Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Посъветвайте ме за лебедка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Посъветвайте ме за лебедка!

    Що вкарвате човека в такива филми? За къв му е 8К либри, а не примерно 12К... На състезания ли ще ходи, или ще си паркира джипката вечер пред терасата, на 5-ия етаж?

    6-6.5 К либри е напълно достатъчно, не му трябва ни допълнителен, ни по-голям акумулатор! Тази лебедка я се ползва 1-2 пъти на разходка, я не. А ако дойде слаба за някоя извънземна ситуация, един прост блок ще му свърши работа.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      От: Посъветвайте ме за лебедка!

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Що вкарвате човека в такива филми? За къв му е 8К либри, а не примерно 12К... На състезания ли ще ходи, или ще си паркира джипката вечер пред терасата, на 5-ия етаж?

      6-6.5 К либри е напълно достатъчно, не му трябва ни допълнителен, ни по-голям акумулатор! Тази лебедка я се ползва 1-2 пъти на разходка, я не. А ако дойде слаба за някоя извънземна ситуация, един прост блок ще му свърши работа.
      И аз това се опитах да кажа. Само за сравнение, моя (бивш) Патрул, дълъг Y60, 4.2D, бе с оригинална механична (карданна) лебедка, която приравнена в либри идва къмто малко над 8000. На дълъг Патрул. Явно в Нисан са се объркали.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Разлика ще има, разбира се. Аз взех 9500, щото като я взимах, нямаше други. Като я сложа, барабар с плочата, окачването не се вижда да мърда...
      Окачването не се вижда да мърда къде? На място; при движение на асвалт или при движение през нивата? И с каква скорост при движение през последната?
      Няма нужда аз да ти казвам, че окачването ако ти мръдне на място, то на поляната ще си на тампони. Но разбира се, може да бъркам. Ако с 9.500, плоча, голям акумулатор и т.н. не забива, та даже върви добре, при каране извън пътя, значи всичко е точно (но едва ли...).

      Коментар


      • #18
        От: Посъветвайте ме за лебедка!

        Мен също ме тормози момента в който ще трябва да изкарам някоя Тойота от някое блато , но колегите са прави. С един полиспас и презакачване на въжето работата ще се нагласи. Също съм превърженик на монтажа в купето. Монтираната в купето лебедка никога не се мокри, камоли да се натряска с кал - никога! Другото, което си мисля е, че е по-добре опорната точка да е на средата на шасито и половината да го дърпа, половината да го бута. Мястото във Феро си е кът, но аз отдавна нямам задна седалка.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #19
          От: Посъветвайте ме за лебедка!

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Окачването не се вижда да мърда къде? На място; при движение на асвалт или при движение през нивата? И с каква скорост при движение през последната?
          Няма нужда аз да ти казвам, че окачването ако ти мръдне на място, то на поляната ще си на тампони. Но разбира се, може да бъркам. Ако с 9.500, плоча, голям акумулатор и т.н. не забива, та даже върви добре, при каране извън пътя, значи всичко е точно (но едва ли...).
          1. Чакаме iiiopo да каже как е 8500.
          2. Аз ще кажа как е според мен като сложа мойта окончателно. Като мерих слагането, слагах, клатих и прочие, слязох и качих един бордюр неколкократно. Беше закрепена колкото да не падне. Не забелязах да има нещо не както трябва. Как ще е на скорост в гората - не знам. Скоро ще разбера. Само от плочата и акумулатора обаче разлика няма.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Посъветвайте ме за лебедка!

            И аз си мисля, че повече от 6-6500 либри не е нужна за джипка, за разходка с тези килограми. На Рокито имам 6000 китайка от Вромос. Върши перфектна работа. С акумулатор 45 ач и стандартния генератор съм качвал връх Чумерна от село Костел по туристически маршрут без път, почти на лебедка в кал и сняг. За да си представите на какъв тормоз съм я подлагал имайте предвид, че някои от наклоните не е възможно да се качат и в сухо време. Не даде фира нито акумулатора, нито генератора. Всичко друго е преосигурявяне.
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • #21
              От: Посъветвайте ме за лебедка!

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              И аз си мисля, че повече от 6-6500 либри не е нужна за джипка, за разходка с тези килограми. На Рокито имам 6000 китайка от Вромос. Върши перфектна работа. С акумулатор 45 ач и стандартния генератор съм качвал връх Чумерна от село Костел по туристически маршрут без път, почти на лебедка в кал и сняг. За да си представите на какъв тормоз съм я подлагал имайте предвид, че някои от наклоните не е възможно да се качат и в сухо време. Не даде фира нито акумулатора, нито генератора. Всичко друго е преосигурявяне.
              Абсолютно съм съгласен просто от това нагоре ,няма смисъл.

              Коментар


              • #22
                От: Посъветвайте ме за лебедка!

                Такаааа, най-напред да благодаря на Търтей за компанията и на Митко Фулдата за неговата отзивчивост и готовност. Обсъдихме нещата и крайното ми решение е следното:
                лебедка на Вромос GEW 6000, а към нея планка за монтаж плюс един компект колани и полиспаст, както и ролков водач.
                Сега остава да взема и лебедката и ако е рекъл Господ .. другата седмица ще показвам снимки
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #23
                  От: Посъветвайте ме за лебедка!

                  Лебедката вече е при мен ... следва монтажа. Благодаря на Чавдар (V93) за бързината с която ми достави лебедката и останалите неща.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #24
                    От: Посъветвайте ме за лебедка!

                    Жипката е вече при Фулдата за монтаж
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #25
                      От: Посъветвайте ме за лебедка!

                      Ей сега се връщам от Фулдата барабар с джипката Не мога да ви опиша, колко много се кефя на това, което видях и вече имам. Искам да благодаря на всички, които взеха участие в дискусията и по един или друг начин ми помогнаха да направя избора си. Отново благодаря на Чавдар (V93) на Спарки за съвета, но най-много благодаря на Митко Фулда за това, което е направил, за мисълта, която е вложил и за невероятното изпълнение. Евала Мите ... друго незнам какво да ти кажа.
                      Ще оставя Фулдата да качи няколко снимки за процеса на монтиране и за крайния резултат. Относно возията определено се усеща лебедката отпред ... добре, че не взех по-голяма. Регулацията на амортисьорите ми работи и до сега карах в града на S .. от сега ще се кара на N ... в гората, както винаги ще е на H.
                      Следват тестове в гората
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #26
                        От: Посъветвайте ме за лебедка!

                        Жоре, я кажи в крайна сметка къде я набутахте, маменцето и и буксичка???
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Посъветвайте ме за лебедка!

                          Спарки Фулдата вече я беше набутал и то точно на най-подходящото място според мен ... пък и според него. От горната страна на бронята скрита зад една от тръбите на булбара. Удобно е мястото и същевременно защитено. Ще я видиш на живо, когато поискаш.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #28
                            От: Посъветвайте ме за лебедка!

                            Готина тема. От всичко по малко.
                            Спарки това дето ти трябва не е тирфур. Тирфур е марка и ги правят само с въжета. Обикновенна китайска синджирна лебедка 1-2 тона за 50лв. ти е стига. С такава си вадих и слагах мотора барабар със скоростите 3 пъти.

                            По въпроса с лебедката искам само да споделя, че тока който консумира е пропорционален на работата която върши. Когато има малко за теглене, малко харчи даже и голяма лебедка. Разликата в собственото тегло на 6500 и 12000 е към 5-8 кг. при 35кг. общо тегло. Когато смятате лебедката не пропускайте и тинята в гьола от който се вади джипа. Мойта е 13000 и почти винаги работи на границата на възможностите си. За да си качиш джипа на 5 етаж стига и 6500. По блока няма качествени локви.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #29
                              От: Посъветвайте ме за лебедка!

                              Вале съгласен съм с теб, но само до някъде. Ако сравним твоя джип с моя съм напълно съгласен, но всичкото това качено на фероза се усети моментално и без да съм стигнал до гората. Като сложим лебедката, планката за монтаж, доработката на шасито за да се вмъкне добре и накрая нов акумулатор щото със щатния ще бера ядове и то се събира. Е тези килограми на моя джип се усещат, а на твоя същите кила + още 8 и ще пита за още
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар


                              • #30
                                От: Посъветвайте ме за лебедка!

                                Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                                Вале съгласен съм с теб, но само до някъде. Ако сравним твоя джип с моя съм напълно съгласен, но всичкото това качено на фероза се усети моментално и без да съм стигнал до гората. Като сложим лебедката, планката за монтаж, доработката на шасито за да се вмъкне добре и накрая нов акумулатор щото със щатния ще бера ядове и то се събира. Е тези килограми на моя джип се усещат, а на твоя същите кила + още 8 и ще пита за още
                                Лягаш и връткаш по един оборот на болтовете на торсионите. Ще се подобри малко, без да се вдига повече от 4-5 мм. Поне тераното ми с отпуснати и натегнати торсиони се държи коренно различно отпред. Просто опитай. Мисля че няма да съжаляваш.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X