашкавал прави баба ми. В тавата се редят корите както за обикновена баница, но вместо сирене се слага настърганият салам и кашкавал. Най-отгоре се слага само настърган кашкавал.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Баница с кренвирш

            Ако кренвирша се настърже мисля, че ще стане по-добре - предава си по-добре вкуса. Има такива закуски с кренвирш и сирене, като кренвирша е настърган. Доста са добри. А като е домашно ... още повече Това ще се пробва веднага след като се върна в България.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Баница с кренвирш

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Не знам какво се направил ама на външен вид е разкошна.
              Браво на майстора!
              Какво? Следвах рецептата . Само вместо обикновени кори, сложих по-дебели - правени на сач. И понеже ми се видя много цяла майонеза, сложих половина. И освен това половината от заливката я смесих със сиренето и кренвиршите за плънката. Предположих, че ако заливката е много ще стане като кавърма, а не си падам по такива воднисти баници.
              Иначе и това с настъргването не звучи лошо. Като ликвидирам щетите от първата енергийна бомба, ще пробвам и по този начин.
              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
              LZ1YBB

              Коментар


              • #8
                От: Баница с кренвирш

                Момци като давате снимки от горе на готовият продукт дайте снимки на разрез от вътре как изглежда плънката,като ще сеолигавваме на клавиатурата да е качественно
                нищо че поста е от преди 2 години тя пак изглежда толкова вкусна;-))))))))))
                За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                Коментар


                • #9
                  От: Баница с кренвирш

                  Бай дъ вей, праил съм нещо подобно обаче с продукти за пица.
                  Странно , вкусно и интересно става.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Баница с кренвирш

                    Ми те за две години и кусур,са ги позагубили наверно

                    Коментар


                    • #11
                      От: Баница с кренвирш

                      Първоначално публикуван от Кольо
                      Пуснах тази рецепта в "бар Наздраве", но смятам, че тук е истинското и място.

                      Аз я правя с кренвирши "Леки" заради многото аромат на пушек който използват, но ако някой смята кренвиршите за нещо което не се яде-да си търси заместители. В краен случай става и само със сирене, но вкусът вече е съвсем друг.
                      И така:
                      Нарязват се 2-3 кренвирша на кубчета като краставица за тарартор, или кой както желае. Натрошава се сирене-тези две неща са за плънката.
                      Разбиват се 3 яйца, 1 кутийка майонеза и чаена чаша вода. Разстилат се два пласта кори върху масата, намазва се горната кора със сместа от яйцата и майонезата, и в единия край се насипва плънката. Навиват се двата пласта на руло и се подреждат в тавичка. За мазането на корите трябва да се изразходва долу-горе половината от сместа, а с другата половина се заливат корите когато са вече наредени в тавата. Пече се в предварително загрята фурна до зачервяване.
                      И се изчаква да се опече добре. Има опасност от миризмата да загубите търпение и да нападнете полуопечената баница.
                      Коле снощи си правихме твоята баница с малки модификации вместо кренвиши една кутия русенско 200г. сиренето го заменихме с кашкавал и водата с прясно мляко получи се един път не можа да изстине!
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X