Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    ДУБЛИКАТ ОТ ДРУГАТА ТЕМА (мисля че и тук е хубаво да го има) :

    Ето тук пише как да сложим фърмуера от 34хх на 37хх - аз го сложих на моя 3790 и съм повече от доволен !
    Менютата са много по-интуитивни от тези на 37хх - има всичко за което собствениците на 37хх усториства реват от много време насам.
    + по-красиво и удобно меню с възможност за къстомизация.
    + изписват се POI на карата.
    + Trip Planer+a - работи чудесно - това май и на 37хх го оправиха с последния ъпдейт
    + има работещ добре MP3 player също така и Video Player който не съм подкрал защото не знам какви формати подържа.
    + всичко си работи от функциите на 3790 (Bluetooth, Voice Commands и т.н.)


    тук можете да видите екрани от този фърмуер.


    Единствения недостатък който забелязах до сега е, че се рестартира когато е включен трафика - преди така правеше на на 37хх с NTU картата - на мен сега ми се рестартира така с OFRM картата - но като се изключи трафика няма проблем.
    Последно редактирано от rexxxxx; 05-12-11, 11:41.

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
      ДУБЛИКАТ ОТ ДРУГАТА ТЕМА (мисля че и тук е хубаво да го има) :

      Ето тук пише как да сложим фърмуера от 34хх на 37хх - аз го сложих на моя 3790 и съм повече от доволен !
      Менютата са много по-интуитивни от тези на 37хх - има всичко за което собствениците на 37хх усториства реват от много време насам.
      + по-красиво и удобно меню с възможност за къстомизация.
      + изписват се POI на карата.
      + Trip Planer+a - работи чудесно - това май и на 37хх го оправиха с последния ъпдейт
      + има работещ добре MP3 player също така и Video Player който не съм подкрал защото не знам какви формати подържа.
      + всичко си работи от функциите на 3790 (Bluetooth, Voice Commands и т.н.)


      тук можете да видите екрани от този фърмуер.


      Единствения недостатък който забелязах до сега е, че се рестартира когато е включен трафика - преди така правеше на на 37хх с NTU картата - на мен сега ми се рестартира така с OFRM картата - но като се изключи трафика няма проблем.

      Абе не мога да разбера как да оправя нещата, та да ми показва, че вече не се касае за 3790, а за 3490. Правя всичко, както е описано в инструкциите, но накрая все ми показва, че съм с 3790, въпреки, че фирмуеъра и функциите са на 3490... При инсталацията на splash screen for nuvi 34xx hid 1376ми стартира лоадера и се успива.... Чакам го повече от 4-5 минути, но не мърда. И при рестарт - пак ми дава, че зарежда 3790, въпреки, че зарежда реално 3490... Не, че е особено важно но не го довършвам докрай процеса.... Та - въпроса ми е - как да инсталирам логото, така, че да показва, че вече се каса за 3490....
      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
        Абе не мога да разбера как да оправя нещата, та да ми показва, че вече не се касае за 3790, а за 3490. Правя всичко, както е описано в инструкциите, но накрая все ми показва, че съм с 3790, въпреки, че фирмуеъра и функциите са на 3490... При инсталацията на splash screen for nuvi 34xx hid 1376ми стартира лоадера и се успива.... Чакам го повече от 4-5 минути, но не мърда. И при рестарт - пак ми дава, че зарежда 3790, въпреки, че зарежда реално 3490... Не, че е особено важно но не го довършвам докрай процеса.... Та - въпроса ми е - как да инсталирам логото, така, че да показва, че вече се каса за 3490....
        при мен даже и след успешно качване на splash screen for nuvi 34xx hid 1376 пак си ми покзва, че е 3790.
        Мисля, че това не може да се оправи - смяната на сплаша е за да се появява логото на Гармин и да знаем къде да натискаме че да го вкараме в пребуут режим.
        Мисля че другото винаги ще си го показва 3790. А и честно казано не виждам лошо в това.

        Това успиване мисля, че е нормално защото като флашваш сплаша ти му качваш само картинката а лоудъра чака още неща и за това се успива - нормално е да го ребутнеш ръчно.

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
          при мен даже и след успешно качване на splash screen for nuvi 34xx hid 1376 пак си ми покзва, че е 3790.
          Мисля, че това не може да се оправи - смяната на сплаша е за да се появява логото на Гармин и да знаем къде да натискаме че да го вкараме в пребуут режим.
          Мисля че другото винаги ще си го показва 3790. А и честно казано не виждам лошо в това.

          Това успиване мисля, че е нормално защото като флашваш сплаша ти му качваш само картинката а лоудъра чака още неща и за това се успива - нормално е да го ребутнеш ръчно.
          Благодаря мнооогооо!!!


          При мен в момента всичко си работи нормално, с изключение на 3D сградите. Те изчезнаха... но това за момента не ми е много голям проблем. Лайн асиста обаче работи нормално, което е много по-важно...
          Все пак - интересно ми е - дали може да се подкара по някакъв начин в момента и 3D сградите (въпреки, че на българската карта за България са малко, а на европейската за България хич ги няма)...
          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
            Благодаря мнооогооо!!!

            При мен в момента всичко си работи нормално, с изключение на 3D сградите. Те изчезнаха... но това за момента не ми е много голям проблем. Лайн асиста обаче работи нормално, което е много по-важно...
            Все пак - интересно ми е - дали може да се подкара по някакъв начин в момента и 3D сградите (въпреки, че на българската карта за България са малко, а на европейската за България хич ги няма)...
            При мен си работят 3D сградите и на OFRM и на Европейската карта !
            Ти качи ли си всичките *.xml файлове от тук вGarmin папката на уреда ?

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
              При мен си работят 3D сградите и на OFRM и на Европейската карта !Ти качи ли си всичките *.xml файлове от тук вGarmin папката на уреда ?
              Качих ги, но изглежда нещо съм объркал.... ОРИЕНТИРАХ СЕ КЪДЕ СЪМ СБЪРКАЛ!!!!Извинявай и БЛАГОДАРЯ!!!:-)Сега всичко е наред!!!!!
              Последно редактирано от kihi; 05-12-11, 22:08.
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                ДУБЛИКАТ ОТ ДРУГАТА ТЕМА (мисля че и тук е хубаво да го има) :

                Ето тук пише как да сложим фърмуера от 34хх на 37хх - аз го сложих на моя 3790 и съм повече от доволен !
                Менютата са много по-интуитивни от тези на 37хх - има всичко за което собствениците на 37хх усториства реват от много време насам.
                + по-красиво и удобно меню с възможност за къстомизация.
                + изписват се POI на карата.
                + Trip Planer+a - работи чудесно - това май и на 37хх го оправиха с последния ъпдейт
                + има работещ добре MP3 player също така и Video Player който не съм подкрал защото не знам какви формати подържа.
                + всичко си работи от функциите на 3790 (Bluetooth, Voice Commands и т.н.)


                тук можете да видите екрани от този фърмуер.


                Единствения недостатък който забелязах до сега е, че се рестартира когато е включен трафика - преди така правеше на на 37хх с NTU картата - на мен сега ми се рестартира така с OFRM картата - но като се изключи трафика няма проблем.
                А може ли инструкция на български в каква последователност се инсталира всичко, за да се смени софтуера (може и линк към друга тема) ? Ще е полезно за много от нас. Благодаря!

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Тук е на руски:
                  http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3840021

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Качих си вчера фърмуеъра на 34хх на моя 3790 - по-добре е Определено, но не съм имал време да го тествам, така, че очаквам подводни камъни.
                    За неизкушените, НЕ препоръчвам тази операция, защото, макар и добре обяснена ми отне доста време с няколко сериозни проблема поради не стриктно спазване на инструкциите от моя страна (все пак съм инженер и чета инструкциите само ако нищо друго не помага)

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Да, ако наистина не сте сигурни...зарежете.Аз успях да го сменя, (3760 сега е с софт на 34ХХ), всичко тръгва наистина,но немога да се оправя с логото...просто от както е с фирм на 34ХХ не мога да вляза в боот режим.Къде бъркам? Като не мога да вляза в този режим, не мога и да сложа през ъпдейтъра логото на Гармин при зареждане.Сега като зарежда, се виждат само долу данните, нагоре е черен екран.
                      И още нещо, ако може някой да подслаже...не ще да смени карта от my maps. Слагам чавка на Европейската, която я вижда, махам чавките от БГ, но като проверя после, то пак си е сложило само на БГ и е махнала от Европа.С други думи..не мога да пусна за сега европейската карта.Тази карта ми е на SD картата, в дир MAP, в главната на SD-то с име на имиджа Europe.Ясно е, че мястото е паравилно, но не знам защо не ще да я пусне...help...

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от snagit Преглед на мнение
                        А може ли инструкция на български в каква последователност се инсталира всичко, за да се смени софтуера (може и линк към друга тема) ? Ще е полезно за много от нас. Благодаря!
                        Ще я преведа и пусна до края на седмицата за общо ползване. Надявам се от Ноеман да нямат нищо против. Малко ми е нанагорнище напоследък и за това няма нищо ново в Кое как се прави. Освен това, ако спазваме организацията на раздела от форума, цялата тази дискусия трябва да отиде в раздел Автомобилни навигатори. Може даже да се направи раздел Промяна на софтуера. Явно има интерес. Все пак не забравяйте, че промяната може да доведе до скоропостижно прощаване с устройството.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          А някой дали има на идеа какво ще се случи с лайф-тайм картите? Моя навигатор умишно е закупен с лайф-тайм. Дали по този начин ще се прецака обновяването на CityNavigator-а?

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Оправих се с логото...остана си проблема с пускането на карта по избор...пуска си каквото то си реши. Превода също не е цялостен, има много редове на английски. Молба към някой който има 34ХХ, може ли да качи файла на БГ текста, намира се в дир TEXT ( трите файла с разширение glx), която пък се намира в главната дир на устройството. В дадената инструкция се каза да се промени името на дир Text, и след приключване да се възстанови името.След слагане на фирма, няма нова дир Text, тоест, ние караме фирма да използва езика от 37 серия, която е с доста различно меню.Затова моля за техт файла от оригинален 34ХХ
                            Честно казано, сега разбрах защо всъщност се спира така да се каже 37ХХ. Очевидно хардуера е еднакъв, но пък софта е дооооста по напред, нищо от това което дразнеше 37-а серия тук вече го няма-пои се виждат, сума ти други опции, Мапсорсе работи без проблем( имам предвид качване на маршрут от МС на Нувито), по добра организация на менютата.Изобщо не може да става дума за сравнения.И правилно според мен се отказват от 37ХХ, само ми е интересно, защо имат такова отношение към клинетите си тия хора от Гармин.Щом ние успяваме да подкараме този софт на стар хардуер, толкова ли е трудно да направят ъпдейт официално за хората закупили 37 и да се радват на машинките си по нов начин? Е, има една ясна причина все пак...този нов модел трябва да се продава, а ъпдейтите са безплатни...както винаги, на 100 въпроса, 99 от отговорите са...пари.....

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                              Единствения недостатък който забелязах до сега е, че се рестартира когато е включен трафика - преди така правеше на на 37хх с NTU картата - на мен сега ми се рестартира така с OFRM картата - но като се изключи трафика няма проблем.
                              Днес го протествах в реални условия.
                              Проявен недостатък:
                              При промяна на перспективата (при приближаване на кръстовище и т.н.), количката започва да сече - подскача доста изнервящо напред назад. Тоест - изграждането на движението й по трасето не може да насмогне на реалната скорост на придвижване. Поне на моята машинка.... Като даде по-общ план на картата - това не се забелязва много. Възможно е да е и заради претоварване на процесора от допълнителните функции, възможно е да е и от някакъв бъг при трансформирането на 3790 в 3490... де да знам. Възможно е и да е само при мен така...
                              Иначе - софта и работата на 3490 ми харесва повече!!! Ако някой има идея защо при мен се получава този проблем - с радост ще се вслушам...
                              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                И аз днес потествах в градски условия (с 34хх) - Супер се представи - несравнимо по-добре направени екстри, трафикът работи... единственото което забелязах е, че "3Д" блоковете са си плоски (не става въпрос за 3д сградите, който не видях, защото не минах покрай тях)
                                Браво на Гармин!

                                Обаче JCV-тата пак излизат на цял екран
                                Последно редактирано от alex_markov; 07-12-11, 10:26.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X