Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Много зависи от стила на каране, донякъде и от типа на маслото. На някой масла пише 1:50 на други 1:40.
    За ендуро мисля че повече от 20-25 гр. не е необходимо, ако караш мотокрос може и 30.
    Тия 17 гр които дават от КТМ може и да са истина при използване на много качествени масла. Аз карам с 20 и нямам никакви проблеми вече 3-та година с КТМ-ма и масла на Деникол. Принципно ако не се вдигат повече от 5-6 хил оборота може би и 10 да стигат на литър, ама знае ли човек
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Аз на мойто му слагам Castrol 2T от 16 лв. май беше литъра . Според мен хубаво работи с него , защото като го разбия хубаво с бензина после когато карам няма масла по ауспуха , а като го запаля пуши малко в началото и после почти не пуши , а слагам средно по 22гр. на литър .
      [SIGPIC]http://media.snimka.bg/6535/019325555.jpg[/SIGPIC]

      Коментар


      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        И аз да се вклуча , Имам две балканчета 50 тях със Prista 2t MIX i LUBRICA 2t имам и HONDA CR 125 нея със MOTUL 800 Factory line 100% синтетичен естер .

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Въпроси за маслото може да задавате в тази тема.
          Там съм премести няколко мнения с въпроси които сте пуснали тук по погрешка.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Мерси Димитър
            Имам мотопед и за него ползвам или масло STIHL, или това на КастролНатиснете снимката за да я уголемите

Име:castrol_2t.jpeg
Прегледи:1
Размер:12.4 КБ
ID:5189270
            Yamaha WR 200

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
              Много зависи от стила на каране, донякъде и от типа на маслото. На някой масла пише 1:50 на други 1:40.
              За ендуро мисля че повече от 20-25 гр. не е необходимо, ако караш мотокрос може и 30.
              Тия 17 гр които дават от КТМ може и да са истина при използване на много качествени масла. Аз карам с 20 и нямам никакви проблеми вече 3-та година с КТМ-ма и масла на Деникол. Принципно ако не се вдигат повече от 5-6 хил оборота може би и 10 да стигат на литър, ама знае ли човек
              +1 30гр е при мткрос. Там машините са само във високи обороти и им трябва по-добро мазане.

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Aз в момента Хонда нср 125 я джиткам с Кастрол 2Т Рейсинг Синтетик .. Иначе и Равенол правят много хубави масла
                Истинския кантар е на границата преди да паднеш.. Който некара - НЕ ПАДА

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Аз на моя Kmx 125 му сипвам Igol Racing 2T и цената му е добра 18лв за литър

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Първоначално публикуван от kabaka15 Преглед на мнение
                    Аз на моя Kmx 125 му сипвам Igol Racing 2T и цената му е добра 18лв за литър
                    И аз карам със същото масло и грам не пуши като загрее.Иначе на смукач си пуши доволно и ауспуха грам не се зацапва.
                    YAMAHA WR450F

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      За ДТ 125Р си взех Кастрол 2т Пауър1 пълна синтетика и мисля, че е едно от най-добрите масла, но и цената му е хубава- 28 лв./1л
                      Поздрави!
                      Yamaha WR 200

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Хубаво е маслото , няма спор, но най-хубавите масла са тия на естерна основа с цени клонящи към 35-40 за литър. Разбира се тяхното приложение е за най екстремните режими на натоварване, което не пречи да се карат и от любители
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Да, но при положение, че познавам хора, които карат КДХ,ДТ и карат с М10Д или 2Т Микс си е направо много много добро.
                          Поздрави!
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Аз карам с Деникол, и не ми харесва само миризмата, не е манияшка като на кастрола
                            Един въпрос малко встрани от темата- каква мерилка ползвате?
                            Аз използвах шишенце за бебешко мляко с биберон, но нещо не са им верни таблиците по мое проучване и сега се чудя
                            дали да го заменя с юнашка спринцовка или нещо друго с данни до 100мл поне

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                              Koлега ще ти дам отговор на въпроса със снимки, мотора ми е априлия рх 125 след основен ремонт минах 800 км с Формула К2 закупено от колегата Гоблин предоволен съм от маслото абсолютно никакви проблеми, до момента в който не реших да опитам с РЕПСОЛ Мото офроуд 2Т и ето го резултата:




                              Маслото го закупих от фирма Тех Ко ООД след като предявих претенции към тях първо ме пратиха по сервизи да ми диагностират причината, която е счупен биелен лагер, който се е "мазал" с тяхното масло. Навсякъде по сервизите без да им правя реклама ми казаха като причина маслото, и когато от фирмата ме пратиха при техни познати в сервиза на ул.Нишава, където сам пред тях си разглобих цилиндъра, а те седяха и гледаха и констатираха, стигнаха пак до същия извод причина маслото, но на другия ден служител на фирма Тех Ко ми се обади и каза, че шефа им бил говорил със сервиза и от там му били казали, че си му е "дошло времето" а преди употребата му при ремонта луфта на биелата си беше в допустимите по мануал стойности. И така от фирма Тех Ко ми казаха да пия една студена вода Като в момента съм писал директно до Репсол Испания, където в официялният им сайт препоръчват препоръчват: http://www.repsol.com/se/ProductosyServicios/buscadorLubricantes/ficha.aspx?idVersion=452566&idIdioma=3&idCategoria=2
                              ПП. Мотора е без маслена помпа смесвал съм по 32мл/1л бензин А98
                              Наскоро си взех от това масло ,ако това което твърди колегата е истина направо да си купя някакво друго масло, че направо ме уплаши- УЖАС.Е те тук е времето и мястото на компетентите органи-модераторите, да разбулят мистерията Моля за коментар!!!
                              Последно редактирано от van_rei; 03-08-10, 22:44. Причина: правопис

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Първоначално публикуван от van_rei Преглед на мнение
                                аскоро си взех от това масло ,ако това което твърди колегата е истина направо да си купя някакво друго масло,че че колегата направо ме уплаши.Е те тук е времето и мястото на компетентите органи-модераторите, да разбулят мистерията Моля за коментар!!!
                                На модераторите не им е работа да разбулват мистерии.

                                Ако и твоя мотор е априлия направо си вземи друго масло а това го остави за друг мотор.
                                2010 CRF 250 R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X