Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за постоянното увеличаване на хиЩниците в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дискусия за постоянното увеличаване на хиЩниците в България

    Здравейте на всички още от малък съм запален по ловния туризъм , а по конкретно към едрия дивеч Вчера беше поредния ден в който се убедих че дивеча в ниските райони на Рила започва да намалява (да сменя место обитаването си) С мои приятели излязохме на разходка да закусим сред природата и да направиме една лека тренировка на нашите млади помощници в лова (кучетата). След 4-5 часа ходене излязохме на билото и видях пресна (скорошна) диря от вълк и ми се вдигна адреналина и хоп реших да пипишеме малко за този наш "неприятел" Изключително ми е интересен този вид като обект за ловуване Ако може по-старите колеги да споделят опит как се ловува и какви са тънкостите при ловуване на Вълк и Чакал
    Последно редактирано от derhunter; 31-05-10, 23:44.
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    От: Дискусия за постоянното увеличаване на хиЩниците в България

    Как се ловят вълци и чакали? Е, това е най-лесно (да се дава акъл по компа), ти само питай... Имаше някога един бай Барут, най-големия ловец на вълци у нас, за когото съм чувал. Като научел, че някъде в Централна Стара планина се е появил вълк, си вземал пушката и такъмите и до 30 дни го убивал... Лесна работа изглежда, но не го казвам сериозно. Вълците са най-трудният за лов хищник у нас. Но по въпроса ти накратко: в районите, където често се намират следи от вълци, на подходящи места, още през лятото се правят чакала. От септември се настървяват с по 2 места - на 25-30 и на 90-100 м от чакалото. Когато се установи, че дадено място се посещава редовно, започват дълги и студени нощи варда.
    И за чакалите е лесно. Ходи се там, където са им дупките, поне с 2 добре обучени ягдтериери, и после само се събират.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X