Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

    При качествен монтаж на ГИ, чек енджинът не трябва да свети! Отиди при газаджиите, които са ти монтирали ГИ и ги накарай да си свършат работата докрай! Не стига, че са взели пари за тоя лубрикант, който не се знае дали върши нещо, а не са си свършили работата както си трябва.

    Коментар


    • #47
      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Сложи ги на проводниците или на куплунга - не на платката.
      Не ми е по силите подобна операция.А и настоящите резистори, освен, че не знам кое от платката са, не трябва ли да се разкарат, преди да се сложат новите?

      Би ли обяснил и какво се случва като омася кафявата букса на предверението???
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #48
        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

        Не пипай платката! Сложи ги при релетата за прекъсване на дюзите. Колкото до проводника - при замасяването му, прекъсвач-разпределителят работи статично - т.е. независимо от режима ъгълът е константа. Именно този ъгъл се търси при центровката.
        Последно редактирано от Паджеровод; 28-06-10, 20:37. Причина: патка <-> платка :)
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

          Първоначално публикуван от Peter P Преглед на мнение
          При качествен монтаж на ГИ, чек енджинът не трябва да свети! Отиди при газаджиите, които са ти монтирали ГИ и ги накарай да си свършат работата докрай! Не стига, че са взели пари за тоя лубрикант, който не се знае дали върши нещо, а не са си свършили работата както си трябва.
          Колега, защо свети чека при този модел, е дискутирано достатъчно. Явно обаче ти знаеш нещо конкретно по въпроса- би ли казал как според теб е правилно да се реши дилемата и след като имаш газаджии, които могат да накарат чека да млъкне, без допълнителна интервенция- просто дай координати и да си записваме часове.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #50
            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Не пипай патката! Сложи ги при релетата за прекъсване на дюзите. Колкото до проводника - при замасяването му, прекъсвач-разпределителят работи статично - т.е. независимо от режима ъгълът е константа. Именно този ъгъл се търси при центровката.
            Къде са тези релета, бе пич- аз не мога да ги открия.
            Последно редактирано от Вальо; 28-06-10, 14:49.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #51
              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

              Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
              Колега, защо свети чека при този модел, е дискутирано достатъчно. Явно обаче ти знаеш нещо конкретно по въпроса- би ли казал как според теб е правилно да се реши дилемата и след като имаш газаджии, които могат да накарат чека да млъкне, без допълнителна интервенция- просто дай координати и да си записваме часове.
              Ивайло Вендов - 0898 999 333, Фобос Авто ООД, София, Долни Богров


              Коментар


              • #52
                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                Първоначално публикуван от Peter P Преглед на мнение
                Ивайло Вендов - 0898 999 333, Фобос Авто ООД, София, Долни Богров


                Благодаря, ще звънна на човека и после ще пиша тук.
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • #53
                  От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                  Тези резистори трябва да са в една малка отделна кутийка, ако не си запоявал по-добре недей се хваща .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #54
                    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Тези резистори трябва да са в една малка отделна кутийка, ако не си запоявал по-добре недей се хваща .
                    Цък...няма отделна кутийка. И тъй като нищо не разбирам от запояване търся друго решение.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #55
                      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                      От известно време се появи силна миризма на бензин- и преди леко се усещаше, но сега смърди здраво. Въпреки абсолютната (видима) липса на теч от някъде явно сълзи. Със сигурност не е от абсорбатора бензиновите пари- мирише от задната страна на двигателя, около регулатора за налягане на бензина. По тази причина реших да сменя маркуча между горивопровода и регулатора.



                      За всеки случай намазах с червен силикон около щуцера на регулатора, понеже това мижаво пръстенче не ми вдъхва много доверие:



                      При монтажа на дроселовата клапа на смукателния колектор има едно уплътнение, което се чудя дали при поставянето трябва да намажа със силикон или като стегна болтовете ще уплътни качествено между дросела и смукателя:



                      Имам обаче два много сериозни въпроса:

                      1.Възможно ли е някъде по горивната магистрала нещо да пропуска бензин (напр. между магистралата и дюзите или между дюзите и колектора)? Пак повтарям- видимо няма теч, но и да има нямам идея как да го открия. Та: някой има ли идея от къде може да СМЪРДИ НА БЕНЗИН?

                      2.Докато вчера се занимавах с дросела отвертката се отплесна и заклах едно водно съединение. Каква боза изтече- направо се изумих, защото преди началото на зимата щателно прочистих цялата система с някаква добавка и после 10 минутна промивка с маркуча, докато потече бистра вода. След това червен антифриз и смятах, че проблема е в миналото...Да, ама- НЕ.
                      Посъветвайте ме с какво и как да прочистя системата, така че да не се получи преди зимата същото блато? Бях чувал нещо за оцет, или са глупости?
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #56
                        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                        Ако намажеш уплътнението след дроселвата клапа няма да му пречи, надали ще е и полезно. То е метално и може да се изполва повторно стига да не е наранено.

                        Ако е изтекла кафява течност от охладителната система може някое ръждиво съединение/тапа да ти прави белята.
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #57
                          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                          Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                          Ако намажеш уплътнението след дроселвата клапа няма да му пречи, надали ще е и полезно. То е метално и може да се изполва повторно стига да не е наранено.

                          Ако е изтекла кафява течност от охладителната система може някое ръждиво съединение/тапа да ти прави белята.
                          Жоро,
                          1: Уплътнението не е наранено, но е "формовано" леко.Мисля да го сложа без да го клепам с разни силикони, че и без това цялата урутка влиза с клизма по местата си.
                          2: Течността естествено е яко кафява.Въпросът ми е как да го предотвратим този ефект. По един от маркучите даже имаше кафяви (ръждиви?) наслоявания, което хич не ми харесва.
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #58
                            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                            По охладителната система на двигателя има една почти недостъпна тръбичка, между двете глави, която води от водната помпа до щуцерите на предното и задното отопление. Тя е доста крехка и в комбинация с възрастта си е потенциален проблем. Мисля, че Павката Afterburner (Честит имен ден) имаше ядове именно с нея.
                            Вальо, О-пръстените са повече от надеждни и цапането с червен смрадликон е откровено излишно. При липса на видим теч около двигателя объни внимание на тръбичките, минаващи под колата, които водят към инжекторните рейки и FPRa. Най-вероятен "ароматизатор" е кондензаторът на бензинови пари. Намира се до лявата панта на предния капак и в него влизат маркучи от резервоара и един към всмукателния колектор, прекъснат с електромагнитен клапан.
                            Не се сещам за друг източник на бензинови пари. Заниманията ти с FPRа, ми се струват излишни, предвид че ако той е проблемът ще има теч.
                            Последно редактирано от Scrapheap; 29-06-10, 10:58.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              По охладителната система на двигателя е има една почти недостъпна тръбичка, между двете глави, която води от водната помпа до щуцерите на предното и задното отопление. Тя е доста крехка и в комбинация с възрастта си е потенциален проблем. Мисля, че Павката Afterburner (Честит имен ден) имаше ядове именно с нея.
                              Вальо, О-пръстените са повече от надеждни и цапането с червен смрадликон е откровено излишно. При липса на видим теч около двигателя объни внимание на тръбичките, минаващи под колата, които водят към инжекторните рейки и FPRa. Най-вероятен "ароматизатор" е кондензаторът на бензинови пари. Намира се до лявата панта на предния капак и в него влизат маркучи от резервоара и един към всмукателния колектор, прекъснат с електромагнитен клапан.
                              Не се сещам за друг източник на бензинови пари. Заниманията ти с FPRа, ми се струват излишни, предвид че ако той е проблемът ще има теч.
                              Ники, не е скапаният кондензатор, бе човек.Откачал съм го тръбичка по тръбичка да го проверявам, пъхал съм си маркучите в носа, в устата (стига толкова )- не е от там. Като следово куче залягам в коша и при работещ и при изгасен двигател- намирисва ми някъде под колектора, в задната част... ба ли го вече .
                              Жена ми като ме гледа как се мъча и псувам ми предлага да проверя от къде смърди на бензин с една запалка- поне тотално да си реша проблемите...
                              А, да- к'во е FPR?
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • #60
                                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                                А, да- к'во е FPR?
                                Fuel pressure regulator - това, което си нацапал със силикон.
                                Ако смърди под колектора, погледни за неплътности по рейката и дюзите. Вероятно от крив монтаж. Там и да има теч е почти невъзможно да го видиш, без да разглобиш колектора.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X