Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Здравейте,
    Четох до някъде темата, но е доста дълга. Не видях мнения за по старите мотори. Имам ИЖ Ю5 ( 2 цилиндъра) и 2 Симсона. Сипвал съм какво ли не. Беше останал и забъркан бензин от резачката и като не знам съм сипал на симсонката. Понеже не я карам често и след година или 2 стоене едвам изчистих карбуратора от зелена гадост. Иначе карам с българско 2т масло.
    Какви са препоръките за тези машини. Минерално или полу синтетика и защо. ИЖ-а често го вкарвам в обороти, които не са му много приятни. Искам да взема по-скъпо масло, но какво ...
    Castrol гледам че има и минерално и полу-синтетика..

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Вземи полу-синтетика да си по-спокоен, ако много зор му даваш. Аз навремето като карах юпитер 5 с минерлно на приста 2т го карах с по 30мл на литър и екстра си беше здрави машини са.
      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

      Коментар


      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
        Вземи полу-синтетика да си по-спокоен, ако много зор му даваш. Аз навремето като карах юпитер 5 с минерлно на приста 2т го карах с по 30мл на литър и екстра си беше здрави машини са.
        Блягодаря за отговора. А има ли някой обяснение или линк към тема за масла. Просто ми е интересно разликта м/у минерално и полу-синтетика.
        Както писах имам и 2 симсона, които се карат 1 път в годината и то леко. За тях какво е по- добро. ЗНам, че за едно каране няма значение, но от любопитство. и защо..

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Назаде в темата бях пускал едни таблици с означенията на маслата, но и за симсона и Ижето да ги караш с минерално няма проблеми, все пак са до 6000 об по спомен.
          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Онзи ден си купих мотор , мотора е Yamaha Dt 50 2007 година. Има казанче за маслото препоръчаите какво масло да му сипвам ?

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Качествено !
              плюс това малките двигатели са много по-оборотни така че не прави компромиси
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Хем са по-оборотни хем и по-напъвани.50цц неможеш да го сравниш с някои 250цц при петдесятките газта е в повечето случаи ДО КРАЙ.

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Вчера ходих до представителството на МОТУЛ в Бургас с намерението че цените ще са по-ниски от магазините(оказа се че съм грешал) .Намерихме с момичетата препоръчваното от производителя масло,но ми казаха доста висока цена за литар 2т масло.

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Първоначално публикуван от fanka7a Преглед на мнение
                    Вчера ходих до представителството на МОТУЛ в Бургас с намерението че цените ще са по-ниски от магазините(оказа се че съм грешал) .Намерихме с момичетата препоръчваното от производителя масло,но ми казаха доста висока цена за литар 2т масло.
                    Здравек колега. Можеш ли да ми кажеш какви цени и за кои масла ти дадоха. Аз в Бургас до хотел Мираж в един магазин намерих Мотул 510 2Т в 4 литрова разфасовка за 74лв което идва към 18лв за 1 литър масло.

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Bascho ,това до хотел Мираж мотомагазин ли е,защото аз освен Хела и срещу автото друг мотомагазин не знам да има в Бургас?
                      Последно редактирано от evelin d; 12-05-11, 12:10. Причина: Дописване.

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Има и още 2 магазина но са за аксесоари каски очила ризници масла спрейове...та за 1л мотул 710 2т ми казаха 34лв. за 4л. не питах мотул 510 2т 22лв.полусинтетика маслото за филара 1л. 40 и няколко лв. спреи за верига 26 лб. спреи за филтар 25 лв. някаде там.днес пак ще ходя да си взема 1литарче че предният път само проучвах цените и ще поискам една оферта за продуктите и цените

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          За моят мотор производителя препоръчва мотул 710 така че днес ще олекна с 34камака а цените подробно по-късно

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            За моя пише Better 510 2Т ; Best 710 2Т . Тъй като карам ендуро и не изцеждам и последното конче смятам да си го карам с 510 2Т . Това до хотел мираж е магазин за масла,ремаци и други. То не е до хотел мираж ами е срещу макдоналдс-а точно в една ниска постройка в локалното платно след пикадили посока кръговото на хотел мираж долу горе тук : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:masla.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5277955 За 4 литра 710 ми дадоха цена от 112лв или идва 28лв за 1 литър а за 510 4л=74лв

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              За сажаление не можах да отскоча до тир импорт,но намерих едно място където предлагат същите цени и ми е по-пудобно.

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Аз съм много доволен Agip 2t пълна синтетика за кросови мотори ,цена 20лв.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X