Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Garmin nüvi 3790T

    Благодаря отново. Ще пробвам.Няма ли опасност да повредя устройството? И дали има още бъгове?

    Коментар


    • #17
      От: Garmin nüvi 3790T

      Започнах да трупам негативни впечатления нещо. Сега пробвах да потърся от "Накъде" и "Адрес" и ми изписа " Няма картни данни на разположение". Това всичко при маркирана карта ОФРД. Сутринта разговарях по този проблем с картовия отдел на Геотрейд и от там ми казаха, че това не е проблем на картата и ме посъветваха да проверя за нови ъпдейти. Естественно нямаше такива в сайта на Гармин. Потърсих да преинсталирам съществуващия фирмуер, но няма откъде да го направя. Реших да рестартирам нувито както е написано в ръководството / задържане бутона Power за 10сек, но и това не помогна. Забравих да спомена, че при няколкото опита да вляза в "Адрес", устройството се самоизключи 4 пъти. Този проблем го няма с маркирана Европейска карта. Само не разбрах как от Геотрейд разбраха, че не е от картата?

      Коментар


      • #18
        От: Garmin nüvi 3790T

        аз съм с 3760Т който е същия като 3790 без 3D сградите и гласовите команди.
        навигатора е много добър но и аз искам да питам от къде мога да си намеря фонетичната клавиатурна подредба ?

        P.S.
        на мен до сега не ми е правил никакви проблеми нито рестарт нито проблем със записването на карти или каквито и да е файлове по памета му.

        Коментар


        • #19
          От: Garmin nüvi 3790T

          Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
          навигатора е много добър но и аз искам да питам от къде мога да си намеря фонетичната клавиатурна подредба ?
          Ето тук пише

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Фонетичната клавиатура съм я правил аз и я качвам като екстра на уредите които продавам
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #20
            От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от sms71 Преглед на мнение
            Започнах да трупам негативни впечатления нещо. Сега пробвах да потърся от "Накъде" и "Адрес" и ми изписа " Няма картни данни на разположение". Това всичко при маркирана карта ОФРД. Сутринта разговарях по този проблем с картовия отдел на Геотрейд и от там ми казаха, че това не е проблем на картата и ме посъветваха да проверя за нови ъпдейти. Естественно нямаше такива в сайта на Гармин. Потърсих да преинсталирам съществуващия фирмуер, но няма откъде да го направя. Реших да рестартирам нувито както е написано в ръководството / задържане бутона Power за 10сек, но и това не помогна. Забравих да спомена, че при няколкото опита да вляза в "Адрес", устройството се самоизключи 4 пъти. Този проблем го няма с маркирана Европейска карта. Само не разбрах как от Геотрейд разбраха, че не е от картата?
            Прецакал си си картата. Инсталирай я отново, затвори всички прозорци, изчакай малко и си издърпай кабела. Друг начин не знам. Моя не се прецака при многократни проби докато правех фонетичната клавиатура, но риска си е твой!

            Коментар


            • #21
              От: Garmin nüvi 3790T

              И аз имах възможността за кратко да разгледам един 3760 , не успях да видя къде са '' avoidance '' настройките - няма ли , на друго място ли са или аз не ги видях ?

              Коментар


              • #22
                От: Garmin nüvi 3790T

                Благодаря за съвета, но и това изпробвах вече. Още когато си взех устройството направих едно копие на всичко в него на лаптопа дори и на скритата директория System. Няколко пъти презаписвам дир.MAP, но нямам успех. Не мога да намеря и как да си преинсталирам съществуващия firmware. При нуви 765, чрез WebUpdater имаше тази възможност, но при този я няма. Само ме информира, че всичко е ъпдейтвано.

                Коментар


                • #23
                  От: Garmin nüvi 3790T

                  За отбягванията, има ги в "Настройки"-"Навигация"-"Автомобилен"-"nuRoute"-"Отбягване".

                  Коментар


                  • #24
                    От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от sms71 Преглед на мнение
                    Благодаря за съвета, но и това изпробвах вече. Още когато си взех устройството направих едно копие на всичко в него на лаптопа дори и на скритата директория System. Няколко пъти презаписвам дир.MAP, но нямам успех. Не мога да намеря и как да си преинсталирам съществуващия firmware. При нуви 765, чрез WebUpdater имаше тази възможност, но при този я няма. Само ме информира, че всичко е ъпдейтвано.
                    Не мисля, че ти е необходим упдеит на фърмуера. Търсенето не работи когато има карта на уреда с некоректни индекси. Виж какви карти си скагал и изтрии всичк качени от теб карти. Ако не става, преименувай разширението на европеиската или офрм. Да не си изтрил беизмап-а? Нещо си разбъзикал...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Garmin nüvi 3790T

                      Снощи качих BGRouting 3.2 в папка MAP и с нея работи. Само с ОФРМ не иска да тръгне. Има ли някъде, в някой файл където се съхранява информация за тези индекси. Аз съм си копирал всичко както си беше оригинално записано. Ако копирам всичко и папка System ще тръгне ли устройството?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Garmin nüvi 3790T

                        За беизмап-а, не съм я пипал. Тя си е в стой в папка System.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Garmin nüvi 3790T

                          В папка Garmin има един файл GarminDevice.xml, в които откривам разлики с този, които съм си записал в лаптопа. Ако преименувам този файл в нувито без да го трия и кача оригиналния мога ли да скапя нещо?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Garmin nüvi 3790T

                            Вероятно имате инсталирана повече от една версия OFRM. Възможно е да е на SD-то ако не е във вътрешната памет на уреда. Пуснете под cmd един "dir /s > failove.txt" и прикачете този файл да видим къде се крие проблема.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от sms71 Преглед на мнение
                              В папка Garmin има един файл GarminDevice.xml, в които откривам разлики с този, които съм си записал в лаптопа. Ако преименувам този файл в нувито без да го трия и кача оригиналния мога ли да скапя нещо?
                              Този файл си се променя, нормално е. На други уреди съм го махал и уреда си ги създава, но не знам на този.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Garmin nüvi 3790T

                                Файла е готов, но когато стигна до прикачване от моя компютър, не ми дава тази възможност. Мога да Ви го изпратя по е-майл, ако ми дадете такъв. Предварително благодаря.
                                Последно редактирано от sms71; 29-06-10, 15:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X