Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Първоначално публикуван от JimBeam Преглед на мнение
    Та, в какъв ред да търся проблема?
    1.Акумулатор;
    2.Четки и втулки на стартера;
    3.Други;
    4.Викни майстор на място, за да не теглиш колата напразно.

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
      1.Акумулатор;
      2.Четки и втулки на стартера;
      ......
      .
      Стартера върти , но не пали. Днес пак го пробвах - върти, но - йок. Сега ще търся някой да ме дръпне да видя така дали ще запали .

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Важното е не само да върти, а да върти достатъчно бързо. Ако не направи минималните необходими обороти на КВ, програмирани в ECUТо - няма да запали.
        Затова слаб акумулатор или износен стартер също водят до трудно палене. Но не само те, естествено.

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Има един датчик, който управлява дюзите и много лесно му се вади кабелчето. Ако е извадено няма да запали. А чека свети ли?

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Дръпнаха ме и на втория метър запали , направих една врътка 5-6 км - работи си нормално.. След като угасих, запали, но пак след като въртя стартера 4-5 сек
            "А чека свети ли? " - като запали нищо не свети,

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Виж пак пост 166!!
              Аз бих добавил и проверка на генератора, масите към купе и двигател както и клемите на акумулатора, ама и към кабелите.

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Първоначално публикуван от JimBeam Преглед на мнение
                Здравейте колеги, Сорентото ми е от 2002 г , с ръчните скорости. От десетина дни започна да пали трудно, в смисъл преди това си палеше на четвърт , а сега започна да пали след като върти стартера 5-6-7 секунди. Това се получава при всяко палене, без значение дали е топло, студено- топъл или студен двигател. След палене обаче колата си работи нормално без никъкъв проблем. Вчера вече даже и не запали... Та, в какъв ред да търся проблема? Да допълня че съм от Бургас и ще съм благодарен ако някой ме насочи към правилното място за диагностика/ремонт
                Пали трудно веднага след като я изгасиш или като преседи малко?
                Кога за последно са сменяни горивен и въздушен филтър?
                Пробвай като тръгнеш да палиш първо да дадеш 2-3 пъти на контакт (даваш на контакт и слушаш помпата от резервоара как качва - като спре да качва връщаш ключа и после пак даваш на контакт) и сподели дали пак върти много или пали по- бързо.
                Егр чистен ли е някога, колата как и колко пушляви, има ли катализатор?
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  няма помпа в резервоара

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Първоначално публикуван от krasimir1 Преглед на мнение
                    няма помпа в резервоара
                    Е сега ще чуеш "Не може да няма, не си търсил в правилния резарвоар". И моята няма.
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Мхм.Няма..
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Според мен е възможно и да смуче въздух от някъде и да изпразва бързо филтъра -не пише дали е пробвал да подкачи гориво преди да запали.

                        Коментар


                        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Днес бях в сервиза на Киа Бургас за диагностика , никакви грешки не отчете и отвориха да пробват дюзите. Казаха че бавно вдига налягане щото едната дюза тръгнала, нещо от от там издишало докато "зацепи" ... Предлагат ми нова оргинал Бош за около 1400 лв или да изпратят за ремонт всичките заедно щото така се проверявали, като в зависимост от нещо си там ремонта на тръгналата ще е от 100 до 400 лв Някой да предложи нещо? Лошото е че казват че може и да не е от това причината ама тя дюзата тръгнала и рано или късно щяла замине я след 5 дена я след 1 година. Но ми е интересно че като си запали си е както винаги, никакъв проблем с мощност, наемане, не пуши, не прекъсва..
                          Последно редактирано от JimBeam; 15-12-16, 15:18.

                          Коментар


                          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Варианта с 1 нова не е добър. Сменят се всичките.
                            Алтернативния вариант е ремонт на всичките.

                            Коментар


                            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              имам въпросче за 4х4-то. С 2 позиции е AUTO и LOW
                              като паркирам по малки улички с дълбоки коловози пускам на LOW да драпа .. хем по лесно хем по безопасно
                              като се зачетох обаче доста от мненията са като на колегата
                              Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                              Това LOW е само да те изкара от някоя дупка пълна с кал, иначе не го включвай за щяло и за нещяло
                              Та грешно ли е така .. тр ли да го държа на AUTO и само ако затъна някъде тогава на LOW

                              Коментар


                              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Не.
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X