Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Не да разбулваш бе баце,защото на мене KDX-са ми разби биела с AGIP но в последствие се установи че вината не е била в маслото.За куриоз, ще жертвам машината та да се разбере верно ли това масло не става.Все някой трябва да се жертва заради каузата,ако не заради друго поне заради тези след мен които мислят да си закупят от същото масло!

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Качествата на определено масло може да се установят само в лаборатория, а не като караш 20 годишен мотор с него

      Когато ни се разбие стария мотор започваме да се чудим защо така е станало. Spower смята, че вина за неговия има маслото. Аз пък смятам, че е от възрастта. Ако вземем да измерим износването на всички части ще видим, че повечето са извън спецификациите. Е тогава как няма да се чупи?? Хубавите масла само донякъде спасяват положението когато лагерите са се разхлопали.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Аз си карам чисто новият 2-тактов мотор с деникол 2т райсинг от 30-литров бидон,
        литърът ми излиза под 20лв.. Карам го с обороти най-често между 9000 и 13000 и не е мръднал. Вие си давайте по 30лв за литър..
        Последно редактирано от viki terzieva; 10-08-10, 10:59.

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Аз имам цр250 и го карам с Мотул 800 и му сипвам по 25г. на литър, но не съм много сигУрен дали трябва по толкова, а моторът си върви перфектно. Цената му е 38лв. И мисля, че няма да имам проблеми занапред
          Последно редактирано от viki terzieva; 10-08-10, 10:59.
          HONDA CR250 - 2 Stroke POWER

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            По толкова е нормално ако не го караш прекалено хард.
            Yamaha WR 200

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              В спецификацията на новите модели на КТМ пише: За SX250 съотношение 1:60 което е около 17 гр/литър, на 125 го дават 1:40 което е 25гр/л. За мен това е показателно че количеството на маслото е пряко свързано с оборотите на двигателя. Разбира се тия стойности предполагам са дадени при използване на висококачествени синтетични масла издържащи на високи обороти и температури.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Само дано не са ги смятали тези грамове да покриват и еко нормите.

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Само дано не са ги смятали тези грамове да покриват и еко нормите.
                  За SX250 съотношение 1:60 което е около 17 гр/литър, на 125 го дават 1:40 което е 25гр/л.
                  ..модела SX тъй или иначе няма евро сертификат нито отговаря на еко нормите

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                    Koлега ще ти дам отговор на въпроса със снимки, мотора ми е априлия рх 125 след основен ремонт минах 800 км с Формула К2 закупено от колегата Гоблин предоволен съм от маслото абсолютно никакви проблеми, до момента в който не реших да опитам с РЕПСОЛ Мото офроуд 2Т и ето го резултата:




                    Маслото го закупих от фирма Тех Ко ООД след като предявих претенции към тях първо ме пратиха по сервизи да ми диагностират причината, която е счупен биелен лагер, който се е "мазал" с тяхното масло. Навсякъде по сервизите без да им правя реклама ми казаха като причина маслото, и когато от фирмата ме пратиха при техни познати в сервиза на ул.Нишава, където сам пред тях си разглобих цилиндъра, а те седяха и гледаха и констатираха, стигнаха пак до същия извод причина маслото, но на другия ден служител на фирма Тех Ко ми се обади и каза, че шефа им бил говорил със сервиза и от там му били казали, че си му е "дошло времето" а преди употребата му при ремонта луфта на биелата си беше в допустимите по мануал стойности. И така от фирма Тех Ко ми казаха да пия една студена вода Като в момента съм писал директно до Репсол Испания, където в официялният им сайт препоръчват препоръчват: http://www.repsol.com/se/ProductosyServicios/buscadorLubricantes/ficha.aspx?idVersion=452566&idIdioma=3&idCategoria=2
                    ПП. Мотора е без маслена помпа смесвал съм по 32мл/1л бензин А98
                    И аз карам с Repsol 2t offroad и все още нищо му няма на мотора (Husqvarna 125)

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Защо ми се струва,че сместа с Моторекс(пълна синтетика) смърди. а с Белрей дава аромат на ...абе не смърди.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Защо ми се струва,че сместа с Моторекс(пълна синтетика) смърди. а с Белрей дава аромат на ...абе не смърди.
                        Аз също скоро смених Моторекса с Кастрол ТТС и хората каращи с мен казаха че сега мирише по-хубаво.Разлика за сега не мога да направя, но едва ли Кастрола е по-лош пък и го вземам на по-добри пари от Моторекса.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          I pone имат масло 2-тактово, което е с различни аромати..на ягода ,на малина. Други не знам има ли.. Пробвал съм го .. Наистина така мирише. Караш си и иколо теб мирише на..малини

                          Иначе в някои от рейсинговите масла има добавено в малки дози рициново масло или подобни на него съединения и те дават специфична остра миризма
                          Последно редактирано от viki terzieva; 10-08-10, 11:01.

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Рецин ако слагам дали се бърка?
                            [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
                            [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Aз карам с масло на мотул 800 пълна синтетика.Добре ли е?

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Варна, белрей, откъде?
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X