Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Мамицата им!!! Отнасяйте се към Комисията за защита на потребителя. Те ще им разкажат играта. Три пъти вече разплаквах нагли търговци по този начин. Нищо не им спестете на тия ненормалници. Четох, че един човечец тъкмо си взел за Коледа един нов Хюндай, отишъл на ОМВ и там му направили същия номер. А колата на 15 км.
    Отивате в ШЕЛ и започвате да се разправяте. Те имат камери и може да се докаже всичко.
    ЗА ДА НЯМА ПОВЕЧЕ ИЗНЕНАДИ: Не допускайте да наливат гориво, когато не сте до колата. Не давайте никога ключа на бензинджиите и не оставяйте колата, като през това време чакате на касата. Моята капачка е с ключ, предполагам и на КИА-та е така. Като спра до колонката и като видя, как се засилват да ми отворят капачката, кеф ми става като се натъкнат на ключалка. Никога не съм си оставял колата да ми я зареждат. Докато не сипят това, което искам и да приключат, не мърдам. После си заключвам и отивам да плащам.
    А тия от ШЕЛ са много нагли. Пътуваме с един приятел и спира на колонка и ще зарежда дизел. Обаче онези не му сипват нормалния дизел, а директно изляли от най-скъпия. И ги виждам как вече са сложили 5 литра и се развиках да спират. Ония тогава се сепнаха, ама сериозно ги напсувах и нахоках в очите.
    Dacia Duster 110 dCi 4WD

    Коментар


    • #32
      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Всичко вече е наред. От Шел се оказаха пичове и ми заплатиха направените разходи - 122лв филтри и промивки + 60лв нафта. Стана ми мъчно за момчето, което е виновно и му спестих репатрирането на колата и ремонта на стартера (прецака се от дългото въртене) .

      Коментар


      • #33
        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Не заслужават да си толкова великодушен, защото не се изисква кой знае колко, да налееш това, което трябва. Щото ти ще му го спестиш, и следващият път пак ще има такъв случай от нехайство. Колкото по-дълбоко му бръкнеш, толкова повече ще се замисли, какво ще направи следващия път. Спомням си, че и аз бях преди време великодушен, но като видях, че нищо не се променя през годините, започнах да си спестявам това качество.
        КИА-та няма ли от гърловините, които са само за пистолети на дизел-колонки? Май по-новите автомобили имат вече такова разделение, за да не можеш да натикаш пистолета на бензина в дупката за дизела. Те и затова самите пистолети са с различен диаметър.
        Dacia Duster 110 dCi 4WD

        Коментар


        • #34
          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Аз като работник на Шел мога да ти кажа, че при бъркане на горивото винаги разходите се поемат от Шел, независимо,че в 98% от случайте вината е на клента особенно ако клиента е жена. Повечето хора толкова бързат да се изнесът към касите(данеби случайно да не им предложиш V-power гориво или нещо друго), че в бързината не знаят какво говорят, а не дай си да имат две коли една бензин и една дизел-тогава и самият човек слизайки от колата не знае какво иска да зарежда!
          08888 седем шест 888

          Коментар


          • #35
            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Ами сигурно си прав, но аз от година съм с 3 дизелови коли и жена ми няма как да сбърка. Освен това когато е поискала нафта, момчето и е казало, че пистолета на по-евтината нафта не работи и тя се е съгласила да и сипе по-скъпа.
            Така, че място за съмнение няма. 100% в случая е невинна.
            Освен това на капачката на резервоара пише "Дизел" и надписа не е случаен.


            Но е нормално да се греши - аз веднъж в бързината си сипах бензин и добре, че на 5_тия литър се усетих.

            Коментар


            • #36
              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Знам за надписа на капачката, аз също карам Кия Соренто дизел.
              Не съм имал в пред вид, че жена ти е виновна просто исках да поясня как става това объркване, а това че хората грешът е вярно. Все пак сме само хора.
              А относно настояването да се зареди от по добрите горива мога да кажа, че заплатата на бензинджията се формира не от това колко литра гориво е налял, а от това колко литра V-power гориво е налял.
              И ако може да те попитам когато твето Соренто е загряло на нормална работна температура до къде се вдига стрелката за температурата, до средната по дебела чертичка или до предпоследната по тънка чертичка която е последна преди червеното
              08888 седем шест 888

              Коментар


              • #37
                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Ето снимка на стрелката след 1 час каране.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  ОК, мерси и моита стига до там
                  08888 седем шест 888

                  Коментар


                  • #39
                    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Бензиностанциите имат застраховка за подобни случаи.

                    Коментар


                    • #40
                      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Здравейте и от мен!От 3 месеца имам Киа Соренто,2003 год.,2.5 ЦРДИ,с пауърбокс Щенбауер става 170 кончета,ръчни скорости.Миналия месец ходих на море и имах възможност да я пробвам как стъпва.Очарован съм!Хайвана за 3 часа ме закара от Пловдив до Китен,към 330 км.Където позволява поддържах 150-160 км/час,оборотите бяха до 3500,мотора грам не се мъчеше.Разход среден ми даде към 10.Иначе само при нормално градско каране ми дава пак до 10 на сто.Много съм доволен от джипката!Понеже имам и автомивка и контактувам с доста хора,имам петима клиенти със Соренто и всичките са супер доволни.

                      Коментар


                      • #41
                        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Честито и много да те слушка.А бе запалихте ми главата с това соренто ама де да видим.Интересно че до сега не съм чул лоша дума за този автомобил.Аз все още събирам инфо за него и най накрая ще скоча с главата напред пък каквото стане.Дано да имам късмет
                        Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                        Коментар


                        • #42
                          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Е единият горен носач е за смяна вече, както и биалетките, но това си е нормално според мен.
                          Лошото е, че проблема с загубата на мощност си остана макар и по-редко.
                          Забелязах, че ако друсна рязко в дупка и се получава 100% - има ли някой идея от какво може да е?
                          Освен това разход от под 13 градско не съм видял често при мен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
                            Честито и много да те слушка.А бе запалихте ми главата с това соренто ама де да видим.Интересно че до сега не съм чул лоша дума за този автомобил.Аз все още събирам инфо за него и най накрая ще скоча с главата напред пък каквото стане.Дано да имам късмет
                            Благодаря,колега.Ами няма да съжаляваш за Сорентото,и са без пари за това качество.

                            Коментар


                            • #44
                              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Първоначално публикуван от 1115 Преглед на мнение
                              Е единият горен носач е за смяна вече, както и биалетките, но това си е нормално според мен.
                              Лошото е, че проблема с загубата на мощност си остана макар и по-редко.
                              Забелязах, че ако друсна рязко в дупка и се получава 100% - има ли някой идея от какво може да е?
                              Освен това разход от под 13 градско не съм видял често при мен.
                              При мен разхода е до 10 на сто само градско в Пловдив,само в час пик,при тежък крак като моя.Сигурно пауър бокса дава и икономия,пък и ръчните скорости са си икономични сравнение с автомата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Първоначално публикуван от 1115 Преглед на мнение
                                Е единият горен носач е за смяна вече, както и биалетките, но това си е нормално според мен.
                                Лошото е, че проблема с загубата на мощност си остана макар и по-редко.
                                Забелязах, че ако друсна рязко в дупка и се получава 100% - има ли някой идея от какво може да е?
                                Освен това разход от под 13 градско не съм видял често при мен.
                                Според мен това е признак на датчик,който дава лош контакт или замасява някъде. Ако го покараш с включен диагностик тестер сигурно ще го уцелиш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X