Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Благодаря. Сменен е температурния датчик, промита е системата и е напълнена с червен антифриз. От сервиза казаха, че работи термостата. Ще я покарам малко повече и ще пиша резултата.

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Първоначално публикуван от ivodivaka Преглед на мнение
      Благодаря. Сменен е температурния датчик, промита е системата и е напълнена с червен антифриз. От сервиза казаха, че работи термостата. Ще я покарам малко повече и ще пиша резултата.
      И
      после смени сервиза.

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        И
        после смени сервиза.
        Препоръчайте ми някой? За гранда ми преди ходех при дядо Владо.

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Първоначално публикуван от ivodivaka Преглед на мнение
          Препоръчайте ми някой? За гранда ми преди ходех при дядо Владо.
          Дедо и кии прави.
          Ма не си признава.

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Здравейте колеги ,
            Как се регулира задният мост на Киа Соренто 2.5 2007 г. и дали въобще е възможно , защото на стенда днес ми казаха ,че трябва да се "раздвижи" стабилизиращата задна щанга - като операцията е свързана със свалянето и стругаро-фрезови услуги и т.н. Замериха около 3 мм отклонение отзад - много ли е и струва ли си разправията и евентуално накъде да се насоча за специалист , Благодаря предварително за отговорите .

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Дедо и кии прави.
              Ма не си признава.
              Ма ти и Иво го тОпите !
              ...

              Колега, що не отидЕ при Дедо, ми се занимаваш с некви дето са ти "промили" системата, а не са ти препоръчали да си смениш поне 10-12г. термостат ?!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Ма ти и Иво го тОпите !
                ...

                Колега, що не отидЕ при Дедо, ми се занимаваш с некви дето са ти "промили" системата, а не са ти препоръчали да си смениш поне 10-12г. термостат ?!
                Шо , бе Киите да не са паднали от небето , та да ги не прави грамотен човек.А си прав , че термостатът го играе колко литра ще се топлят-охлаждат.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Шо , бе Киите да не са паднали от небето , та да ги не прави грамотен човек.А си прав , че термостатът го играе колко литра ще се топлят-охлаждат.
                  Никога не съм разбирал, защо хората не дават още 20-30 лв. за нов термостат като си промиват системата, като с неработещият зимата ще ги дадат само за 2-3 седмици като разлика в разхода, ако си карат регулярно автомобила, + това, че ше си седЪт удървени вътре ?!
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                    Нормално е да не стигне 90 (87)* за 15 мин ако навън е не повече от 20*С. Антифриза е 10 литра и отнема малко повече време да загрее. Забелязал ли си след колко км. достига 90*?
                    Не е нормално, колата загрява до 90 градуса за не повече от 3-4 км при външна температура малко над нулата. Също като колегите залагам на нефункциониращ термостат.

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Ма ти и Иво го тОпите !
                      ...

                      Колега, що не отидЕ при Дедо, ми се занимаваш с некви дето са ти "промили" системата, а не са ти препоръчали да си смениш поне 10-12г. термостат ?!
                      Защото от Казичане до Сухата река вече беше над 95°С и леееекички пушеци и пари излизаха от предницата Сега като вече сменихме спуканите маркучи и т.н. отивам при дядо Владо. Въпроса не е, че искам да спестя 20-30лв. за термостат, а че се доверих на сервиза.

                      Коментар


                      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Първоначално публикуван от iwonow Преглед на мнение
                        Здравейте колеги ,
                        Как се регулира задният мост на Киа Соренто 2.5 2007 г. и дали въобще е възможно , защото на стенда днес ми казаха ,че трябва да се "раздвижи" стабилизиращата задна щанга - като операцията е свързана със свалянето и стругаро-фрезови услуги и т.н. Замериха около 3 мм отклонение отзад - много ли е и струва ли си разправията и евентуално накъде да се насоча за специалист , Благодаря предварително за отговорите .
                        Тоя мост не е мислен за раздвижен панхард.Ако има изместване е от удар,страничен и вероятно има нещо криво. При липса на други възможности това е начина с раздвижен панхард.

                        Коментар


                        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Тоя мост не е мислен за раздвижен панхард.Ако има изместване е от удар,страничен и вероятно има нещо криво. При липса на други възможности това е начина с раздвижен панхард.
                          Ако са смачкани, или въобще ги няма, тампоните на панхарда също може да даде отклонение, както и ако е повдигната повечко, но тогава човека който го е правил би трябвало да знае, че панхарда трябва да е раздвижен.

                          Една (или няколко) снимка на задният мост от към бронята би отговорила на въпросите.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Първоначално публикуван от ivodivaka Преглед на мнение
                            Защото от Казичане до Сухата река вече беше над 95°С и леееекички пушеци и пари излизаха от предницата Сега като вече сменихме спуканите маркучи и т.н. отивам при дядо Владо. Въпроса не е, че искам да спестя 20-30лв. за термостат, а че се доверих на сервиза.
                            Исправен автомобил по този маршрут трябва да е загрял до 90 градуса максимум до Практикер.

                            Коментар


                            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Първоначално публикуван от iwonow Преглед на мнение
                              Здравейте колеги ,
                              Как се регулира задният мост на Киа Соренто 2.5 2007 г. и дали въобще е възможно , защото на стенда днес ми казаха ,че трябва да се "раздвижи" стабилизиращата задна щанга - като операцията е свързана със свалянето и стругаро-фрезови услуги и т.н. Замериха около 3 мм отклонение отзад - много ли е и струва ли си разправията и евентуално накъде да се насоча за специалист , Благодаря предварително за отговорите .
                              Според мен 3мм. не са болка за умиране,карай си така.
                              Както е казал колегата,или е вдигната или е провиснала отзад.Ако не е удряна де?
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Първоначално публикуван от geodj Преглед на мнение
                                Исправен автомобил по този маршрут трябва да е загрял до 90 градуса максимум до Практикер.
                                Даже до надлеза с "Ботевградско", щото от Казичене до него са 6-7км.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X