Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на палатка

    Е, има линк! 4 излишни поста.

    Коментар


    • #77
      От: Избор на палатка

      Спасително фолио за 5лв + въженце.
      Но това от какво и колко ще предпази - освен от лек ръмеж, не се сещам за друго. По-добре да се завиеш с него. Аз винаги си нося едно такова в джоба.

      Коментар


      • #78
        От: Избор на палатка

        Като го гледам е доста по-голямо от спасителното фолио за един или двама което ние имаме.Ако е и 2 идеи по-яко то цена няма ма нещо не намирам такива,иначе като идея е ММММММУЦКА
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          От: Избор на палатка

          Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
          Eдна идея за "спасително" подслонче. Компактно и леко.

          http://www.olight.bg/spasitelna-palatkapodslon

          [ATTACH=CONFIG]646884[/ATTACH]
          Тая системя я тествах миналата година с подръчни материали. Не пропусна нито капка, а валя две нощи подред
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LostFile_JPG_172216501.jpg
Прегледи:1
Размер:198.2 КБ
ID:5534426Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LostFile_JPG_208241568.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5534427
          HONDA XL650

          Коментар


          • #80
            От: Избор на палатка

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            По-добре да се завиеш с него.
            Тцъ, не за завиване. Полезно е ако къмпингуваш в студения сезон. Топлият въздух по принцип се издига нагоре , и ако успееш да закачиш фолиото да покрие тавана на палатката отвътре, то ще отразява топлия въздух надолу, към пода на палатката и към спалния чувал. Има малко ефект на затопляне.

            Коментар


            • #81
              От: Избор на палатка

              За студения сезон си нося Helsport-a и нямам грижи до -10, но ще пробвам с фолиото. Проблема е с палатката, че не е с пола за сняг и външния слой не е до земята, та подухва оттам. При добър чувал не би трябвало да има голямо излъчване на топлина, та си мисля увит с фолио и пъхнат в чувала ще сваля темп с още някой градус.
              Но винаги най-важното си остава постелката - оттам изчезва най-голяма част от топлината.

              Пешунов, твойта система е от друг вид

              Коментар


              • #82
                От: Избор на палатка

                Това с фолиото в чувала съм го пробвал.. изпотих се кат в турска баня та и по зле супер дискомфортно
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на палатка

                  Има едни шалтета със светоотразителното фолио от едната страна, много са добри.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на палатка

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    Това с фолиото в чувала съм го пробвал.. изпотих се кат в турска баня та и по зле супер дискомфортно
                    Тази система е изпробвана и ефективна, но в много специфични условия и последната цел е подобряване на комфорта. Тя се използва при наистина екстремно ниски температури (-30, -40). Използва се ефекта на отражението на IR излъчването от тялото разбира се, но не това е основната цел. Основната цел е да се блокира изпарението на пот от тялото близо до кожата като с това се постигат два ефекта. Първия и най-съществен е запазването на 100% на изолационните качества на спалния чувал, които биха били компрометирани от влагата. Особено съществен е проблема по време на дълги експедиции, когато нощ след нощ по малко потна пара прониква в чувала и замръзва във вътрешността му увеличавайки се непрекъснато докато пухения чувал се превърне в ледена буца. Второто е че, самото изпарение отнема част от топлината на тялото. В случая е явно, че ефекта се постига за сметка на комфорта, но в някои случаи е приемливо. Системата е позната като VBL - vapour barrier layer.

                    Иначе това платнище, ако е с висока плътност, т.е. по здраво от спасителното фолио, което е разпространено за завиване си е идеален аксесоар. 1. Може да предпази от дъжд както самостоятелно, така и като "мембрана" в покрива на импровизиран заслон. 2. Особено подходящо е като отражател на топлината от огнище и задържането и в заслона. Предполагам чувството на парещо лице и измръзнал гръб е познато на всеки който се е забавлявал с лагерни огньове. При малко старание с помощта на такова фолио проблема може да се реши. 3. При използване като "палатка", както е показано на картинката, дори да не вали, хем ще е малко по-топло през нощта, хем, което е по-важно чувала няма да бъде покрит с конденз на сутринта,
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на палатка

                      Имам и това High Peak Alumatte single, много съм доволен от него!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на палатка

                        Фирма,марка,модел………..на това ала палатка горе някой да знае,че тьрся из нета ма не ми излизат вдьхващи доверие???
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на палатка

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Имам и това High Peak Alumatte single, много съм доволен от него!

                          И тези и по горното са големи "парзалки"...Няма задържане на тях ...За изолация може и да стават но само да мръднеш малко както си в чувала и си на земята..Трябва да се търси допълнителен начин да се задържиш на фолиото
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на палатка

                            Аз имам и това долното на снимка, голямото, слагам го на дъното на палатка и както и да си пързаля, все съм на него.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на палатка

                              Аз го слагам отдолу на една самонадуваща се постелка за по добра изолация..Обаче пак се плъзгаше и започнах да ги връзвам една за друга с ленти..и въпреки това ако терена не е много равен пак се изплъзва...Мисля да пробвам с една мрежа /прилича на силиконова/ дават я да се слага под килимите да не се хлъзгат по паркета...Но си е още един багаж за носене...
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на палатка

                                Аз след като разгледах това което се предлага на пазара като палатки избрах това и не съжалявам въобще за избора
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X