Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    А за бензините избягвам да наливам такива с разни подобрители защото не се отразяват добре на 2Т, за 4Т незнам. Чист лукоилски 98 с червения цвят е най-добрия специално за моя мотор.[/QUOTE]
    От същия ползвах и аз и съм доволен ползвам и картата им за намаление от 5ст на Лукойл.
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

    Коментар


    • От: До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Препоръчаха ми някакво масло на omv за двутактови двигатели полусинтетично . Купих си го и го изгорих , не , че разбирам много , но май беше добро . Днес видях че има същото , доста по - евтино , но минерално . Мога ли да сипвам от него в бензина или ще е проблем , че не е полусинтетика?

      Коментар


      • От: До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Зависи какъв е мотора. За ненатоварени двигатели минералното масло върши работа, но за спортни машини не става.

        Темата е за споделяне на впечатления от използваното от вас масло за 2т двигатели, а това е темата за въпроси
        Последно редактирано от Димитър; 25-06-10, 10:09.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
          ...И ето го резултата:




          Маслото го закупих от фирма Тех Ко ООД след като предявих претенции към тях първо ме пратиха по сервизи да ми диагностират причината, която е счупен биелен лагер, който се е "мазал" с тяхното масло. Навсякъде по сервизите без да им правя реклама ми казаха като причина маслото, и когато от фирмата ме пратиха при техни познати в сервиза на ул.Нишава, където сам пред тях си разглобих цилиндъра, а те седяха и гледаха и констатираха, стигнаха пак до същия извод причина маслото, но на другия ден служител на фирма Тех Ко ми се обади и каза, че шефа им бил говорил със сервиза и от там му били казали, че си му е "дошло времето" а преди употребата му при ремонта луфта на биелата си беше в допустимите по мануал стойности. И така от фирма Тех Ко ми казаха да пия една студена вода Като в момента съм писал директно до Репсол Испания, където в официялният им сайт препоръчват препоръчват: http://www.repsol.com/se/ProductosyServicios/buscadorLubricantes/ficha.aspx?idVersion=452566&idIdioma=3&idCategoria=2
          ПП. Мотора е без маслена помпа смесвал съм по 32мл/1л бензин А98
          Колега, като продавач на Максима знаеш че твърдо вярвам че е сред най-добрите масла ако не е и най-доброто, и се радвам се че ти е харесало масълцето.

          Но ако трябва да сме честни и без да претендирам да съм прав - повредата ти май не е от масло, и не трябва да виниш Репсол-а.

          Ще ми е много интересно да пуснеш допълнителни снимки на буталото.

          Челото на буталото е станало ронливо, което е ярък признак за прегряване. Не прегряване тип "Карах дълго по баир и позагря", а катастрофално прегряване тип "Бедна гориво-въздушна смес", "Детонация на горивото", "Прекалено голям аванс на запалването", "Свещ с прекалено високо топлинно число".

          Сивото по челото на буталото на Запад му викат "Бутална пепел" - от прегряването сплавта почва да се рони. Ако беше продължил - щеше да имаш дупка в буталото.

          Друг признак за това би бил ако надирането на буталото е от изпускателната страна.

          Пусни повече снимки, на снимката прилича на такова прегряване, но може и да е стар нагар, не мога да го видя точно.

          Отново - не съм майстор, не ме цитирай Просто ме е страх да не изпаднеш в ситуацията да ремонтираш мотора и да задере същия ден пак.

          А конкретно относно маслото - има (много слаба) вероятност просто К2-ката да се е справяла с неблагоприятните последици от повишената температура, там където другото масло се е предало. Абсолютно е възможно, в картотеката на Максима има и по-интересни случаи. Но това не означава че двигателят е щял да продължи да работи без проблем. По някое време щеше да пропищиш така или иначе.

          Всичко това - ако съм прав. Възможно е да греша, и да си е чист проблем с маслото.
          Последно редактирано от Goblin; 25-06-10, 18:03.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            ...А конкретно относно маслото - има (много слаба) вероятност просто К2-ката да се е справяла с неблагоприятните последици от повишената температура, там където другото масло се е предало. Абсолютно е възможно, в картотеката на Максима има и по-интересни случаи. Но това не означава че двигателят е щял да продължи да работи без проблем. По някое време щеше да пропищиш така или иначе.

            Всичко това - ако съм прав. Възможно е да греша, и да си е чист проблем с маслото.
            Същото мислех да пиша и аз, но твърдението че цвета на свещта е бил ОК ме наведе на мисълта, че следите по челото на буталото са станали от ударите в частици от лагера на биелата. Виждал съм нещо подобно.
            Мисля си, че хубавите масла запазват смазочност отвъд границата на натоварване която има в подобни форсирани двигатели, а някои от така наречените "полусинтетични" масла просто не вършат работа и се стига до такива поражения.
            При последното отваряне на цилиндъра на моя двигател видях едно отлично запазване на повърхностите и почти никакъв нагар. Това ми говори достатъчно за маслото което ползвам и дори намалих малко количеството което слагам в бензина.
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Lubrication by oil injector or premix. Technosynthese - Anti-smoke


              Any 2 stroke bike, trails, off road bikes, enduro, mopeds… fitted with high performance 2 stroke engines, running at high rpm. Suitable for oil injector systems or premix, leaded or unleaded gasoline. Compatible with catalytic converters.


              Other uses : Scooters, ATV…


              API TC

              JASO FC

              ISO-L-EGD

              APPROVAL JASO FD under N°033MOT064


              С това карам аз.Мотул 510
              обаче ми се наложи да си долея резервоара да се напълни догоре и го долях сас бензин омесен със Мобил Екстра 2т ... дали ще е проблем, че съм ги смесил ... налях 1 литър само от другото масло .. другите 6 литра са си със мотул510 ..
              Mixing ratio: from 2% to 4% (from 50:1 to 25:1) according to manufacturers' requirements. Adjust according to your own use.

              И да попитам какво е това техносинтез .. защото мобил-а е полусинтетика а пък на Мотула пише техносинтез .. никаде не пише каква синтетика е
              [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
              [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                Същото мислех да пиша и аз, но твърдението че цвета на свещта е бил ОК ме наведе на мисълта, че следите по челото на буталото са станали от ударите в частици от лагера на биелата. Виждал съм нещо подобно.
                Мисля си, че хубавите масла запазват смазочност отвъд границата на натоварване която има в подобни форсирани двигатели, а някои от така наречените "полусинтетични" масла просто не вършат работа и се стига до такива поражения.
                При последното отваряне на цилиндъра на моя двигател видях едно отлично запазване на повърхностите и почти никакъв нагар. Това ми говори достатъчно за маслото което ползвам и дори намалих малко количеството което слагам в бензина.

                Е сега остава и да кажеш какво масло ползваш,ако не си го направил де.
                Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                Gas Gas EC 200

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Преди година и нещо ползвах Моторекса, а сега Силколена който даже го има в списъка на Краси . Мисля, че съм писал вече за това в темата.



                  Прикачени файлове
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Аз също мисля да сменям въпросния Motorex CrossPower 2t макар че карам с такова само на КТМа.Препоръчаха ми повече Кастрол ТТС или Racing.По-малко нагар правело, по-добре смазвало, по-добре миришело и т.н. Пък и Кастрола е на по-добра цена от моторекса мисля.

                    Иначе РМХа почти 3г го карах с полусинтетиката на Моторекс (Motorex SpeedMix мисля се водеше) и само дето наистина винаги си имаше като че ли в повечко нагар, но нямам точна база за сравнение при положение че съм карал само с него масло.
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      В упътването за експлоатация на 2-т ктм-а пише съотношение бензин-масло 1:60, което е малко по-малко от 17 мл. Защо се слагат 20, 22 или пък 36 мл на литър. Има ли значение дали бензина е 95 или по-висок октан. Как трябва да е?
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Колега, като продавач на Максима знаеш че твърдо вярвам че е сред най-добрите масла ако не е и най-доброто, и се радвам се че ти е харесало масълцето.

                        Но ако трябва да сме честни и без да претендирам да съм прав - повредата ти май не е от масло, и не трябва да виниш Репсол-а.

                        Ще ми е много интересно да пуснеш допълнителни снимки на буталото.

                        Челото на буталото е станало ронливо, което е ярък признак за прегряване. Не прегряване тип "Карах дълго по баир и позагря", а катастрофално прегряване тип "Бедна гориво-въздушна смес", "Детонация на горивото", "Прекалено голям аванс на запалването", "Свещ с прекалено високо топлинно число".

                        Сивото по челото на буталото на Запад му викат "Бутална пепел" - от прегряването сплавта почва да се рони. Ако беше продължил - щеше да имаш дупка в буталото.

                        Друг признак за това би бил ако надирането на буталото е от изпускателната страна.

                        Пусни повече снимки, на снимката прилича на такова прегряване, но може и да е стар нагар, не мога да го видя точно.

                        Отново - не съм майстор, не ме цитирай Просто ме е страх да не изпаднеш в ситуацията да ремонтираш мотора и да задере същия ден пак.

                        А конкретно относно маслото - има (много слаба) вероятност просто К2-ката да се е справяла с неблагоприятните последици от повишената температура, там където другото масло се е предало. Абсолютно е възможно, в картотеката на Максима има и по-интересни случаи. Но това не означава че двигателят е щял да продължи да работи без проблем. По някое време щеше да пропищиш така или иначе.

                        Всичко това - ако съм прав. Възможно е да греша, и да си е чист проблем с маслото.


                        eто така изглеждаше свеща ми след корекциите по карба, бях пуснал и тема "смяна на жигльорите на априлия рх", че от Деллорто поръчвах, сместа я държа леко богата както се вижда и от снимката факт е, че с твоето масло отворих цилиндъра от любопитство да видя какво става вътре след около 400км след ремонта. С ръка на сърцето казвам буталото не изглеждаше да е ползвано нито нагар нито следи от триене по полата му!!! с маслен филм по него! Мотора летеше с максимата.
                        Това което сте видели на снимките е подбито от парчетата от лагера на мотовилката лагеруващ във вала долу. Като причината за счупването вече е ясна и потвърдена от няколоко мотосервиза включително и този, където ме пратиха от Тех-ко.
                        Снимки ще направя другата семица, че оставих двигателя за ремонт / нова биела, комплект гарнитури с О-пръстените, цилиндър, бутало/пристигнаха от ибей.
                        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Определено свещта ти не е показател за бедна смес, не е и много богата, защото тогава е почти черна, добре си е.
                          А какво си правил на предния ремонт? Биелата кога е сменяна? това че има масло в бензина не значи че биелния лагер не е бил преди разпад. Има и друг вариант, да си забравил или сложил по малко масло от необходимото.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                            Аз също мисля да сменям въпросния Motorex CrossPower 2t макар че карам с такова само на КТМа.Препоръчаха ми повече Кастрол ТТС или Racing.По-малко нагар правело, по-добре смазвало, по-добре миришело и т.н. Пък и Кастрола е на по-добра цена от моторекса мисля.

                            Иначе РМХа почти 3г го карах с полусинтетиката на Моторекс (Motorex SpeedMix мисля се водеше) и само дето наистина винаги си имаше като че ли в повечко нагар, но нямам точна база за сравнение при положение че съм карал само с него масло.
                            Аз Моторекса го смених защото Силколена го продава един приятел с доста отстъпка и го зарежда само заради мен и още един двама с 2Т. Да е жив и здрав
                            Иначе Моторекс е доста добро масло. Карал съм РМХ-а и с полусинтетиката на Моторекс, както и КХ125-ката.
                            Много добро масло за мотори.
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              В упътването за експлоатация на 2-т ктм-а пише съотношение бензин-масло 1:60, което е малко по-малко от 17 мл. Защо се слагат 20, 22 или пък 36 мл на литър. Има ли значение дали бензина е 95 или по-висок октан. Как трябва да е?
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                Определено свещта ти не е показател за бедна смес, не е и много богата, защото тогава е почти черна, добре си е.
                                А какво си правил на предния ремонт? Биелата кога е сменяна? това че има масло в бензина не значи че биелния лагер не е бил преди разпад. Има и друг вариант, да си забравил или сложил по малко масло от необходимото.
                                32мл на литър меря със спринцофка от тия 50 кубикувите. Педантичен съм в това отношение.
                                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X