Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапана

    Привет колеги,

    поради финансови причини, реших да инсталирам газов инжекцион на Монтерото.Първоначално търсенето ми бе ориентирано към намиране на по- добрата марка, но след дълго ровене по интернет, у мен се настани твърдото убеждение, че най- важното е не марката, а кадърният монтаж и настройки на уредбата.Започна ново търсене на правилния човек.Открих го в лицето на нашия колега Ивайло, познат под ник-а: The_Machine .Договорихме се за модела (Фобос) и оставих колата в сервиза.Ето през какво премина инсталацията:

    Добре познатият V6, 3000 куб.см., 12 клапана на Паджеро:



    Последва демонтаж на целия всмукателен колектор, за да могат газовите дюзи да се поставят максимално близо до бензиновите, от една страна и за да е максимално къс пътя между дюзите и инжекторите, от друга.



    Последваха поставяне на гърловината за зареждане до капачката на резервоара



    като зареждането става с навиването на този преходник



    За място на бутилката на първо време избрах багажника въпреки, че дълго се двоумих дали да не резна резервоара и да сложа на освободеното място бутилка.Отказах се, понеже 60 литрова бутилка няма шанс да влезе там а и мисля да сложа "сандъче" за инструменти и пикник в оставащата част от багажника, т.е. пространството за спане в купето при паднали облегалки се запазва непроменено.



    ето и самата бутилка , вече монтирана, като до няколко дена ще бъде и подходящо опакована



    Може би една от най- важните части, несъмнено е монтажа на flashlube, тъй като конкретно този двигател се слави като не особено обичащ газта- големите клапани се говори, че са претенциозни към смазването и не-прегряването си.Това налага поставянето на въпросната "мазачка" и евентуалното мръдване на предверението на запалването с един- два градуса.



    Ето и крайният резултат: между първата и тази, последна снимка разлика почти няма- всичко е поставено компактно, на логичните и подходящи места:



    Най- важното от целия монтаж е "изпипването" на всеки детаил при монтажа.Иво си загуби три дена в монтажа на системата, но това е първият монтаж, след който не ми се налага да чистя, доправям, нагласям нещо по направеното.Изключително компетентен и мераклия The_Machine определено ме спечели като бъдещ клиент на сервиза.Препоръчвам го на всеки, който е решил да слага газ.
    Последно редактирано от Паджеровод; 28-05-10, 21:41.
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

    Нещо снимките не са излезли...Моля модератор да помогне или да ме упъти къде съм сгрешил...
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
      Нещо снимките не са излезли...Моля модератор да помогне или да ме упъти къде съм сгрешил...
      Объркал беше таговете - вместо като снимки ги беше дал като линкове.

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Объркал беше таговете - вместо като снимки ги беше дал като линкове.
        Да бееее....Благодаря за корекцията колега.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

          ОК, всичко супер, но нека поговорим за въпросния flashlube... на снимките се вижда добре колко мазни са всмукателните колектори, нека не забравяме, че през тях минават картерните газове и вентилацията на главите. Не е ли логично, че след всички тези мазни пари, които са успели така успешно да омазнят колекторите, и клапаните ще са достатъчно добре смазани? Имам големи съмнения именно поради тази причина. Ето как изглеждаха моите колектори след свалянето им:



          Някак си не вярвам клапаните да имат нужда от особено по-голямо мазане

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

            ЧЕСТИТО за НОВАТА ГАЗОВА , и много безаварийни километри .Незнам колко си карал на бензин преди. Но когато и да започнеш на ГАЗ винаги си закъснял .УСПЕХ

            Коментар


            • #7
              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

              Аз също съм с ГИ на Фобос и отказах монтаж на Флашлюб. Предложиха ми такава система когато отидох при първоначалния оглед на колата при газаджиите. Но за мен тези интервенции, пробиване и монтиране ми се сториха прекалено вмешателство в работата на двигателя. Питах едно от момчетата има ли реално някаква полза от това и той вдигна рамене и каза "предполага се" и че няма как да бъде сигурен, при условие, че ефектът не се забелязва, а се констатира чак след време, и то много време (ако има такъв). Лично за мен не е оправдано да давам толкова пари за нещо си, което върши някаква предполагаема работа и реших да не слагам. Има двигатели навъртели по половин млн, че и нагоре километра само на газ без да се налага ремонт, така че не видях и от тази гледна точка смисъл да слагам подобна система.



              Коментар


              • #8
                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                Вальо колко ти гори сега на газ?
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #9
                  От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                  Колеги,
                  далеч съм от мисълта, че flashlube е някаква панацея.След доста четене и ровене по форумите реших, че една допълнителна инвестиция от 140 лева е пренебрежима, на фона на възможните магарии по клапаните, които може да направи газта.Именно това бе и целта ми при създаването на тази тема- ако има положителен ефект върху работата на мотора- всички ще имат полза от този резултат, ако ефекта е нулев ще съм похарчил сумарно около 200 лева- голЕма работа...
                  За мое съжаление съм наблюдавал отворени глави конкретно на 12 клапановия мотор и за 50000 км. им се беше разказала играта.Това е мое лично наблюдение, а не разкази чути на опашката...В момента двигателя ми е реално нов така, че след 50000 км. ще го отворим и ще видим дали мазачката е поредното менте за скубане на пари или е реално работещ продукт.
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                    Всичко изглежда добре по описание, искрено ти пожелавам да НЕ трябва го отваряш мотора след 50 хилки, а да си го караш безаварийно!


                    Позачудих се на въпросната "смазвачка", хвърлих едно око на сайта им, но като стигнах до "Автогазта и метанът са “сухо горящи горива” и за разлика от бензина нямат никакви смазочни свойства" и се отказах... но всеки сам си решава... Мислех да сменям гумичките на клапаните на Витарника, ама май ще си карам така, че с тая суха газ току виж съм ги запекъл нещо...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                      Колеги,
                      нека дискутираме специфичните проблеми на този мотор от позицията на някакви лични наблюдения, опит, а дай боже и познания, вместо да си чешем пръстите по клавиатурата без реална полза.И така, това което до момента на мен ми е известно за 12 клапановия мотор е, че поради някаква особеност след газифицирането главите изкарват средно 50000 км. след което или клапаните прогарят, или се "вкопават" в леглата си, или и двете...Пак повтарям, че съм виждал свалени глави на такъв мотор , работил на газ и въпросната симпптоматика бе налице и при двете глави.Бързам да поясня, че съм абсолютен лаик в областта на двигателите и въпросните поражения би могло да бъдат породени и от друг причинител, но въпросното обяснение ми бе дадено от хора, които смятам, че нямат причина да ме подвеждат.
                      Та, до момента от разговори с колеги, каращи конкретно 12 клапановия мотор се избистриха по две тези за възникването и съответно за решаването на възможната проблематика.

                      Проблемите се предполага, че се получават от:
                      - "особен" материал на клапаните, правещ ги чувствителни към прегряване,
                      - големият размер на клапаните- за пример 24 клапановият мотор няма подобни проблеми

                      Разрешението на проблемите се състои в:
                      - поставяне на flashlube, осигуряващ смазването на клапаните и
                      - мръдване предверението на запалването с един или два градуса за да се осигури нужното време за изгарянето на гориво- въздушната смес (обусловено от по- бавната скорост на горене на газта).

                      Нека да заформим една дискусия върху тези четири пункта, като мен особено ме интересува дали мръдването на предверението би подобрило работата на газ или ефекта няма да бъде осезаем?
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #12
                        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                        Вальо, за около 10 000 с този двигател не съм забелязъл каквото и да е нередно по главите, клапанните легла и самите клапани. Разтурих работещ двигател по съвсем други причини.(Предстои монтаж на друг ДВГ)
                        Корекцията на предварението (не само при Мастурбиши Пахеро) е силно препоръчителна. В случая центровка се прави по базов ъгъл 5 градуса. Аз го карам с 8 градуса предварение и обикновено АГУ. Доволен съм от динамиката и разхода. Въпросните лубрикатори съм разглеждал и честно казано съм сълно резервиран към ползата от тях.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Вальо, за около 10 000 с този двигател не съм забелязъл каквото и да е нередно по главите, клапанните легла и самите клапани. Разтурих работещ двигател по съвсем други причини.(Предстои монтаж на друг ДВГ)
                          Корекцията на предварението (не само при Мастурбиши Пахеро) е силно препоръчителна. В случая центровка се прави по базов ъгъл 5 градуса. Аз го карам с 8 градуса предварение и обикновено АГУ. Доволен съм от динамиката и разхода. Въпросните лубрикатори съм разглеждал и честно казано съм сълно резервиран към ползата от тях.
                          Ники, точно ти ми трябваше като мнение.
                          Забелязал съм интересен ефект, карайки на газ- като съм на бензин и настъпя здраво педала след 3500 оборота колата направо подскача и започва да набира като луда.Като съм на газ продължава да ускорява, няма проблем да развърти колкото искам обороти, но всичко става някак плавно, забавено, а не като при бензина- взривно.Ако врътна предверението дали ще се усети промяна в динамиката на колата- все пак ще има повече време да изгори сместа???А на бензин работата ще се влоши ли осезаемо?
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #14
                            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                            Що се отнася до флашлюб- а, гледайте на това, като на експеримент.Ако се окаже менте и няма полза, може да сте сигурни, че аз ще съм първият, който ще ги запсува.Ако пък има положителен ефект- всички ще можем да се възползваме.
                            Ще ви държа в течение за всичко свързано с продукта- реален разход на лубриканта, промяна вработата на двигателя(положителна или отрицателна) и т.н.
                            08седемшест5едно513четири

                            Коментар


                            • #15
                              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                              Със сигурност ще имаш влошаване работата на двигателя на газ след няколко месеца, когато се слегнат мембраните. Тогава задължително при газаджиите пак, да променят настройките и да ти увеличат дебита на газ. Моята се отпуши на "газ" чак след 3-4 месеца и обновени настрйки на компа на инжекциона.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X