Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв г*зовоз да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв г*зовоз да си купя?

    Ако търсиш бегачка, при Тойота, освен Супрата нищо друго не става.
    И мен ме удари кризата на средната, ама малко по рано,много нещо съм карал и нищо не ми харесва, или не върви, или ми е тясно и неудобно за каране и т.н. ,... и си търся ЕСка 500, даже и тема бях пуснал....

    Я вземи си купи един мотор....
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      От: Какъв г*зовоз да си купя?

      Ха, позната история. И аз преживях същия период. Жена ми ме измести от Тераното и аз от нема и къде и по принципа на наш съфорумец (никога не е късно да станеш за резил) се увъртях в едно БМВ 316 компакт. Много кефещ картинг за наливни пари. Има ги и с едни други двигатели например 323 или пък 16 в. Истината е, че колата ми носеше много приятни емоции. Задно предаване, сравнително удобна. Абе мъжки автомобил. После обаче, се оказа че нямам автомобил за извънградско. Тераното е тегаво, Бмв-то е малко и тесничко и скочих в джаза с една 530-ка бензин. 2002г. Ако се огледаш, ще видиш че в момента на пазара има едни такива коли с огромни двигатели, които със сигурност ще ти носят много кеф. В момента, например, тук се продава едно БМВ 740 96-та година, за 4800 лева. Освен че е с всички екстри е и с ръчна скоростна кутия. Та аз съм доволен. Акциза го няма и сега е момента да се полудее за малко.

      Коментар


      • #18
        От: Какъв г*зовоз да си купя?

        твоята кола в Хонда CRX V-Tec,като започнеш от 1.6-160 к.с или 1.8-178 или японските и изпълнения на тези двигатели.От както се возих на няколко пипнати направо не мога да си намеря място.Големи изтребители са.Лесно се турбинират,и стават самолети.Двигателя без да се пипа държи над 1 бар надув,а най-хубавото са скоростите.Абсолютно стокови държат над 300 к.с на колелата.Не случайно в щатите и казват pocket-rocket.Мания голяма са,с малко пари няма да имаш равен на светофара.


        Поздрави

        Коментар


        • #19
          От: Какъв г*зовоз да си купя?

          Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
          В момента, например, тук се продава едно БМВ 740 96-та година, за 4800 лева. Освен че е с всички екстри е и с ръчна скоростна кутия. Та аз съм доволен. Акциза го няма и сега е момента да се полудее за малко.
          Нали знаеш, колко е основният ремонт, за тези пари прекалено лесно се е разделил някой с колата.

          Коментар


          • #20
            От: Какъв г*зовоз да си купя?

            Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
            твоята кола в Хонда CRX V-Tec,като започнеш от 1.6-160 к.с или 1.8-178 или японските и изпълнения на тези двигатели.От както се возих на няколко пипнати направо не мога да си намеря място.Големи изтребители са.Лесно се турбинират,и стават самолети.Двигателя без да се пипа държи над 1 бар надув,а най-хубавото са скоростите.Абсолютно стокови държат над 300 к.с на колелата.Не случайно в щатите и казват pocket-rocket.Мания голяма са,с малко пари няма да имаш равен на светофара.

            Поздрави
            Дали? Много им се радвам, въпреки, че поостаряха, имах такава (без витек, 136-то коня) и мноооого си я обичах. Преди 2-3 години се бях насъскал нещо и пак си взех. За 2 дена. Стара Загора - София - ок, перфектно, разкошно, припомних си какъв кеф е тая колица. На Пазарджишките магистрлани дупки малко ме позаболя корема, но го преживях. Един ден моткане из Софето обаче директно ме накара да я продам (имаше кандидат). Просто шибаните ни пътища никак, ама никак не са за такъв род автомобили
            То и сега жената ми примрънква от време на време за CRX, ама до първата дупка и ... се отказвам
            Иначе, ако се намери читав екземпляр с читаво окачване ... хмммм ... айде стига, че пак ще тръгна да зяпам обявите
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              От: Какъв г*зовоз да си купя?

              Колеги, благодаря Ви за дадените идеи, радвам се, че обърнахте такова внимание на темата, аз не съм писал, т.к. през уйкенда бях из горите около наше село, а вечер около барбекюто, но днес в началото на седмицата седейки на работното си място ще помисля по Вашите идеи.

              Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
              Колега кажи някакви критерии, като отделени пари, година на автмобила и предпочитана марка. Иначе автомобили много, може и БМВ бензиновите им мотори са доста корави също и дизеловите не са за подцеяване, но вкус приятел няма.
              Критерии:

              да не е фабрично нов автомобил;
              да е запазен, ако е на много години;
              не е задължително да е двувратка, но ще го използвам на 99% само аз;
              да не е кабрио, не понасям каброилетите и не ме тресе гъзарията, а това излишно оскъпява;
              задължително добър климатик, климатроник за предпочитане, че ще го ползвам само през топлите сезони;
              приемлив разход дизел, или газ, че всеки ден имам гарантирани 70 км., ефтина поддръжка;
              да не реже толкова лесно гуми на нашите "кратерни" пътища
              цена до 10-15х лв, за повече ни ми се мисли.

              сега конкретно за марки и модели:
              БМВ: през 2009 , 2010 г. покарах 520Д 163к.с. 2007 г. много добра возия, автоматик, но този двигател определено идва много слаб за купето. Бръмчи, на високи обороти, а тъпче на 1 място /не набира/. Разход извън града м/у 9,5-10л/100 км нафтица.
              също 120 кабрио бензин 170 к.с. вози дървено, стабилно, е но много некомфортно, много тясно, граничещо с клаустрофобия, неудобни седалки, двигателя набира приятно но определено очаквах повече от това малко купе и 170 к.с. мощ. Разход извън града -10 л/100 км бензин.
              "+" ове и за 2-те машини: много добри спирачки, много точни парктроници, разкошни радиоприемници юзърфрендли, не съм чел нищо за тях, но мисля, ча с с 2 тунера и памет.

              Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
              След като си почнал с Тойота да ти похваля един модел,Селика след 2001 год.,2.0L 141 к.с. 6 скорости.Нямам,но сам карал такава около 3000 км мога да кажа само хубави неща,икономична,устоичива в завои а пък как върви......супер машина.Аз карам Хонда Акорд 2.0L 147 к.с. 1999 год. за нея мога да кажа същите неща,и двете машини са много комфортни и удобни, това е моето мнение.Успех в избора!
              Тойота Селика: вече писах, не съм карал, впечатлен съм от тойота, но за този модел нищо не знам.
              Хонда Акорд: много ми харесва и съм чел хубави неща за 2,0Д 140 к.с., но не съм се возил на такъв дори. Но мисля, че не е оправдано за личен автомобил, по-скоро е семеен.

              Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
              Не че нещо ама до сега карал ли си двъвратка, защото аз имам 2, и да ти кажа както съм свикнал с 4 врати, кат се кача на тия с 2, направо ме хваща съклет. няма значение да ли съм сам или с някого. Просто ми липсва задната врата и това е. Така че помисли по въпроса. Аз лично бих се спрял на някоя Фиеста или корса ако е само за изграда. Фиестата май иска газов инжекцион, защото са с пластмасови колектори ама пък не гори чак толкова много. Успех в избора.
              Карал съм двуврато Рено Меган купе сжена ми имаше 2 такива по едно и също време, няма проблем, че е двувратка, дървено вози, но е стабилна на пътя, само хубави неща, добра динамика само с 90 к.с. /мисля че купето е много леко/, много икономично среден разход при моето каране е под 6/100 бензин, само климатика му беше толкова силен, че въздуха се виждаше как влиза в купето... Така здраво ме простуди, че се схванах и още си нося последствията.
              Фиеста, Корса са много малки не ме устройват.

              Първоначално публикуван от Владо Йончев Преглед на мнение
              Човекът от тойота бяха (и аз го разбирам защо), вие пак тойота му предлагате Аз пък съм бесен фен на ситроен и ксантия бих си купил на твое място. Не е съвсем спортна, но ми се струва разумен компромис.
              Баща ми има такова нещо - Ксантия 2,0 бензин, доста голям разход 9-10/100, но върви много зле, освен това проблеми със окачване /сферите/, заден мост, и хиляди други дреболии, все нещо се чупи.... Не, такава бела не ми требе...

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Светльо .... наскоро карах една такава "бясна табуретка" ....
              Може да са замислиш по въпроса!

              Уникално ускорение и поведение на пътя ...... и ..... най-вече "вятър в косите' ...

              Има ги до около 200 .... магарета ....
              Мазда- Да, кабрио -Не

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Мислил ли си за Алфа-Ромео ГТ, онази със всички екстри и готиния дизелак. 2008-ма, осигурен тест-драйв. за под 9500евра.
              Харесва ми, но нищо не знам. Казват, че италиянките са много чупливи, мой познат имаше фият купе, много проблемна колица, и нещо ми надскача макс лимит.


              Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
              Мазда 3 , а при повечко търсене и късмет може да се намери и 323 в добро състояние .
              Ако ти се занимава с търсне -Ауди Б4 купе . Пак е въпрос на късмет , защото годинките й няма да са малко. Ако обаче е в прилично състояние, с малко инвестиции ще е О'к . Същото важи и за Мазда 323 .
              Ауди Б 4 е доста ретро вече, а и са много лакоми, не знам дали не са с мех. инжекцион, но ако е така, такива главоболия създават, а и не се навиват да ги газифицират.
              А за маздите съм "за", но за кои модели, кои години става въпрос.

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Ако търсиш бегачка, при Тойота, освен Супрата нищо друго не става.
              И мен ме удари кризата на средната, ама малко по рано,много нещо съм карал и нищо не ми харесва, или не върви, или ми е тясно и неудобно за каране и т.н. ,... и си търся ЕСка 500, даже и тема бях пуснал....

              Я вземи си купи един мотор....
              Супрата е екзотика, за това дори трудно ще намеря части, не е всекидневна кола, селиката е по-достъпна за поддръжка мисля, напиши нещо повече за този модел с глава на Ямаха.

              Мотор?!? Даа мотор, но трябва да има и седалка, а и таван, не на този етап все още ми се живее, пистарка не ми трябва.

              Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
              Ха, позната история. И аз преживях същия период. Жена ми ме измести от Тераното и аз от нема и къде и по принципа на наш съфорумец (никога не е късно да станеш за резил) се увъртях в едно БМВ 316 компакт. Много кефещ картинг за наливни пари. Има ги и с едни други двигатели например 323 или пък 16 в. Истината е, че колата ми носеше много приятни емоции. Задно предаване, сравнително удобна. Абе мъжки автомобил. После обаче, се оказа че нямам автомобил за извънградско. Тераното е тегаво, Бмв-то е малко и тесничко и скочих в джаза с една 530-ка бензин. 2002г. Ако се огледаш, ще видиш че в момента на пазара има едни такива коли с огромни двигатели, които със сигурност ще ти носят много кеф. В момента, например, тук се продава едно БМВ 740 96-та година, за 4800 лева. Освен че е с всички екстри е и с ръчна скоростна кутия. Та аз съм доволен. Акциза го няма и сега е момента да се полудее за малко.
              БМВ 740 96-та година, за 4800 лева. Те това не мога го нахраня. 2000 куб. см на 1-ва серия ми гори 10/100 и като галя педала, а 4000 куб. см. на седма серия---оххх--- само за петролни шейхове. Не е за всеки ден. Аут ъф лимит...Или моя лимит е малък...

              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
              твоята кола в Хонда CRX V-Tec,като започнеш от 1.6-160 к.с или 1.8-178 или японските и изпълнения на тези двигатели.От както се возих на няколко пипнати направо не мога да си намеря място.Големи изтребители са.Лесно се турбинират,и стават самолети.Двигателя без да се пипа държи над 1 бар надув,а най-хубавото са скоростите.Абсолютно стокови държат над 300 к.с на колелата.Не случайно в щатите и казват pocket-rocket.Мания голяма са,с малко пари няма да имаш равен на светофара.


              Поздрави
              Дайте линк, че нещо не мога да се ориентирам, това да не е кабрио?

              Колегата Мусовир musovir на лични ми предложи Шевролет Камаро, но това наистина си е ретро, не ми се вписва като ежедневен автомобил.
              Последно редактирано от s_s1; 07-06-10, 10:11. Причина: добавката musovir
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Какъв г*зовоз да си купя?

                http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...262&f1=details или Клио уйлямс, малко купе с много коне и не вярвам да гори много.
                Последно редактирано от Иван Жоров; 07-06-10, 13:03.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв г*зовоз да си купя?

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...262&f1=details или Клио уйлямс, малко с много коне и не вярвам да гори много.
                  Този модел предизвиква или симпатии, или /в моя случай/ антипатия. Мноого ми е грозна отзад! Нетърпимо. Иначе двигателя е много икономичен, с превъзходен въртящ момент, много икономичен, но в повечето случаи турбото е консуматив за 150 х. км.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв г*зовоз да си купя?

                    Аз си возя д-то на CRX -1991г. от доста време. За мен си е култова колица. Климатик има ама е слабоват. Газ понася във всякакви варианти - гори около 10л./100км или бензин - 7/100 . ABS няма , както и никакви други електронни джаджи. Задна седалка - колкото за средно голямо куче. Не е кабрио. Тези след 1992г. са "тарга" - демонтира се твърдия покрив. Но са по-несполучливи. Окачването не е толкова трагично , особено ако я качиш на по-височки гуми. Нещата издишат от към спирачки. Повечето вече са удряни отпред ,което и ги скапва. Ако няма удари гние на задните вежди и на капачката на резервоара.

                    Мога да напиша още 10-тина страници ако те интересува. А ако тръгнеш да купуваш такава - свиркай. Знам им и кътните зъби.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв г*зовоз да си купя?

                      А защо не помислиш над Астра Г ОПЦ 2.0 16v 160hp...Сравнително ново е, върви та мамата си джаса и не се лишаваш от никакви екстри, а и ги има на доста прилични цени в момента...
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв г*зовоз да си купя?

                        Я си направи и една мисъл за Форд Фокус ST, двувратки с по 170 и нагоре кончета. Гледам ги в немското мобиле за около 5-6 хил. евро с климатроници.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв г*зовоз да си купя?

                          Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                          А защо не помислиш над Астра Г ОПЦ 2.0 16v 160hp...Сравнително ново е, върви та мамата си джаса и не се лишаваш от никакви екстри, а и ги има на доста прилични цени в момента...
                          Може ли линк, че не съм запознат с Опел и в търсачката ми излиза или 125 к.с. или 170 с турбо.

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Аз си возя д-то на CRX -1991г. от доста време. ...
                          Мога да напиша още 10-тина страници ако те интересува. А ако тръгнеш да купуваш такава - свиркай. Знам им и кътните зъби.
                          Амииии.. май не, доста старо нещо, не ми се влиза в такъв филм.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв г*зовоз да си купя?

                            Накрая вземи един Смарт Брабус и проблема е решен...
                            --------------------------------------------------
                            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв г*зовоз да си купя?

                              Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                              Накрая вземи един Смарт Брабус и проблема е решен...
                              Много отдавна си мислех за смарт фор туу, но не става за нашите пътища с гумета 135 направо първата дупка и ще е тотална щета, а ако някой случайно ме сгази, не могат да ме познаят... Не си е работа, по-добре мотоциклет.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв г*зовоз да си купя?

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...262&f1=details или Клио уйлямс, малко купе с много коне и не вярвам да гори много.
                                На Светльо Королата върви повече от това Ренде. Карал съм и двете.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X