Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Златния корниз - част1, Ментон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Златния корниз - част1, Ментон

    .

    "Това, което се подразбира, става още по-ясно като се каже" - френска поговорка

    ...................................................................................................................................................... ..................................................................

    Поради липса на лични снимки наричам темата "нет-фоторазказ" .
    Основната цел е, повече хора да научат за този уникалнен бряг.
    Снимките са копирани от много галерии, предимно френски.

    ...................................................................................................................................................... ..................................................................

    Понятието „туризъм“ произлиза от френската дума „tour“ (обиколка).

    ...................................................................................................................................................... ..................................................................

    "Провинция" e дума с латински произход, означаваща територията, намираща се извън големите градове.
    Ето я територията наречена за първи път "Провинция" от римляните, а сега известна като "Прованс".



    Бреговата ивица на Прованс е по-известна като:
    "Френската Ривиера" или "Лазурен бряг" и включва градовете - Ментон, Монако, Ница, Антиб, Кан, Сен Тропе, Тулон, Марсилия.

    ...................................................................................................................................................... ..................................................................

    Напоследък част от Френската Ривиера придоби ново название:
    "Златния корниз", и включва пет града - Ментон, Монако, Ница, Антиб, Кан и свързващата ги брегова ивица.

    "Златния корниз" е само 70 километра, между Кан и Ментон
    с концентриран огромен туристически потенциал и постоянен интерес от страна на хора с големи финансови възможности.
    Някога е била един негостоприемен бряг с няколко естествени пристанища и замъци по стръмните скали на местните феодали.
    Едва през ХIХ век, аристократите започват да оценяват мекия климат в региона.
    Но истинската трансформация идва с настъплението на масовия туризъм през педесетте години на миналия век.
    В наши дни, това е почти непрекъснат целогодишен поток от туристи посещавщи този район.
    Автобуси, яхти, както и океански лайнери, могат да се видят акостирали на всеки курорт.
    Тук е измислен плажа, но къде и как е станало това - в продълженията.

    Местните са нагласили нещата така, че в началото на лятото 1 месец да е за безумно богатите
    и греховен лукс завладява крайбрежието.
    Не е случайност, че почти по едно и също време се провеждат
    значими събития:

    Рали Монте Карло
    Кинофестивала в Кан
    Фестивала на цветята в Грас
    Към френската част прибавяме и фестивала за песни в Сан Ремо- Италия.

    ...................................................................................................................................................... ..................................................................

    Ментон е първия френски град който съм виждал. Беше в началото на октомври, извън сезона,
    нямаше много туристи и тишината беше завладяла всичко. Нямам трайни спомени и случки,
    както и никога не съм се интересувал от исторически и други подробности, което отчитам като грешка.
    Градът ми стана интересен с факта, че е началото на "Златния карниз", макар че, извън Италия, всичко друго ми изглежда постно.

    От всички курорти на Лазурния бряг, Ментон е най-топлият и най-италиански.




    Благодарение на благоприятния климат, (316 безоблачно дни в годината), зимата е непозната.




    Ментон е първото голямо градче на Френската Ривиера, на влизане от италианската граница.


    Старият град е съкровище от средновековни паметници, а в новия преобладава Бел епок.




    До средата на 19 век Ментон е част от Монако - после е върнат във Франция.


    Притиснат между алпите и морето, Ментон съчетава уникални туристически дадености.


    Ментон е достатъчно голям, за да има най-много от това, което туристите желаят.




    Град градина и града на лимоните-това е Ментон.


    Природата и човека имат заговор в създаването на добрата композиция.




    Тук са фабриките за добив на редки етерични масла.


    Ментон е печелил конкурса за най-добър град на цветята във Франция- пет пъти.


    Уличките са изпълнени с романтика.


    Ново явление е, че посетителите са с произход от все по-далечни места, от Северна Америка, Русия,
    Скандинавските страни, Югоизточна Азия ... В Япония, например, имат слабост към Ментон,


    До тук е това което съм видял в Ментон.

    ...................................................................................................................................................... ................................................................

    От тук нататък е това което съм пропуснал.

    Карнавала на лимоните

    Всяка година Ментон е сцена за един интересен празник, който се провежда в течение на 3 седмици от февруари до март.
    Да видим творенията на ментонските фермери.






























































































    ...................................................................................................................................................... ..................................................................

    "Човек винаги се завръща при първата си любов"-френска поговорка

    ...................................................................................................................................................... ..................................................................

    Край на 1 част

    .

  • #2
    От: Златния корниз - част1, Ментон

    Това е нещо невероятно направо приказка

    Коментар


    • #3
      От: Златния корниз - част1, Ментон

      Първоначално публикуван от koles Преглед на мнение
      Това е нещо невероятно направо приказка
      Радвам се, че поне един оцени труда на френските фермери.

      Коментар


      • #4
        От: Златния корниз - част1, Ментон

        Ами,то бая труд.Благодаря Майкъл

        Коментар


        • #5
          От: Златния корниз - част1, Ментон

          Уникално!

          Коментар


          • #6
            От: Златния корниз - част1, Ментон

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            Уникално!
            Жалкото е, че винаги есента са ми пътуванията
            и това по-горе няма да го видя.
            И ме е яд, че нашите фермери не правят такива неща.
            Например:
            Кюстендил-фестивал на черешите
            Гавраилово сливенско- фестивал на прасковите
            Силистра - фестивал на кайсиите.
            Пловдивско - фестивал на доматите
            Нещо в тоя порядък. Хем става реклама, хем туризъм в региона.

            Коментар


            • #7
              От: Златния корниз - част1, Ментон

              Наистина не съм знаел, че такива красиви произведения стават от портокали и то в Ментон. Веднъж съм спал там, но го разгледах нощно време и явно съм изтървал доста, иначе Монако, Ница и Кан съм ги разглеждал няколко пъти по-подробно. След седмица имам работа в Лион и пак няма да пропусна да заобиколя през тези места. Един от предните пъти в желанието си да мина да разгледам максимално близо до брега чак минах по крепостната стена на Антиб:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT2897%20%28800%20x%20600%29.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5188292
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                От: Златния корниз - част1, Ментон

                [QUOTE=slavin;1204615]Наистина не съм знаел, че такива красиви произведения стават от портокали и то в Ментон. Веднъж съм спал там, но го разгледах нощно време и явно съм изтървал доста, иначе Монако, Ница и Кан съм ги разглеждал няколко пъти по-подробно. След седмица имам работа в Лион и пак няма да пропусна да заобиколя през тези места. Един от предните пъти в желанието си да мина да разгледам максимално близо до брега чак минах по крепостната стена на Антиб:
                Антиб е специално място.
                Като стигна до него ще разбереш нещо много интересно.

                Коментар


                • #9
                  От: Златния корниз - част1, Ментон

                  Ще чакам с голям интерес.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    От: Златния корниз - част1, Ментон

                    Здравей.
                    Какво става в продължението?
                    Чакаме с интерес.
                    I am just a simple man.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Златния корниз - част1, Ментон

                      с нетърпение чакаме продължение!
                      LZ1ZAH

                      Коментар


                      • #12
                        От: Златния корниз - част1, Ментон

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Като стигна до него ще разбереш нещо много интересно.
                        Ако може кажи интересните неща систематизирано, че във вторник заминавам и да не пропусна нещо значимо, за което да съжалявам до следващият път.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          От: Златния корниз - част1, Ментон

                          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                          Ако може кажи интересните неща систематизирано, че във вторник заминавам и да не пропусна нещо значимо, за което да съжалявам до следващият път.
                          довечера ще пусна втората част, но следващите не са редактирани.
                          Ако можеш направи снимки на зимната градина край Ница,
                          която прилича на обърнат лотус и запиши точното име как се казва,
                          защото се убих да я търся в нета и не намерих снимка.
                          Отбий се и в едно крайпътно градче Gordes и там ще видиш уникални къщи.


                          Между Ница и Антиб има едно селце Био се казва и там е чудно.
                          Но няма снимки в нета и се налага да ги прескоча тия селца.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Златния корниз - част1, Ментон

                            И ме е яд, че нашите фермери не правят такива неща.
                            Например:
                            Кюстендил-фестивал на черешите
                            Гавраилово сливенско- фестивал на прасковите
                            Силистра - фестивал на кайсиите.
                            Пловдивско - фестивал на доматите
                            Нещо в тоя порядък. Хем става реклама, хем туризъм в региона.
                            Първата ми асоциация с България е как от ровещи в кофите за боклук хора не остава храна и за кучетата. Втората е как се берат черешите у нас, ако не ги пази полиция,да не говорим за гроздето, вероятно и още много култури...
                            И се замислям кога нашите кайсии,домати праскови и др. ще "направят" това изкуство, както в Ментон,а също и на мн. други места: "доматината" в Испания, празника на цветята в Кипър и т.н.
                            Все пак това с лимоните е впечатляващо.
                            Последно редактирано от Ясен; 02-07-10, 16:49.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Златния корниз - част1, Ментон

                              Значи и при нас може да стане това, но се иска вместо да се седи дълги часове по кръчмите
                              и оплаква трудния живот, да се сковат макетите и нашарят с плодове.
                              След карнавала направо в казана за ракия.
                              Не е нужно да са грамадни изпълнения....и малките ще са впечатляващи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X