Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Здравейте,колеги.Отскоро съм във форума имам Кия Соренто 2,5 CDRI.Напоследък при завой се чува от отляво на предницата едно цикане,скърцане.Ако може някой да даде някаква идея от какво се получава това.Ходих в сервиза казаха,че е от накладките и нищо друго.Ако има някой някаква идея нека я сподели.
    Последно редактирано от krischo; 18-02-13, 18:53.

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Здравейте и от мен! Поредния чудещ и маещ се колега. Става въпрос за Киа Соренто 2,5 CRDI 2008 г., 170 коня, дизел, ръчна скоростна кутия. Привърженик съм на джиповете защото пътувам много и на далеко. Харесъл съм горепосочения джип. И аз като много други колеги тук във форума ще Ви помоля за инфо и съвети. Пътувам заедно със 4 членното ми семейство. Все пак не съм Рокфелер и за това ме интересуват следните въпроси:1. нормална ли е цена от около 16 000 лева за този джип? 2. разход в града и извън него. 3. Поддръжка /поносима ли е за българския данъкоплатец/. 4. често срещани проблеми. За сега толкова. Благодаря Ви предварително.

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        За цената - не знам. Зависи от състоянието на колата, поддръжката, откъде е внесена и т.н. Разхода нормално е 11-12 градско (но не в София или друг голям град, там е повече) и 9-10 извънградско с 110-120 км./ч. За по-високите скорости (например по магистралата със 140 и нагоре) разхода скача рязко. По отношение на поддръжката мога да кажа, че ако не пазаруваш от "официални представители за България" цените ще те изненадат приятно, а и джипа е много здрав на ходова част. Имат си болежки, но не са кой знае колко сложни за отремонтиране. Гледай турбината, пушеци разни, маслото дали излиза през пръчката за проверка, включи 4х4 да видиш за особености и така. Най-добре е да вземеш някой, който кара джип с теб при огледа. Другото е късмет.

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Благодаря ти PolYank. Да джипа ще го карам предимно в София. Възможно ли е разхода да се повиши до 15 и нагоре? Защото ако е така може и да се замисля. Определено ще се възползвам от компетентността на някои от Вас при избора и огледа на джипа /ако някой се съгласи да ми помогне разбира се/. Смятам да се реша на тази стъпка още този месец, но все още сондирам мнения за да се убедя, че ще мога да поддържам такава машина. Джипа определено си заслужава внимание и нямам намерение да го "мъча" със лоша поддръжка.

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            До PolYank, водата в краката може ли да е от към въздушния филтър на купето.
            като си купих пасата, и аз така имах вода оказа се запушен канал за оттичане на водата през калника

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Напълно е възможно. Но при мен си беше от недобре залепено предно стъкло.

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10888538_595355213898226_7029215352031250149_n.jpg
Прегледи:3
Размер:159.2 КБ
ID:5632171 здравей те от скоро и аз съм със Соренто 2.5 ЦРДИ 2006г.. Темата ми беше много полезна Благодаря ви !!! )

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Прекрасна е, колега. Със здраве да си я караш!

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
                    Днес ходих при един приятел майстор.Той легна отдолу и като завъртях копчето на 4HI се чува щракане.Значи включва.Майстора каза че кардана е зацепен но...предните гуми не зацепват.Нито на 4HI нито на 4LOW.И двамата се чесахме по главите и нищо не измислихме.Някой има ли идея какъв може да е проблема и евентуалното решение
                    Прочети тази тема, http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175081
                    Или иди направо на този пост: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175081&p=2353057#post2353057
                    Той и колега по-горе ти го е обяснил - вакума.

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Първоначално публикуван от Antonio.Milanov Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]765611[/ATTACH] здравей те от скоро и аз съм със Соренто 2.5 ЦРДИ 2006г.. Темата ми беше много полезна Благодаря ви !!! )
                      Честито, много странна решетка, това някоя специална селекция ли е?
                      08888 седем шест 888

                      Коментар


                      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        @ PolYank

                        Първоначално публикуван от syn4o Преглед на мнение
                        До PolYank, водата в краката може ли да е от към въздушния филтър на купето.
                        като си купих пасата, и аз така имах вода оказа се запушен канал за оттичане на водата през калника
                        При Пасата Б5, е точно така, при Б5.5 има една кора, която не позволява да се стича вода в "езерцето" при акумулатора.

                        На KIA-та е по-скоро обратно. Има едни дупки отдолу в купето (в краката на пасажера), които служат за оттичане на водата с някакви гумени/пластмасови запушалки.
                        При по-екстремно каране от там влиза вода. Ама за достъп, трябва да махнеш мокета.

                        Другия вариант е да влиза отзад. Как прозвуча само
                        В смисъл от задните седалки. При спиране водата се прелива напред и не може да се върне. Отзад е по-високо.
                        Почвай с опипване на мокета - къде е мокро и ще хванеш проблема.

                        И ВНИМАНИЕ! Оправяй го бързо, защото компютъра е в краката на пасажера, не на дъното, а малко по-нагоре.
                        При бързо спиране, ако има вода, тя овлажнява ватата под мокета и компютъра и и след време става ... можеш да си представиш.

                        Коментар


                        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          незнам колега, в автокъщата ми казаха че си е оригинално така била поръчкова ала бала ама нали знаеш гледат само да ти вземат парите. вие кажете ако сте запознати с тия неща

                          Коментар


                          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Здравейте на всички.От скоро се здобихме с Соренто 2.5ЦРДИ и имам следното питане:има един зелен светодиод който е поставен на пласмасата зад волана и пресветка когато си поиска по време на каране,дали е имобилайзер или нещо друго и защо премигва.

                            Коментар


                            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              ..

                              Коментар


                              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                колега, и на моята киа и престой смяна на разпръсквачи.въпросат ми е след смяната трябва ли дюзите да се качват на стенд.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X