Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка/подобрения на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подготовка/подобрения на Фероза

    Първоначално публикуван от Ivan_Botevgrad Преглед на мнение
    Е ти си ги искубал като някой ром , защо не си ги снимал или писал преди това ?
    Не е толкоз страшно. Те са 5 маркучета на кръст.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Подготовка/подобрения на Фероза

      Защото двигателя трябваше 20 минути по-късно да е в колана на момчето, което го купи. Но това е друга тема.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #33
        От: Подготовка/подобрения на Фероза

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Не е толкоз страшно. Те са 5 маркучета на кръст.
        Двата вакуума към мембраните на делкото ги знам. Маркирах ги още докато търсех причините да не пали и свалях делкото.

        Все си мисля, че тънкото пластмасово маркуче е към филтъра с активен въглен. За водата остана да открия къде е било свързано отоплениоето на дросела. Предполагам, че това е системата за отваряне на клапата на студено, като автоматичния смукач на карбуратора. Днес ще огледам как е при карбураторната и дали имат нещо общо колекторите. Вчера на тъмно не се получи.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #34
          От: Подготовка/подобрения на Фероза

          2 седмици по-късно - ПОЧНА СЕ!

          За добро или зли, то ще си каже.

          Вчера към 10 вечерта преди ляган реших "набързо" да сляза да опиша вакуумите и маркучите на карбуратора. Голяма грешка. За целата трябваше да се откача 1-2 маркучета, после още 1-2 и още едни 3 и в един и половина колектора заедно с карба бяха в мазето.

          Докато разбутвах отктих няколко преправяни преди мен неща. Съответно оставени ръце, крака и други части. Но това са подробности.

          Карбураторът си е голяма чудесия. Има 7 вакуума.
          - един за клапана за картерна вентилация;
          - два броя към делкото;
          - 4 към една чурка на гърба на главата до температурния датчик. Монторана е на мястото на температурия датчик на инжекциона, за който стана дума в една друга тема. Спроред мен е някакъв клапан управляван от температурата на охладителната течност.

          Всички маркучета бяха скицирани и описани за да няма после "Олуеле!" ако се наложи да връщам карбуратора.

          Доста място се отвори като го махнах. Изглежда направо подредено

          Снимки от вчера нямам. Сам действах и се наклепах до ушите.

          Днес продължавам със смяна на де що е маркуч под предния капак и не е сменяно. Надявам се да остане време да поснимам и да монтирам колектора на инжекцията.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #35
            От: Подготовка/подобрения на Фероза

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            ... една чурка на гърба на главата до температурния датчик...
            BVSV- Bimetal Vacuum Switch Valve
            TVSV- Thermostatic Vacuum Switch Valve

            Има ги в ръководството.
            Успех, Ванка!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Подготовка/подобрения на Фероза

              Личеше, че там е пипано и преди. Половината марчучета баха хлабави, другите напукани. Едно беше откачено.

              BVSV мисля, че е на кутията на филтъра над карбуратора и превключва топъл/студен входящ въздух.
              TVSV трябва да е това на гърба на главата с многото вакууми.

              Предполагам, че цялата система като нова е работела чудесно. Но годинките и газовата са и разказали играта. Карбуратора е сух на барут и тече от всички възможни места.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #37
                От: Подготовка/подобрения на Фероза

                Днес докато траеше подготовката за честване на Петровден останаха 2 часа за чоплене по джипката.

                Обзе ме желанието така и така е разхвърляна да действам безкомпромисно:
                - махане на цялата стара инсталация за горивото;
                - махане на кабели и маркучи започващи от нищото и отиващи в нищото, намериха се и такива;
                - смяна на всичко съмнително - кабели и маркучи;

                Старата инсталация за стартера и алтернатора изглеждаше плачевно. Изгорели гофри и изолибанд... Един час отне разплитането и махането на паяжината, в която се бяха превърнали сноповете. Покрай това забелязах и доста мизерия на двата дебели кабела за стартера. Спретнаха ми два по 50 кв. Старите бяха 16-ки по оценка на око. Времето стигна само за смяна на единия от акумулатора до двигателя. Другия ще е утре.

                Отедлно започнах да махам и старите маркучи. Постепенно нещата взеха да добиват вид. Има още малко за смяна под и около колектора. Надявам се до края на седмицата да бръмне с новия колектор. За момента нещата изглежда да вървят като по план

                Сега зареждам батериите на фотоапарата и слизам да щракна 2-3 снимки на направеното.

                Ето ги и снимките:

                Кочинката в краката на пасажера Карбуратор и плик с находки..
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3773.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5189057

                И в краката на шофера - останките от карбураторния въздушен филтър.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3774.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5189056

                Просторната конюнша при отсъствието на колектор и доработките по инсталацията.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3769.jpg
Прегледи:1
Размер:197.7 КБ
ID:5189054Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3772.jpg
Прегледи:1
Размер:198.6 КБ
ID:5189058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3771.jpg
Прегледи:1
Размер:181.6 КБ
ID:5189055Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3770.jpg
Прегледи:1
Размер:171.9 КБ
ID:5189059
                Последно редактирано от Иван Горчев; 29-06-10, 22:25.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #38
                  От: Подготовка/подобрения на Фероза

                  Продължението от днес.

                  След като се установи, че бялата гофра гори и дими се мина на вариант негорима, Ф10, около левче метъра. Всички кабели по мотора бяха претапицирани. Стана доста подредено. За момента липси по тоците няма. Процедурата отне около 6 часа бавно и методично гофриране и изолиране със самовулканизираща се лента.

                  За финал реших да приключа с нещо "лекичко" - клапана за вакуумите на гърба на главата. Явно си е отигиналния. С гаечен ключ не се отви, с лула също. Тялото е месингово и с бързи темпове започна да се окръгля, вместо да се развива. Пластмасовата част се счупи, въпреки опитите да го сваля цял. Това позволи употреба на гедоре. С 40 сантиметра рамо датчика тръгна. Направи 3 мъчни оборота, след това се разви на ръка.

                  Живи и здрави утре вечер мисля да съм я събрал и да започвам да я паля. Остана кабелите да се закрепят към двигателя със скобите и да наредя маркучите за парното. Види му се края, дано не излезе нещо непредвидено.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подготовка/подобрения на Фероза

                    Напредваме!

                    Колектирът с инжекцията вече е наместен. Всички маркучи и кабели са преаранжирани. Поради "дъждецът" гащиризонът продоби още 10-тина кила към собствената маса. Сърце не ми даде да седна така на праните седалки да пробвам да паля.

                    Изненади не липсваха. Има разлика в шпилките за кабураторен и инжекционен колектор. Двете шпилки за бензиновата помпа трябва да се махнат. За едната въобще няма отвор в колектора с инжекцион, а другата няма достатъчно резба за да притегне. Другата тесла е тръбиката и маркуча с охладителна течност под колектора. Ако скобите им не са подредени правилно се сритват и няма сглобяване.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подготовка/подобрения на Фероза

                      Поздравления, Ванка! Ти си много търпелив човек!
                      Сигурен съм, че ще се справиш!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подготовка/подобрения на Фероза

                        Днес обаче си го получих. Сутринта станах към 7 с идеята до 9 да и чуя гласа. Уви - не.

                        Оправих 2 маркуча, който не ми харесаха как са станали вчера в тъмното. Налях антифриз. Всичко изглеждаше 6 доакто не дойде време за палене. 4 вечер работа на лампа явно са му взели здравето и тока. Но кой да се сети за това...

                        Ще палим довечера.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подготовка/подобрения на Фероза

                          Запали!

                          Вади един меден звук, наоправо сташна работа. Както изглежда съм оплескал аванса и управлението на вакуумите на делкото. При разко подаване на газ се замисля, след това се форсира. При пускане на газта се чува едно здраво пукане в ауспуха. Вероятно и газовата ще трябва да се препипа. Странното е, че на студено не държи по-вискои от нормалните обороти. Ако не се лъжа инжекциона трябваше да държи около 1100 докато загрее.

                          Захващам дИбелите книги, да видим дали ще открия какво съм оплел.

                          ПП:
                          Празният ход в момента е 900 оборота. Пробвах я на тръгване без газ - тръгва, не гасне. На първа без проблем поддържа празния ход, няма тресене. При разко подаване на газ докато върви леко забива физиономията, замисля се и излита. Ако се подава газ плавно ускорява без проблеми.

                          Въпреки, че все още не е като хората се усеща много по-добра динамика спрямо карбуратора. Имам чувството, че този мотор се роди.
                          Последно редактирано от Иван Горчев; 02-07-10, 19:06.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подготовка/подобрения на Фероза

                            Малката мембрана на делкото е към дупката, дето е точно на границата на клапата. Голямата - след мембраната, без значение къде. MAP-сензора - отстрани, през едно филтърче. Май към същото беше включен и вакуума за регулатора на налягането в рейката.

                            Високите обороти - зависят от температурния датчик на компютъра (под делкото, в ляво), и въздушния "термостат", дето е в тялото с дроселовата клапа. Реално отваря от вакуума, когато двигателя е студен. Не помня обаче как се държеше при температури, каквито са в момента - дали ги имаше по-високите обороти, колко високи, и за колко време. Със сигурност обаче трябва да мирише на бензин в началото - като ка карбуратор с дръпнат смукач.

                            На студено е нормално да се замисля при рязко натискане на педала. Обаче 20-30 секунди след това, вече не би трябвало да го прави. Меден звук със сигурност не трябва да вади, обаче. Пробвай да и върнеш малко аванса (да го направиш по-малък).
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подготовка/подобрения на Фероза

                              Чак 1100 мойта не стига на студено. Мааалко над 1000...
                              Честито Ванка! Останалото е фине тунинг
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подготовка/подобрения на Фероза

                                Благодаря, Сашо!

                                Чакам стробоскоп и започвам да въртя и да целя центровка. След малко ще сляза да щракна няколко снимки на това прозиведение на изкуството
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X