Страница 22 от 27 ПървиПърви ... 12181920212223242526 ... ПоследенПоследен
Резултати 421 до 440 от 531

Тема: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Аз вече преминах на това
    images.jpg

за кдх-а. Дават го най-доброто за моя модел,малко е скъпичко но все пак машината работи добре когато е с хубаво масло!

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Аз използвам на Деникол 10/15 мирише странно и е доста тънко, но го дават за 2т.мотора ми е Сузуки рмх.

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

Вчера закупих HONDA CR250,която е карана с MOTUL от предишния собственик,обаче сега мисля да му сложа AGIP,дали ще бъде добре или ще трябва да търся отново MOTUL.

Публикации
    566
    Точки (при гласуване)
    6

Значи да се включа за Agip-a. Преди година когато карах кдх 125 му изгорих 2 литра Agip Cross и НЕ мога да кажа , че съм доволен. Освен от цената, която беше 15лв литъра, но мотул 510 2т ако вземеш 4 литрова разфасофка излиза по 16-18лв литъра. С Agip-а започнах да чувам едно леко притракванене в двигателя, което изчезна моментално след смяната му с мотул. Според мен полусинтетиките на valvoline и Mobil са доста по-качествени от въпросното масло Agip Cross а ценовата разликата е 3-4лв. Но ако моторчето е след 98 година мисля, че би трябвало да се кара с пълна синтетика.

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

Да мотора е за пълна синтетика,сега съм поръчал Motul 800 и ще видя на каква цена ще излезе,ако е разликата му е с няколко лева от другите направо ще си взимам Motul,ако не ще търся нещо друго.

Публикации
    566
    Точки (при гласуване)
    6

Най тънко съм намирал мотул800 на 96лв-4литра но това беше само веднъж. Иначе за 112 или 116 не помня от всеки магазин, където продават мотул можеш да вземеш мотул710. Който също е пълна синтетика, но разликата с 800 няма да е голяма той върви към 120-124лв за 4 литра. Виж мотул510 е друго нещо продажната му цена е 74лв за 4литра ако имаш отстъпки излиза по 15лв литъра. Аз моя КХ125 2002 година го карам с 510 по 30мл на литър и засега съм доволен. Вярно маслото е полусинтетика, но пък и аз не съм състезалел а любител мото-турист

Място
    Асеновград,С.Червен
    Публикации
    232
    Точки (при гласуване)
    4

PдрАВЕЙТЕ колеги, днес забелязах че маслото от помпичката не влиза в карбуратора а отива някаде в двигателя.
    Ако слагам малско във бензина а не в помпичката има ли някакъв проблем ? Аз карам с JB german oil и съм доволен преди карах с хускварна но един маистор ми препоръча това.

Място
    Свиленград
    Публикации
    198
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на pavlofff Преглед на публикациите
    PдрАВЕЙТЕ колеги, днес забелязах че маслото от помпичката не влиза в карбуратора а отива някаде в двигателя.
    Ако слагам малско във бензина а не в помпичката има ли някакъв проблем ? Аз карам с JB german oil и съм доволен преди карах с хускварна но един маистор ми препоръча това.
    Няма никакви проблеми, даже е по добре!
    Какъв ти е мотора?

Място
    Асеновград,С.Червен
    Публикации
    232
    Точки (при гласуване)
    4

honda mtx 125

Място
    Асеновград,С.Червен
    Публикации
    232
    Точки (при гласуване)
    4

По принцип и аз знам, че е по-добре да се слага маслото дИрекно в бензина, но видях че трЪбичката от помпичката не влиза в карбуратора, а някЪде от лявата страна на двигателя и затова питам .
    Последно редактиран от viki terzieva ; 12-07-11 в 21:24 Причина: Правопис и пунктуация!

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Разликата между МОТУЛ 800 и МОТУЛ 710 е че 800-производителя го препоръчва за смесване в бензина,а 710 е за разделно мазане и е естер.800 1Л.- към 30лв. ,710 1Л.-34лв.

Място
    Асеновград,С.Червен
    Публикации
    232
    Точки (при гласуване)
    4

Колеги някои да е запознан с маслото JB german oil ?

Място
    София
    Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Аз карам моята цр-ка 250 с Igol STS-R Competition 2T и съм доволен за сега. Цената е 28лв/литър.

Публикации
    404
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    6

Нека да споделя мнение за castrol power1 racing 2Т почти един литър вече изгорих от него, маслото го дават, че при смесване с бензина си запазва качествата за дълъг период, отделно ми направи добро впечетление, че като позагрее мотора спира да пуши и единствено остава миризмата като на рецин. От ауспуха не тече масло и по клапата нямаше нагар като я свалях снощи да я почистя. Слагам по 30мл на литър бензин.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,200
    Точки (при гласуване)
    21

Чух версия ,че някoи карат със STIHL - масло за резачки . Какво ви е мнението за това?Казват ,че резачките работят в по-натоварен режим и тяхното масло ,което е на растителна основа ,се отразявало добре и на двутактовите мотори...
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

Място
    Карлово
    Публикации
    948
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на churov Преглед на публикациите
    Чух версия ,че някoи карат със STIHL - масло за резачки . Какво ви е мнението за това?Казват ,че резачките работят в по-натоварен режим и тяхното масло ,което е на растителна основа ,се отразявало добре и на двутактовите мотори...
    Аз не съм на това мнение,че маслото би се отразил добре на мотора.Резачката работи на много по висока температура от мотора и нейното масло е нбаправено така, че да може да маже при вискоата температура а при мотора няма същите своиства тоя щил.Блокирах едно ЕТЗ с него и от тогава не смея и да си помисля за такова.Ако караш мототра от аватара ти с това масло няма да имаш проблеми дори може и М10Д да му слагаш )
    0898 544 592

Публикации
    404
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Наско Петков Преглед на публикациите
    Аз не съм на това мнение,че маслото би се отразил добре на мотора.Резачката работи на много по висока температура от мотора и нейното масло е нбаправено така, че да може да маже при вискоата температура а при мотора няма същите своиства тоя щил.Блокирах едно ЕТЗ с него и от тогава не смея и да си помисля за такова.Ако караш мототра от аватара ти с това масло няма да имаш проблеми дори може и М10Д да му слагаш )
    Даже М10Д ще му е по-добре, че при смесване на масло Щил с бензина и мазителните свойства с престоя изчезват, затова самия производител на Щил резачките препоръчва сместа да се използва веднага, а ако остане да се прави прясна смес.
    ПП Навремето купувах нов Щил и от там знам Отделно самото смесване на маслото с бензина изисква доста добро разбиване.

Място
    Карлово
    Публикации
    984
    Точки (при гласуване)
    8

От 17 години карам само с Аджип безгрижно всички мпс-та в къщи: мотори,коли,скутери (2-т, 4-т,скорости,амортисьори.....). Скоро няма да сменя марката.

Място
    Карлово
    Публикации
    1,103
    Точки (при гласуване)
    6

10 години MZ 250 го караме само с такова масло ( STIHL- червено ) без отваряне на двигателя за смяна на нещо!
    Имам мотопед- карал съм го със STIHL, Husqvarna, Castrol, Valvoline, M10D всякакво и не е имал проблем!Като го отворихме навсякъде беше омаслено и в добро състояние
    За Балканчета да не говорим- виждал съм с олио да се карат, отработено масло и т.н.
    KDX съм карал със STIHL и също не е имал проблеми

И въпреки това, масло за резачки не го препоръчвам за мотоциклети!

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,200
    Точки (при гласуване)
    21

Разбира се ,че не става дума за Балканчето -то даже не е мое ... Въпроса е по-скоро теоретичен - влязох в спор ,като се осъмних в качествата на Щила ,най-вече заради цената му...
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

Страница 22 от 27 ПървиПърви ... 12181920212223242526 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Какво масло за скорости
    От kra_kra във форум Автоматични и ръчни скоростни кутии
    Отговори: 5
    Последно мнение: 07-06-09, 04:20
  2. Отговори: 5
    Последно мнение: 23-04-08, 13:10
  3. какво масло