Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
    Чакай ....... те колко време от както го има не можаха да напишат читав фърмуер - то не бяха руснаци и прочее дето модифицираха фърмуера му да е читав и да върши работата за неща където уреди от по-низш клас ги правеха отдавна.

    Според мен ГАРМИН спряха разработката на този уред отдавна, сега може да изкарат някой нов ъпдейт дето да оправя грешки, но не чакайте новото меню ( в пъти по-добро от старото) не чакайте нови функции и т.н. (факт - китайскиата и тайландската версия на този уред имат много повече функции + подобрения и липса на грешки, защо европейската и американската ги нямат - като хардуера е същия).

    Извинявам се ако съм прям ама малко ме дразнаят Гармин - купихме си преди година и нещо чудесни уреди на цена като за върховия клас навигации, цена близка до таблет или много добър смартфон - получаваш си чудесен хардуер способен на много неща, но така и не излиза софтуер койото да го използва този хардуер оптимално. Сега този чудесен хардуер е спрян от прозиводство но за да се поощрява технологичния прогрес дай да изменим лееееко дизайна и да сложим същия хардуер ама да напишем нов по-читав софтуер - а тия дето са си купили навигации за по +700 лв. преди година ДГД. Който е технически грамотен и не го е страх нека си флашне новия софт другите ако искат могат пак да дадат +700 лв. за да получат същия хардуер ама с новия ни софт. Евала.
    Прав си!
    Пък после се чудят защо отказваме да сме пълни балъци и започваме да тестваме неофициални варианти...
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Така стана и с Nuvi765. Интересното е , че азиатската разновидност на firmware-то за всеки модел е с много по-богати възможности. Нямам обяснение , но сигурно маркетинга в Garmin си знаят работата.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
        Аз имам един въпрос. Дали на оригиналното нуви3490 има този проблем с подскачането на количката при по-големи увеличения на картата. Обикновено на нуви 3790, което е обърнато на 3490 този проблем се получава в градски условия преди кръстовище. Количката подскача напред назад за кратко време и после пак се нормализира. Ако не гледаш внимателно - може и да не се забележи.
        От наблюденията, които имам като че ли наистина подскача при прекален зуум, което си го обяснявам с твърде големия ресурс за изчисляване и визуализиране на количката при високи скорости... Когато го дръпна зуума на зад движението става "мазно", така че само такова обяснение си давам.

        А на колегата относно бекъпа на оригиналните данни - ще го направя, но в близките няколко дни и ще го постна.
        Поздрави!

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          По принцип по време на движение се мести картата , а не количката. Това може да е свързано с изчертаването на картата.
          Но ако количката подскача в спряно положение , това е свързано с функция на GPS чипа или софтуера за обработка на данните - Static Navigation. В MTK чиповете тази функция за филтриране на паразитните сигнали не работи добре , че даже може и да я няма.
          Отдавна не съм се задълбочавал в тази насока и доста работи съм позабравил , но ако проблема го има в спряло положение , то няма връзка с изчертаването , а би трябвало да се търси в посока на GPS-a и управляващия го софтуер.

          Note – Static navigation is a position filter designed to be used with motor vehicles. When the vehicle’s velocity falls below a threshold, the position and heading are frozen, and velocity is set to zero. This condition will continue until the computed velocity rises above 1.2 times the threshold or until the computed position is at least a set distance from the frozen place. The threshold velocity and set distance may vary with software versions.

          Some references say that velocity's threshold is about 5 Km/h, thus for any other use of the GPS other than car navigation (ie, for using GPSMeter PDA walking) you must turn off the static navigation mode.

          This feature can be safely switched either ON or OFF with several tools. We present here the way to Switch OFF Static Navigation using SirfTech because have a great degree of control for the user.
          Последно редактирано от milstan; 14-12-11, 13:20.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
            Чакай ....... те колко време от както го има не можаха да напишат читав фърмуер - то не бяха руснаци и прочее дето модифицираха фърмуера му да е читав и да върши работата за неща където уреди от по-низш клас ги правеха отдавна.

            Според мен ГАРМИН спряха разработката на този уред отдавна, сега може да изкарат някой нов ъпдейт дето да оправя грешки, но не чакайте новото меню ( в пъти по-добро от старото) не чакайте нови функции и т.н. (факт - китайскиата и тайландската версия на този уред имат много повече функции + подобрения и липса на грешки, защо европейската и американската ги нямат - като хардуера е същия).

            Извинявам се ако съм прям ама малко ме дразнаят Гармин - купихме си преди година и нещо чудесни уреди на цена като за върховия клас навигации, цена близка до таблет или много добър смартфон - получаваш си чудесен хардуер способен на много неща, но така и не излиза софтуер койото да го използва този хардуер оптимално. Сега този чудесен хардуер е спрян от прозиводство но за да се поощрява технологичния прогрес дай да изменим лееееко дизайна и да сложим същия хардуер ама да напишем нов по-читав софтуер - а тия дето са си купили навигации за по +700 лв. преди година ДГД. Който е технически грамотен и не го е страх нека си флашне новия софт другите ако искат могат пак да дадат +700 лв. за да получат същия хардуер ама с новия ни софт. Евала.
            Добре , кое не те удовлетворява в уреда ?
            Няма плеър .... ми то и да има ... с този прекрасен говорител ли ще слушаш музика ? ...
            Дразнещо е че няма написан софт. на български , но .... така е .. .лакомията ще ни затрие
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Добре , кое не те удовлетворява в уреда ?
              Няма плеър .... ми то и да има ... с този прекрасен говорител ли ще слушаш музика ? ...
              Дразнещо е че няма написан софт. на български , но .... така е .. .лакомията ще ни затрие
              Мисля, че не си прав и ще се опитам да обясня защо...

              И на мен не ми трябва плеъра, още повече, че качеството на звука спрямо този на колата е мале, мале....
              Но дотук е съгласието ми с теб...
              1. Много по-добре организирано меню.
              2. Някои "недостатъци" след това се оказват доста добри - например липсата на непрекъснато повтарящото се (преизчисляване), когато се отклониш от предварително зададения маршрут. И реално коректно провеждане на такова преизчисляване по новите параметри.
              3. Възможността по твое желание да наблюдаваш, включваш и изключваш по усмотрение опцията за показване в реално време на POI точки на екрана по време на навигиране, както и възможността при допир до съответната точка (например бензиностанция) направо да организираш нов маршрут, ако си на зор. И то без да спираш и да се чудиш кое как да превключваш.
              4. Много по-добре направена опция за скролиране по екрана за оглед на картата и обектите.
              5. Прекрасна възможност за наблюдение и директно управление и промяна на маршрути и любими направо от екрана по време на пътуване, без да се налага да се връщаш към основното меню, от където да организираш тези неща. Както и да включваш в "Накъде" директни линкове към чести твои маршрути... Изобщо - възможност за лично твое организиране на менюто на "Накъде".
              6. Много добре направена възможност при търсене на POI точки същите да се визуализират на екрана докато се движиш в момента (и то по категории). Възможността да си избереш конкретна категория чрез скролиращо меню на екрана и от там да си избереш обекти, които те интересуват за включване като междинна точка. Например тази вечер, след като зададох адреса до дома, изведнъж се сетих, че трябва да отида и до Фантастико. Без да се връщам към основни менюта и да търся там, направо поисках на екрана данни за Фантастико, то ми показа най-близкото до активния маршрут и ме докара до там. Просто и мнооого по-лесно отколкото при 3790.
              7. При задаване на междинен маршрут (пак подчертавам - без да излизам от екрана с който се движа в момента) при 3490 ти се дава възможност директно с едно приплъзване по екрана да посочиш, кой от маршрутите да бъде първи и кой втори... Като по подразбиране за първа междинна точка се посочва тази преди крайната. При 3790 изрично трябва да излезеш от екрана на движение, да се върнеш в основното меню и да укажеш с няколко натискания кой първи, кой втори... А тук това става на практика с едно или две движения на пръста по екрана... Просто - много по-функционално...

              Има и още, но дано и това да е достатъчно.

              Има и кусури...
              1. След проиграване вече няколко дни - май наистина има малко по-неточно позициониране. Не съм сигурен, дали е и от атмосферните условия, но ми се струва, че позиционирането по спътници е по-слабо с около 2-4 метра... Не се отразява много на точността, но все пак....
              2. Това подскачане на количката, за което се писа доста тук. Най-вероятно процесора работи на предела на възможностите си, защото в момента, в който сложих само стрелка, вместо количка - нещата се пооправиха в доста голяма степен. Май не случайно за сваляне от Гармин за 3490 има само две сини малки колички и две стрелки (поне при мен)...
              3. Без да съм сигурен за това - днес забелязах, че като влезеш в тунел и спреш в него - няма съобщение за "спътников сигнал изгубен". Доста време постоях в тунела, но - ни вопъл, ни стон.... В момента в който излязох от тунела - пак си продължи работата нормално. Все още не съм сигурен дали това е някакъв минус, понеже не виждам голям смисъл да ми казва в тунела, че няма сигнал... Но в някои други случаи е може би разумно да ти съобщава, че в момента нямаш на практика навигация....

              Накратко - като обобщение:
              За мен - софта на 3490 си заслужава мноого повече, отколкото този на 3790. И въпреки вероятно малко по-голямата неточност, поради всички други негови плюсове, аз засега съм привърженик на 3490.
              Казвам засега, понеже не съм напълно сигурен дали нещо няма да изгърми тотално... Все още практиката ми с "префабрикувания" от нас (потребителите), 3790 в 3490 е малка...
              Именно поради това ме дразни и мен Гармин, че вместо да предоставят на коректните си потребители и купувачи по-добра функционалност с новия софт, те се мъчат да ни лъготят, като продават същия хардуер с нов софт, имитирайки нов модел. И тогава - освен да крадеш и да разбиваш... другото е признаване на собствено безсилие... Каквото повикало - такова се обадило...
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                Именно поради това ме дразни и мен Гармин, че вместо да предоставят на коректните си потребители и купувачи по-добра функционалност с новия софт, те се мъчат да ни лъготят, като продават същия хардуер с нов софт, имитирайки нов модел. И тогава - освен да крадеш и да разбиваш... другото е признаване на собствено безсилие... Каквото повикало - такова се обадило...
                Това е умишлено. Тези които имат пари ще си купят новия модел а тези които нямат възможност за новия ще ползват последна технология на старият си уред. По този начин всички са щастливи и Гармин ще продадат нови уреди и ще спечелят парички. Защото в модерното време новите модели правят продажбите. Затова и вече никой не произвежда и поддържа "вечни" неща.

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Това е умишлено. Тези които имат пари ще си купят новия модел а тези които нямат възможност за новия ще ползват последна технология на старият си уред. По този начин всички са щастливи и Гармин ще продадат нови уреди и ще спечелят парички. Защото в модерното време новите модели правят продажбите. Затова и вече никой не произвежда и поддържа "вечни" неща.
                  Възможно е да е и така... Въпреки, че лично аз, като се усетя изпързалян, независимо от наличието на финансова възможност, се мъча по всякакъв начин да "прецакам" прецакалия ме...
                  Не че съм много успешен де.....

                  Между другото... Браво за новата версия!!! На префасонирания ми 3790 в 3490 се държи прекрасно!!!
                  Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                  Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Аз съм съгласен със Събин, но от гледна точка на това че аз също съм собственик на едно от тези 3790 имам друга идея. Аз ви предлагам да почнете да пишете на Гармин всяка седмица или още по-добре всеки ден като им споделите че се чуствате меко казано излъгани поради това че нововъведенията във фирмуера на 3490 не са налични за притежателите на 3790 въпреки че хардуера е идентичен. Аз им писах днес (на UK отдела) и се надявам че ако достатъчно много хора се оплачат ще обърнат внимание на проблема. Писах на UK отдела защото се надявам че в отдел клиенти на голяма компания като Гармин ще има поне един мениджър който да обърне внимание на отрицателните отзиви от клиенти още повече ако са повече от няколко и да реши да направи нещо по въпроса. Знам че шанса е минимален но е по-добре от бездеиствие и плюене по адрес на Гармин.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      А след смяната на "фирма" всички опции нормално ли работят? Много хора се оплакват от проблеми с BT връзката и гласовото управление. Може да не е съвсем еднакъв хардуера.

                      П.П. И на моята кола излезе фейслифт , че и нова модофикация , но няма на кой да се оплача. Ще трябва да си купувам новия модел.
                      Последно редактирано от milstan; 14-12-11, 21:47.

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от Stanley Преглед на мнение
                        Аз съм съгласен със Събин, но от гледна точка на това че аз също съм собственик на едно от тези 3790 имам друга идея. Аз ви предлагам да почнете да пишете на Гармин всяка седмица или още по-добре всеки ден като им споделите че се чуствате меко казано излъгани поради това че нововъведенията във фирмуера на 3490 не са налични за притежателите на 3790 въпреки че хардуера е идентичен. Аз им писах днес (на UK отдела) и се надявам че ако достатъчно много хора се оплачат ще обърнат внимание на проблема. Писах на UK отдела защото се надявам че в отдел клиенти на голяма компания като Гармин ще има поне един мениджър който да обърне внимание на отрицателните отзиви от клиенти още повече ако са повече от няколко и да реши да направи нещо по въпроса. Знам че шанса е минимален но е по-добре от бездеиствие и плюене по адрес на Гармин.
                        Съгласен!!!
                        Само една молба!
                        Пусни тук един екземпляр на английски до този отдел, за да могат все пак да го прочетат там...
                        Че ние сме едни "момци англичанци" - ако ние им го напишем на "английски", има да се чудят за какво иде реч и на какъв език е написано....

                        И понеже ще е хубаво да е на едно и също място (тогава има по-голяма вероятност да обърнат внимание - все пак 100 мнения на едно място е по-представително, отколкото по едно мнение на 100 места) - дай и линк към адреса, където си го пуснал!!!

                        Аз пускам веднага!!!
                        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          А след смяната на "фирма" всички опции нормално ли работят? Много хора се оплакват от проблеми с BT връзката и гласовото управление. Може да не е съвсем еднакъв хардуера.

                          П.П. И на моята кола излезе фейслифт , че и нова модофикация , но няма на кой да се оплача. Ще трябва да си купувам новия модел.
                          Не знам. Не съм пробвал, понеже блутута ми е връзка с ecoRoute HD.
                          Преди ползвах известно време гласово на руски, но се отказах. Де да знам и аз защо... Ще протествам и ще напиша....
                          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            А след смяната на "фирма" всички опции нормално ли работят? Много хора се оплакват от проблеми с BT връзката и гласовото управление. Може да не е съвсем еднакъв хардуера.

                            П.П. И на моята кола излезе фейслифт , че и нова модофикация , но няма на кой да се оплача. Ще трябва да си купувам новия модел.
                            Примерът който даваш е неприложим в тази ситуация.
                            Ако излезне нова версия на твоята кола и единствената разлика е софтуера на главния компютър и една от новите екстри е понижен разход, ти не би ли се обърнал към производителя за да им кажеш че се чустваш излъган и подведен.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Гармин с нищо не са показали, че изобщо се вслушват в клиентите си.Това което си пишем тук си го пишат по много форуми и общо взето нагласата е същата-недоволни клиенти от отношение и софт потдръжката.
                              Най-после направиха това което всички други софтуери отдавна са направили...повече инфо на екрана, възможности за настройване на интерфейса по желание на потребителя. Значи можело а?Само дето ако искаш да се възползваш от топлата вода, ще се наложи да се бръкнеш. Е, ами да се бръкнат американците. За тях мисълта да сменят софтове с нелегални такива и т.н. е силно притеснителна. Както и да е, да правят каквото искат, ние ще си намираме начини. (Искали били от сервизите да им докладват за устройства с флашнат фирм...хаха, палячовци...) Те май верно за супер балъци ни взимат.
                              Не мисля че подскачането на количката е от претоварване на процесора. На магистралата реално имаме изобразяване само на една линия и на количката...за какво натоварване може да става дума тук? Има нещо друго. Надявам се скоро да го изловим какво е. Но наистина това не би могло да е причина да се пренебрегне фирма 34ХХ. Малко е притеснително обаче наблюдението на колегата с оригинално 34....това че и при него го има този ефект.
                              В колата позиционирането си е добро..или поне както е при 37ХХ, не забелязвам разлика. Само в пешеходен режим е малко зле, но от цитата на Милстан се вижда, че при скорост 5 км/ч нещата са малко по-тежички за устройството.Така че, аз поне няма да придирям.
                              И аз смятам да пиша на Гармин. Не, че някой ни слуша, ама поне да им стане ясно там, че хората не пасат трева и техните трикчета не минават. Пък белкем на някой техен управителен съвет вземат да преосмислят политиката си към верните си клиенти...
                              Гласовото командване работи учудващо добре. Пробвах го на английски и с това мое българско произношение....не мога да си изкривя душата,направили са го.

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Здравейте!Гласовото на Анг. работи а на Рус има ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X