Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Първоначално публикуван от sinigera_ Преглед на мнение
    kixi,това е от униндае-сложи нормалната версия и стесе оправи,и аз се принудих роради сащата причина
    Какво ще рече "това е от уникода"?

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
      Какво ще рече "това е от уникода"?
      Версията "City Navigator Europe NTU 2012.20 (UNICODE)" е с опция да се ползват езиците на страната от която си (например в България, ако си включил български език - ще ти пише имената на улиците на български, ако си в Гърция и си включил за роден език гръцки, ще ти пише имената на гръцки и т.н.). Ако си оставил например за роден език български,но си вече в Гърция - тогава гръцките улици ще ти ги изписва на латиница.... Много е удобно, само където на български не работи.... На руски си работи - поради което аз съм го превключил на руски,но в България имената на улиците вече са на латиница.... (защото приема, че не си в Русия, а в чужда на Русия държава - България).... Ако се сложи версията без Уникода (която няма като разширение NTU), тогава проблеми няма - само където изписва винаги всичко на латиница....
      Ами това е....
      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Аха...значи проблемът с рестартирането идва от сити навигатора NTU така ли? Ако е с нормалния (не-NTU) не се рестартира.

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
          Аха...значи проблемът с рестартирането идва от сити навигатора NTU така ли? Ако е с нормалния (не-NTU) не се рестартира.
          Да, и то само ако е включен български като текст - тогава се самоизключва непрекъснато (на около 30 секунди до 2 минути). Говоренето на български не пречи, както и уредчето си работи нормално с останалите езици (включително и другите кирилици - например - работи безпроблемно с руски език).
          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Колеги имам да споделям нещо !

            Първо да кажа - не съм луд !

            Днес през деня загледах на моя 3790 в горния десен ъгъл (там където показва силата на сигнала) нещо като пукнатина + нещо като балонче !
            И двете неща бяха от вътрешната страна на стъклото - сериозно се шашнах, но реших, че тъй като са отвътре гаранцията ми ще важи.
            Тъй като днес нямах време да ходя до сервиза на Геотрейд бях решил утре да ида.
            Сега обаче като поглеждам и двете неща са изчезнали !!!!!
            Някой от вас да е имал подобно изживяване с 37хх серията ?

            Съжалявам жестоко, че не го снимах докатого имаше (а си мислих).

            P.S. Все пак се радвам, че няма да се наложи (надявам се) да ходя до сервиза.

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
              Колеги имам да споделям нещо !

              Първо да кажа - не съм луд !

              Днес през деня загледах на моя 3790 в горния десен ъгъл (там където показва силата на сигнала) нещо като пукнатина + нещо като балонче !
              И двете неща бяха от вътрешната страна на стъклото - сериозно се шашнах, но реших, че тъй като са отвътре гаранцията ми ще важи.
              Тъй като днес нямах време да ходя до сервиза на Геотрейд бях решил утре да ида.
              Сега обаче като поглеждам и двете неща са изчезнали !!!!!
              Някой от вас да е имал подобно изживяване с 37хх серията ?

              Съжалявам жестоко, че не го снимах докатого имаше (а си мислих).

              P.S. Все пак се радвам, че няма да се наложи (надявам се) да ходя до сервиза.
              Гаранцията е 24 месеца, така че ако е проблем ще се появи пак. Възможно да е било кондензирала влага ако сте го държали близо до тялото и после да се е изпарила.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Гаранцията е 24 месеца, така че ако е проблем ще се появи пак. Възможно да е било кондензирала влага ако сте го държали близо до тялото и после да се е изпарила.
                Не съм - държа го винаги в оригиналния му калъф от мека кожа (а едното си изглеждаше като пукнатина подобна на косъм) !
                Единствено което е било различно ем че се е нагрявал понеже от морето до София беше включен а те си топлят много - но друг път това не се е случвало !

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Това с нагряването не е проблем, щом не се е самоизключил. Но щом е толкова много нагрят, значи изключваме варианта с конденза, защото и да е имало нещо се е изпарило отдавна.

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Е последно няма ли някой да обобщи как да се реши проблема с рестартирането при пуснато трафик известяване...Кажете кой е най-добрият начин.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Първоначално публикуван от chochone Преглед на мнение
                      Е последно няма ли някой да обобщи как да се реши проблема с рестартирането при пуснато трафик известяване...Кажете кой е най-добрият начин.
                      Превключваш езика на интерфейса да е на английски или руски - като в първия случай губиш изписването на кирилица на обектите на картата в NTU варианта а във втория не знам какво губиш.

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        добър ден на всички може аз да съм най-новият в форума но съм любител на germin ползвам го на тел н73 от 2009г и вече реших да мина на gps germin 3790t из четох всичко в форума мнения проблеми за 3790т и се появиха 2 въпроса 1. да взимам ли 3790т или да чакам по добър модел от този ако има разбира се 2. ми въпрос е свързан с LIFE MAPS при обновяване на картите обновява ли се и софтуер на 3790т

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Първоначално публикуван от Veisal Muhamed Преглед на мнение
                          добър ден на всички може аз да съм най-новият в форума но съм любител на germin ползвам го на тел н73 от 2009г и вече реших да мина на gps germin 3790t из четох всичко в форума мнения проблеми за 3790т и се появиха 2 въпроса 1. да взимам ли 3790т или да чакам по добър модел от този ако има разбира се 2. ми въпрос е свързан с LIFE MAPS при обновяване на картите обновява ли се и софтуер на 3790т
                          ето какво съм писал на един друг колега във фейсбук страницата на Garmin БГ:
                          "nuvi 3790 е много красива и стилна, но май Гармин вече я водят стара (макар и най-скъпа в автомобилния клас) и не добавят функционалност към нея - даже и бъговете и много бавно ги фиксват. Ако не държиш на красотата повече от на функционалноста си избери nuvi 2460 - него предполагам поне още 6 месеца ще го подържат читаво."

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            С Гармин 3790 съм от почти година, трафика не съм си го пускал и нямам проблеми с рестартиране или прегряване. От прегряване може да го спасява, че на таблото се обдухва постоянно от климатика. С лайф ъпдейт съм и като цяло съм много доволен от машинката. Като проблем мога да кажа само насичането понякога на говора, но вероятно е от включените повече от една карта едновременно.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                              ето какво съм писал на един друг колега във фейсбук страницата на Garmin БГ:
                              "nuvi 3790 е много красива и стилна, но май Гармин вече я водят стара (макар и най-скъпа в автомобилния клас) и не добавят функционалност към нея - даже и бъговете и много бавно ги фиксват. Ако не държиш на красотата повече от на функционалноста си избери nuvi 2460 - него предполагам поне още 6 месеца ще го подържат читаво."
                              Сравняването на 3790 с 2460 ми звучи Несериозно резолюцията на екрана е несравнима, дори да оставим другите разлики (размери, тегло....).
                              Чета и не разбирам, аз ли съм късметлия? Нито един проблем не съм имал с това устройство, а май имам един от първите влезли в България

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Устройството не може да се сравнява нито по дизайн, нито по функционалност с останалите автомобилни навигатори..Кофти е, че не работят гласовите команди за България. Това е като минус.. Той и телефона ми загрява като поговоря малко повече, но това е нормално за всеки един електрически уред..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X