Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв г*зовоз да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв г*зовоз да си купя?

    След като жени ми подкара джипа вече четвърти месец карам нейната тойота корола "Дии 4 дии" и си мисля какъв лек автомобил да си купя за лично ползване.

    Тойотката няма добро пътно поведение /не е устойчива по завоите, И еС Пи макар и изправно реагира бавно и неадекватно/, върви прилично за дизелак, ноо гори доста, и доста неща в нея ме дразнят.

    От години си мечтая за малка спортна кола. Устройва ме и нещо старо, но запазено ако е бензин и може да се газифицира, а ако е дизел да е от по-ново поколение т.е. с по-добри динамични качества. Изобщо търся разумен компромис.

    Бях се спрял на Калибра Vе, но на мен не ми харесаха спирачките, и климатика не работеше, а и продавача се отказа да я продава. Мисля си и за по-нови двувратки, моля за Вашите идеи, и/или конкретни предложения.

    Ако не съм уцелил точния раздел моля модераторите да сложат темата на точното място, но в обновения форум трудно се ориентирам.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Какъв г*зовоз да си купя?

    След като си почнал с Тойота да ти похваля един модел,Селика след 2001 год.,2.0L 141 к.с. 6 скорости.Нямам,но сам карал такава около 3000 км мога да кажа само хубави неща,икономична,устоичива в завои а пък как върви......супер машина.Аз карам Хонда Акорд 2.0L 147 к.с. 1999 год. за нея мога да кажа същите неща,и двете машини са много комфортни и удобни, това е моето мнение.Успех в избора!

    Коментар


    • #3
      От: Какъв г*зовоз да си купя?

      Вземи едно CLK 200 compressor и си готов
      http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...864&f1=details ето пример

      и по-добър пример http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...575&f1=details
      Последно редактирано от Николай Шиваров; 04-06-10, 15:27.
      --------------------------------------------------
      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
      [/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Какъв г*зовоз да си купя?

        Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
        Вземи едно CLK 200 compressor и си готов
        http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...864&f1=details ето пример

        и по-добър пример http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...575&f1=details
        Не знам защо, но "мерца" не е моя тип автомобил. Не е разумния компромис който търся. Търся не представителност, а автомобил за ежедневно и бързо предвижване. Мерцедесите, които са ми попадали в ръцете или вървят по-зле то моя джип WJ 4.7 V 8, или са по апетитни, а в някои случаи и двете заедно: и не вървят и горят като лами. А този модел може ли лесно да се газифицира?

        Точно си мислех и за селика, но с този по-мощния двг 192 к.с. с глава на Ямаха, но ми казахе че с газте не се понасяли, не знам дали е вярно.
        Последно редактирано от s_s1; 04-06-10, 15:45.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Какъв г*зовоз да си купя?

          Без проблем може да се сложи газ.....предложих МБ защото е най качествен и двигателите 200+к и 320 доставят найстина удоволствие при шофиране, динамиката и при двата е много добра карал съм и двата и не бих каза, че не вървят. Може да погледнеш и Тойота Селика пак добър вариант.

          Тази генерация имам предвид http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...352&f1=details
          --------------------------------------------------
          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
          [/FONT]

          Коментар


          • #6
            От: Какъв г*зовоз да си купя?

            Не че нещо ама до сега карал ли си двъвратка, защото аз имам 2, и да ти кажа както съм свикнал с 4 врати, кат се кача на тия с 2, направо ме хваща съклет. няма значение да ли съм сам или с някого. Просто ми липсва задната врата и това е. Така че помисли по въпроса. Аз лично бих се спрял на някоя Фиеста или корса ако е само за изграда. Фиестата май иска газов инжекцион, защото са с пластмасови колектори ама пък не гори чак толкова много. Успех в избора.
            -------Honda CR-V 128к.с.--------
            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

            Коментар


            • #7
              От: Какъв г*зовоз да си купя?

              Човекът от тойота бяха (и аз го разбирам защо), вие пак тойота му предлагате Аз пък съм бесен фен на ситроен и ксантия бих си купил на твое място. Не е съвсем спортна, но ми се струва разумен компромис.
              www.offnews.bg

              Коментар


              • #8
                От: Какъв г*зовоз да си купя?

                Светльо .... наскоро карах една такава "бясна табуретка" ....
                Може да са замислиш по въпроса!

                Уникално ускорение и поведение на пътя ...... и ..... най-вече "вятър в косите' ...

                Има ги до около 200 .... магарета ....
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв г*зовоз да си купя?

                  Мислил ли си за Алфа-Ромео ГТ, онази със всички екстри и готиния дизелак. 2008-ма, осигурен тест-драйв. за под 9500евра.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв г*зовоз да си купя?

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Мислил ли си за Алфа-Ромео ГТ, онази със всички екстри и готиния дизелак. 2008-ма, осигурен тест-драйв. за под 9500евра.
                    Това как хубаво се чипосва после, не е истина
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв г*зовоз да си купя?

                      След като си почнал с Тойота да ти похваля един модел,Селика след 2001 год.,2.0L 141 к.с. 6 скорости.

                      Извинявам се Селиката е с 1.8 L двигател.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв г*зовоз да си купя?

                        ?? Никак не мога да си представя да си купя Ситроен....съжелявам.
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв г*зовоз да си купя?

                          Мазда 3 , а при повечко търсене и късмет може да се намери и 323 в добро състояние .
                          Ако ти се занимава с търсне -Ауди Б4 купе . Пак е въпрос на късмет , защото годинките й няма да са малко. Ако обаче е в прилично състояние, с малко инвестиции ще е О'к . Същото важи и за Мазда 323 .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв г*зовоз да си купя?

                            Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                            ?? Никак не мога да си представя да си купя Ситроен....съжелявам.
                            Ксантията не отстъпва по здравина, надеждност и качество на по-горе изброените. Дизела , особено HDI 2.0 110кс е много икономичен. Динамиката и пътното поведение са отлични за класа и.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв г*зовоз да си купя?

                              Колега кажи някакви критерии, като отделени пари, година на автмобила и предпочитана марка. Иначе автомобили много, може и БМВ бензиновите им мотори са доста корави също и дизеловите не са за подцеяване, но вкус приятел няма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X