Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Да
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Първоначално публикуван от XL600 Преглед на мнение
      Здравейте на всички.От скоро се здобихме с Соренто 2.5ЦРДИ и имам следното питане:има един зелен светодиод който е поставен на пласмасата зад волана и пресветка когато си поиска по време на каране,дали е имобилайзер или нещо друго и защо премигва.
      А теглич има ли въпросното возило? Щото зеления индикатор е да знаеш ,че си закачил нещо отзад!

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Соренто (2003) е най-големия боклук, който имах нещастието да карам 4 години. Пуснах преди време и една статия на Аутобилд, която доказва моите думи. Някои колеги се обидиха, други не се съгласиха, но това няма да промени моето мнение.
        Основен ремонт на двигателя заради 'задрало' бутало, счупен колянов вал, ръжда особено агресивна по задните вежди, ремонт на турбо, ремонти на преден и заден диф, счупена (пръсната) перка за охлаждане и още десетки различни ремонти.

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193405

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Има теглич но нищо още не сме закачали но си премигва когато му хрумне.

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Колеги да питам за нов проблем. Киа Соренто 2,5 CRDI
            Значи чува се някакво виене от двигателния отсек, но само когато е натоварен двигателя.
            - Звука е пищене като от лагер/ролка/ремък, а може би от испускателната с-ма ?
            - Звука е зависим от оборотите на двигателя.
            - Не се чува при форсиране на свободна.
            - Не зависи от скоростта.
            - Чувам го някъде след 1500 оборота, само ако двигателя е натоварен.

            Да ме ориентирате къде да се търси.

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Турбо. Чува се като високочестоен звук и зависи не толкова от оборотите колкото от натоварването на двигателя. На празен ход при форсиране двигателя идва по шумен и няма как да се чуе. Добре е да му се направи ревизия и баланс преди нещата да станат сериозни.
              Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Вчера след работа, качих един майстор от съседния сервиз и той се произнесе за същото - турбо.

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Търся нови разпръсквачи за киа соренто 2003г. 140коня.

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Здравейте,колеги
                    Имам няколко въпроса относно същия модел Киа.
                    1. На дистанционното на ключа имам бутон за аларма, но като го натисна нищо не се включва, как мога да разбера имам ли аларма или е станал проблем с нея?
                    2. Как мога да свала бутона за аварийните светлини който е на таблото?
                    3. Има ли някъква преведена схема дали на БГ или Анг. на бушоните,които се намират по-волана и при двигателя?
                    4. Проблем ми прави и ел.стъклото на шофюра, понякога се вдига понякога не.
                    5.На волана имам бутон за телефон, как мога да свържа телефона към колата, за да мога да го използвам?
                    Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Здравейте, днес си купих Кия Соренто 2.5 CRDI 2006 година ЕХ е модела, имам две питанки, едната е какво е това горе над главата по средата, показва някакви цифри, едното мисля е атмосферното налягане , защото е в хектопаскали, а другото нямам идея какво е. Е ли възможно да показва надморкскаа височина. И другия ми въпрос е , светлините на таблото светят ужасно слабо, копчето за увеличаване и намаляване не работи, върти и не променя светлината. Въпроса ми е следния, понеже другите ми автомобили таблата им светят адски силно през нощта това страшно много ме радва, може ли да направя така, че и това да засвети впечатляващо и как. Благодаря ви предварително

                      Коментар


                      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Показва атмосферното налягане, надморска височина (необходими са настройки за регион България), и посоки север, юг... "Копчето за увеличаване - намаляване" е копче за повдигане и сваляне на светлините, за таблото няма, но в тъмното си свети с много приятна, ненатрапчива светлина. Да си я караш със здраве!

                        Коментар


                        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Благодаря за отговора, моля да ми каже някой , какви крушки мога да си купя за таблотон, понеже на скоростомера в лявата страна хич ги няма, смятам да сменя всичките крушки на таблото, за това моля за компетентен отговор. Харесал съм цветните сили или червени в този сайт ....................l , моля кажете ми дали ще станат или ако има някъде по евтини цветни, кажете от къде - линк ? Също ме интересува колко броя са , искам да сменя всичките. Благодаря предварително за отговора

                          Коментар


                          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Здравейте.
                            От година и половина карам соренто 2.5 crdi 140 hp, 2003. След смяна на всички повдигачи, сменени 5 клапана колата няма мощност. Закачихме нов дебитомер започна да развива повече обороти, но се получава глъхнене при форсиране при изолиран клапан на егр, а и турбокомпресора не сработва? Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем да няма мощност, да развива 2000 обичам. и да не може повече ? Съмнявам се за прескочил зъб на веригата, дали е възможно?
                            Последно редактирано от Румен и КИА; 23-03-16, 20:42.

                            Коментар


                            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              По-вероятно е блокирала оста на турбото.

                              Коментар


                              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                                По-вероятно е блокирала оста на турбото.
                                Турбото е проверено няма проблеми. върти се без проблем на ръка. Няма пропуски по маркучи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X