Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цената на дизела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Цената на дизела

    Според мен като краен потребител себестойността на отделните фракции в рафинерията е без абсолютно никакво значение . За мен Нефтохима е една черна кутия . А понеже нашата държава наред с другото е длъжна да се подчинява и на Закона за търсенето и предлагането , то явно търсенето на дизелово гориво е преобладаващо , което обуславя и високата му цена .
    Това обаче не е най-важното . Според изнесените данни в първия пост за Балканските държави ( за останалите си го знаеме) , отнесено към стандарта на живот излиза че българинът купува най-скъпото гориво в Европа !
    А това не може да не ми припомни веднага въпроса : защо при наличието на монополен вносител на нефт в лицето на един Биг брадър (с който впрочем бяхме скъсали няколко години преди това ) , едно правителство подари националната ни рафинерия на същия ?! По този начин ни беше отрязана всякаква алтернатива за преработка на нефт от други доставчици.
    А това си е чисто национално предателство ! Което пък си е един вид престъпление спрямо човечеството . А пък престъпленията спрямо човечеството доколкото знам - давност нямат ... е , ако все пак някой ни брои за човеци де .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Цената на дизела

      Славни са делата на правителството, ойе. Което и да е то. Нейсе.
      Нали сме в Юропата, никой не пречи на търговците на горива да внасят от чужбина, което те и правят. Винаги, когато Лук се отнесе с цените или когато производството му не отговаря на потреблението. Примерно въпросният пропан-бутан от по-горните ми постове е само 20-40% лукоилски, просто защото сме му крупен консуматор. Така че, за сериозен монопол в България вече не може да се говори.

      А съотнесено към стандарта на живот, плащаме най-скъпо ВСИЧКО. Просто защото такъв ни е стандартът. Което е и съставът на престъплението, спрямо което продажбата на една рафинерийка е дребна (макар гадничка) простъпка.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X