Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с обороти на Паджеро 2.5 дизел.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с обороти на Паджеро 2.5 дизел.

    Здравейте колеги, страшен проблем ме сполетя. Синът ми нали си е на 20 години и морето му е до колене задръсти Паджерото(2,5 ТДИ 92-ра) с някава нафта, дадена му от приятели, хлапашка им работа. И сега не може да вдигне повече от 2500 оборота. Източих резервоара, смених горивния филтър(два пъти), почистих цедката в резервоара, продухах маркучите за входяща и изходяща нафта и накрая почистих и миниатюрното филтърче на помпата (за изходящата нафта). На новата нафта, сипана от ОМВ сложих и добавка за чистене на системата и нищо. Просто умира на 2500 оборота. Иначе пали с пипането на ключа. Отначало се изфорсирва два три пъти до 3000 оборота и след това повече от 2500 оборта не може да премине. Симптомите са като липса на гориво, турбото си надува и работи. Цялата система до филтъра е обезвъздушена. Теста с бутилката направо в помпата го правих и положението си е същото. Ако някой има някави идеи да сподели, преди да мина на нова(втора употреба) помпа. Все пак за 300 километра не може да се скапе помпата, струва ми се че нещо се е запушило. И всичката нафта е преминала през филтъра. Всико е обезвъздушено. В нашия край специалисти много, но никой нищо конкретно не ми каза, всеки казва нова помпа. Ако някой има и линк за устройството на помпата. Или специалист по дизелите и помпите в област Монтана.

  • #2
    От: Проблем с обороти на Паджеро 2.5 дизел.

    Щом имаш син на 20 години, значи знаеш руски. Желязна логика, нали?
    Ето линк към папка с описание на тези помпи (на руски):
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...Documents/GNP/
    И на място (без натоварване) ли не вдига повече от 2500 об/мин?
    При теста с бутилката и двата маркуча ли бяха в нея?
    Как е с пушеците?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с обороти на Паджеро 2.5 дизел.

      Мнго благодаря колега Паджеровод. Този материал е направо супер. До сега за мен дизеловите помпи бяха "черна кутия". Разгледах го с голям интерес, но дано не ми се наложи да го използвам скоро. Проблемът се оказа много елемнтарен. Знаех че някъде има филтър на входа на помпата, на повечето коли има, но не можех да го открия. Накрая го намерих с помощта на един приятел, който беше разглабял помпа на Паджеро, но после му я сглобиха в сервиз. И филтърът беше тотално забит. Филтърчето се намира точно в отвора дето влиза болта, служещ за стягане на тръбичката за входящо гориво към помпата. Обаче не се вижда, дори да се светне с фенерче. Най-лесно се вади с клечка за уши, колкото и да е странно. Просто се вкарва стандартна клечка за уши в отвора и като се извади, филтърчето е на нея. С какво ли не пробвах преди да открия този метод. Самото филтърче е голямо колкото горната капачка на химикалка от 20 стотинки(не можах да намеря друго сравнение) и е много финно. Достатъчно е нафтата да е малко по-гъста за да го забие. Понеже е метално се чисти като се продуха с компресор. Сега Паджерото се скъсва да върви, нали цялата горивна система му е прочистена.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с обороти на Паджеро 2.5 дизел.

        Интересно колеги, рових се там да я дира пустата му цетка и нема.... дали всички имат такава, аз ли не мога да я извадя и дали я имакато консуматив...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с обороти на Паджеро 2.5 дизел.

          Има писано за тия цетки трябва четене чат пат
          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X