Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Първоначално публикуван от suzuki85 Преглед на мнение
    Aз карам с масло на мотул 800 пълна синтетика.Добре ли е?
    Добре е ами . и аз го ползвам , за да е толкова скъпо, трябва да е хубаво , слагам и рицин в бензина (1-2 грама на литър) , образува нещо като тънко лубрикантно покритие , и на лагерите на коляновия вал им става хубаво
    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      ... и мирише на пържени филии
      Наистина ли един био-продукт като рициновото олио може да образува високо ефективен предпазен слой и да е подобрява една пълна синтетика?
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Може и да може
        Castor oil plant, http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%...86%D0%B8%D0%BD

        Естер - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%...82%D0%B5%D1%80
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
          Добре е ами . и аз го ползвам , за да е толкова скъпо, трябва да е хубаво , слагам и рицин в бензина (1-2 грама на литър) , образува нещо като тънко лубрикантно покритие , и на лагерите на коляновия вал им става хубаво
          Рициновото масло - това от аптеките ли ?
          Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Разликата между добавянето на рициново масло в бензина и употребата на синтетично двутактово масло на рицинова основа е като разликата между жена и хубава жена.

            Употребата на обикновено рициново масло в горивото става в прости високооборотни двигатели които постоянно са на максимални обороти. Прости разпилени двутактови джетове, ей такива работи. В двигател който се ползва на различни режими, отрупан с изпускателни клапи и прочее радости, чистото рициново масло ще ви остави незабравими спомени под формата на дъвкоподобен нагар, чистенето на който ще ви направи майстор механик.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              С 2 думи е лошо да се слага рицин на 2т кросаци
              btw наистина имам "дъвкоподобен" нагар ама не е много
              [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
              [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Първоначално публикуван от FreestyleR Преглед на мнение
                С 2 думи е лошо да се слага рицин на 2т кросаци
                btw наистина имам "дъвкоподобен" нагар ама не е много
                Не е лошо, ако ги караш по предназначение - в мотокрос състезания, 100% на ръчка
                Там така или иначе си отваряш двигателя след всяко второ състезание, и всичко е шест.

                Друг е въпросът че и състезателите карат с масло на рицинова основа, а не с рициново масло. Това - когато въобще искат рицин.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  За това слагам малко , мисля че 5гр. на 3 литра бензин ,не е прекалено много, вие как мислите?
                  "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Никак не мисля. Не знам какво е необходимото съотношение.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                      Може и да може
                      ...
                      Да бе, човек трябва да помисли, че да се сети. В бегачката слагам само 20/60 мотул естерно масло серията Льо Ман 300 В.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                        Качествата на определено масло може да се установят само в лаборатория, а не като караш 20 годишен мотор с него

                        Когато ни се разбие стария мотор започваме да се чудим защо така е станало. Spower смята, че вина за неговия има маслото. Аз пък смятам, че е от възрастта. Ако вземем да измерим износването на всички части ще видим, че повечето са извън спецификациите. Е тогава как няма да се чупи?? Хубавите масла само донякъде спасяват положението когато лагерите са се разхлопали.
                        Абсотлютно съм съгласен с Митака. Факт е ,че Репсол произвеждат масла от над 100г. Факт е ,че са доказали в една камара спортове като GP-Сериите,DTM Шампионати и Париж Дакар. Сертификатите
                        JASO M345 FD
                        (Code 034RYL002)
                        ISO-L-EGD
                        API TC
                        TISI; Aprilia DFI
                        никой производител на масло не си ги измисля и не си ги слага на етикета както си иска. Маслата се сертифицират в лабораториите на международни асоциации. Ако моторетката си е била в ред не вярвам от едно масло да е свършила от едно две наливания. Аз лично съм карал моето Сузуки с Приста като съм оставал без масло и ми се налага да копувам от горските бензиностанции и не съм имал никакви проблеми.

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Първоначално публикуван от koko_grg Преглед на мнение
                          Абсотлютно съм съгласен с Митака. Факт е ,че Репсол произвеждат масла от над 100г. Факт е ,че са доказали в една камара спортове като GP-Сериите,DTM Шампионати и Париж Дакар. Сертификатите
                          JASO M345 FD
                          (Code 034RYL002)
                          ISO-L-EGD
                          API TC
                          TISI; Aprilia DFI
                          никой производител на масло не си ги измисля и не си ги слага на етикета както си иска. Маслата се сертифицират в лабораториите на международни асоциации. Ако моторетката си е била в ред не вярвам от едно масло да е свършила от едно две наливания. Аз лично съм карал моето Сузуки с Приста като съм оставал без масло и ми се налага да копувам от горските бензиностанции и не съм имал никакви проблеми.
                          Ами карай колега с репсола 13,67лв струва хем е евтино хем качествено явно от мотора ще да е било аз повече от това масло не бих сложил, но който иска да експериментира има зелен светофар
                          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Може да не съм прав ,но съм си втълпил че цените на хубавите масла започват от 20 лв. нагоре ... караме на брат ми мотора с масло от 33 лв. (Motorex cross 2t power) и 38 лв. (Motul 800 factory line) .... не съм правил компромиси с маслото и не мисля да правя...
                            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Колега и аз минавам на MOTUL 800 2t Factory Line Off Road каква е дозировката за 1 литър бензин ? Защото аз преди слагах по 30грама на 1 литър бензина а гледам че в сайта на това масло пише друго !
                              "Препоръчително смесване при състезателни условия 50:1 (2%) и 200:1 (0.5%) при лека
                              ежедневна употреба"
                              Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Това масло е "истинско" ! 30 гр. са много , най-много 20 , ама и те са много ,защото ние не сме профита , да караме тия мотори на максимална газ . На 3 л. бензин -50 мл. масло е добре , аз добавям и 3 мл. рицин
                                "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X