Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Лошото е, че на носача е разбит зверски шарнира.
    Иначе гледам се продават само втулки, но не ми е там проблема.
    От киа ми обявиха 304лв.
    В друг магазин 110лв.
    В трети 110-130лв. уж оригинален.
    Това не ми се вярва, но ще проверя все пак.
    Ако е така е супер.

    Теб какво те дразни автоматичната антена - аз си намерих една блокирала от хюндай и след като я раздвижих мисля да си я сложа на киака.


    П.П.
    Аз лично не се притеснявам от дизела. Кое да му е проблемното на стария комън рейл?
    Карам от първите 98-99г и са доста здрави - поне по мои наблюдения.
    Лошата динамика идва най-вече от голямото тегло на колата. Поне аз така ги виждам нещата.
    Последно редактирано от 1115; 12-11-10, 17:56.

    Коментар


    • #17
      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Абе предпочитам да е малка и неподвижна антена. Дразни ме това, че когато и да включиш радиото, тя се вдига. Ако искам да слушам ЦД, гася радиото и тя се свива. Просто ненужна елетроника с моторче - още едно нещо, което да се развали. Не успях да разбера коя година е твоята и с кой двигател. Може би 140 кс, щом е от старите, ама те толкова стари Соренто нямат - започват от 2002 г., как твоята е от 98-99? А динамиката е лоша наистина заради теглото. Бензиновият е с ок. 100 кг по-лек от дизела и си викам да пробвам един, ако намеря, иначе няма да се успокоя. Иначе може да съм предубеден за старите дизели, ама хората си казват - по-добре стар бензин. Нямам опит с поддръжка на стар дизел (купен на старо) и затова нямам идея, какво може да му се прави по него. А знам ли тия преди мен, как са го карали, дали не са му взели здравенцето и дали са поддържали правилно турбината след дълъг път и голямо натоварване - 1-2 минути на празен ход след голям пробег. Пише го в упътването, което свалих примерно за модел 2006-та от онзи сайт в интернет.
      Dacia Duster 110 dCi 4WD

      Коментар


      • #18
        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Моето Соренто е 2003г, но има Алфа 2000г, Браво 1999, Пунто 2003г все с коман рейл мотори. Аз лично след зверско товарене си я гася и не ми пука за турбото.
        Хората много се стряскат от него - нещо като на старите телевизори ТХО_то.
        Проблема идва, че ако турбината се е развъртяла и угасиш - пада налягането на маслото и малкото останало около остта се изпарява. Така тя върти на сухо и износва втулката. Реално оста е на нещо като "маслен лагер".
        Когато се повреди моето турбо мисля да си взема една "лагерница" от ибей за 5..600лв и да си реша проблема.

        Коментар


        • #19
          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          OK, явно нямаш никакви притеснения за дизелите, щото си имал достатъчно. Аз лични дизели не съм имал, затова и такива притеснения. Ако си взема дизел и нещо се прецака, ще ти звъня да го оправяме, да знаеш. Все пак, ако ми попадне бензинец, ще го тествам преди дизела. Иначе си прав за маслото, то затова се препоръчват такива действия. Какво е "лагерница"?
          Dacia Duster 110 dCi 4WD

          Коментар


          • #20
            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Ами "лагерница" е турбина със сачмени лагери.
            http://www.airpowersystems.com/350z/...l_bearings.gif

            Коментар


            • #21
              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              След проста проверка се оказа, че вероятно две дюзи не работят като хората.
              Признаците са загуба на мощност около 3000об, сутрин пуши и мерише на сорова нафта, мотора се тресе на празен ход.
              Това е чест проблем при тези коли.
              Обявиха ми цени за дюза от 1100 до 2500лв нови и 500...600лв на втора ръка.
              В един пък сервиз ми казаха и 300лв за труд.
              Всички тия явно имат психически отклонения и им пожелавам да се прегледат при специалист.
              Вчера ми доставиха два оригинални Бош разпръсквача на цена под 100лв/бр.
              Смяната отне 80мин и сега мотора бачка като "нов".
              Няма нищо страшно, но трябва да се внимава с джунджуриите от предпоследната снимка.
              PDF_а садържа данни за дюзата (елементи, маркировки на Бощ и т.н.).
              Изчезна пушенето, тресенето и трудното палене.
              Ще покарам и ще споделя има ли промена при проблема с 3000об.

              П.П. Какви хора има В БГ.... откраднали са ми преди малко две от капачките на джантите.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от 1115; 21-11-10, 14:38.

              Коментар


              • #22
                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Пич, кефиш ме максимално. Имахме един съсед преди много време в един от градовете, където живяхме. Караше един товарен Баркас - всяка неделя, този човек си разглобяваше двигателя само с един наръчник. Ама тотално разглобяване. А с Баркаса си караше сеното и всякакви земеделски продукции. Твоят ентусиазъм граничи с неговия, ми се струва. Ама в положителен смисъл го казвам. Човек трябва да знае какво търси и за какво си дава парите. Как една ш***на дюза ще струва 1000-2000 лв??? Ми то 4 дюзи са една кола бе. Да си гледат работата. Чакам развитие над 3000 оборота, да проверим дали си оправил проблема. Очаквам и да информираш за всички останали двигателни проблеми, че то само двамата с тебе си пишем по тази тема. Като съм се възпалил и аз по Соренто, та да знам. Можеш да съставиш списък с всички проблеми по двигателя и тяхното ценово отстраняване.
                Dacia Duster 110 dCi 4WD

                Коментар


                • #23
                  От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Ами ние си пишем за да се натрупа инфо
                  Причината да ги правя тези неща е нещо като хоби, а и това че преди много години всичките 9...10г влизания на колата ми в сервиз водеха до разходи без подобрение. Това наложи сам да се оправям.
                  Аз обаче имам приятел със сервиз за италиански талиги, който много ми помага, а и колегата hf hpe също. Това е голям бонус, защото леката кола я правех на улицата, но този туч няма как без подемник.

                  По темата:

                  1. Ел. огледала - самоделна работа за почти без пари, но е по-качествено от оригиналните 100%.
                  2. Датчик налягане на маслото - 5лв.
                  3. Разпръсквачи - 100лв/бр.

                  Някой разбира ли от гръцки?
                  Да преведе малко.
                  http://www.protrack.gr/proionta/kia/...r-sorento.html

                  Коментар


                  • #24
                    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Аха, усещам, че си се ориентирал към заден блокиращ диф. Това е интересно, ама пък точно на гръцки ли трябваше да е сайта. Да не може да прочете нищо човек. Дай някъв нормален - английски или немски.
                    Dacia Duster 110 dCi 4WD

                    Коментар


                    • #25
                      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Ами лошото е ,че само този съм намерил.
                      Друг ако някой знае ще съм благодарен да сподели линк.

                      Коментар


                      • #26
                        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Разхода още не съм го засичал, но си е голям .
                        Мотора баче пали като "часовник" и на -4...5.
                        Преди на 5С палеше трудно, пушеше сиво и меришеше на сурова нафта.
                        Доста и тресеше на празен ход.
                        Всичко това се оправи след смяна на 2_та разпръсквача.
                        Минах вече 500км.

                        Коментар


                        • #27
                          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Следя темата с интерес. Даже може да се нарече - Хрониките на една Киа. Ти си като дневник и описваш ден след ден. Интересно ми е на минус 10-12 градуса, как се е държала. Не казваш, дали проблемът при 3000 оборота е изчезнал.
                          Аз си харесах една Киа Спортидж от КИА МОТОРС - продават една червена, бензинова 2,0 на 81 000 км. Карах я, никой не ми отговори във форума за тази версия, карат все старите модели. Иначе ми се струва доста добра. Лошото - няма бордкомп и това адски ме вбесява. Свикнал съм да имам, а при този пробег и при автомобил на старо, просто си е задължително - поне среден разход да показва. Ако я взема и после разходът е 15/100 бензин, мали, мали!!!
                          Dacia Duster 110 dCi 4WD

                          Коментар


                          • #28
                            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Казано честно при -10...-12 се държи перфектно.
                            Пали много добре и 100% всичко е било от дюзите.
                            Това с 3000 може да се разбере на извънградско, но май го няма проблема.


                            Това с бордкомпютъра е дразнещо - Сорентото ми също няма, но се ядва.
                            Казано честно не ми се вярва 2.0 бензинов мотор и тежо купе да падне под 15 градско.
                            Ако някой ми го разправя, то не бих повярвал. Е сега ако кара 20% градско по инерция може и да докара 10.

                            Сега разгледах техническите характеристики на сайта на Киа България.
                            Данните за разхода са утопични.
                            Предполагам са ги засичали при заграл мотор и външна температура 20С + един кореец 45кг в купето и по шосе с лек наклон по посока на движението + попътен вятър и .....
                            Последно редактирано от 1115; 23-12-10, 21:11.

                            Коментар


                            • #29
                              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Ха-ха, това ми хареса. Да не разводняваме твоята тема с моите чуденки, дали да е това или онова, ама съвет трябва да се търси навсякъде. Аз се чудя дали да е тази КИА, която написах, или да е един нов бензинов Дъстър 4х4. Едното струва по-малко, но е с неясно минало и възможности, а другото е ново, ама пък по-скъпо и на месец ще ми идва малко зор. Четох и по немските сайтове, дават около 9-10 разход и то по магистралите им, където ги натискат с по 130-140 минимум. Освен да направя един 100 км тест и да засичам после за разхода.
                              2.0 141 к.с. казват, че се справя доста прилично, но трябва някой да даде мнение и от БГ. Как може да му се плесне един разходомер? Поне един дебитомер, после ще си го изчислявам. Не може да няма начин за такова нещо.
                              Иначе те поздравявам за безпроблемната работа на твоя дизелак. Само така и вземи я разходи извън града и я натисни на 3500 оборота.
                              Dacia Duster 110 dCi 4WD

                              Коментар


                              • #30
                                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Ами оправи се колата, но до събота, когато на шела са сипали 25...30л бензин вместо дизел и по някое време забила предница.
                                Жена ми се обажда и вика " нещо загаснах и не мога да запаля".
                                Чудихме се какво е и накрая ме дръпнаха в един сервиз.
                                Добре, че един човек се сети да пита да не е бензин и когато гледаме касовата ....майко мила.


                                Някой има ли идея какво да правим с Шел?
                                Обещаха вторника да ни съдействат, но знам ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X