Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    ...И какви са тези Prins?
    http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic...01423#p1701423
    http://www.prinsautogas.com/

    Коментар


    • #32
      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

      Няма абсолютно никакъв проблем да караш с препоръчаните за съответния двигател свещи.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

        Бихте ли ме осветлили: онзи ден един познат започна да ми обяснява как веднага трябвало да разкарам катализатора, щом съм щял да карам на газ.
        Аз нямам никаква идея дали този катализатор е изправен или- не.Не зная и как (къде) да го проверя.Арабелите казват- щом е на толкова (колко???) години- значи е заминал.Те обаче не са ми никакъв критерий като познания и умения.
        Какво бихте ме посъветвали- да го подменя ли с обикновено гърне, или да си карам с него??? И ако го махна ще има ли промяна в работа на двигателя- подобрение или влошаване?
        Четох, че при автомобилите с две ламбда сонди трябвало да го има, но аз като гледам май съм само с една, и то преди катализатора. Може и да греша, разбира се.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #34
          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

          Вальо - разкарай, го без угризения! На негово място обаче сложи резонатор. Недей да избушваш катализатора.
          Аз го махнах и вървежът определено се подобри, разходът падна. Нашите брички са с една сонда с подгряване (двата черни проводника)
          и няма драма без катализатора.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

            Честито Вальо!

            Ламбда сондата е една,преди катализатора се намира.

            Ники - катализатора е поставен там не за да пречи! Има си причина да се намира там където е!
            Георги Гатев

            Коментар


            • #36
              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

              Арабелите общо взето са прави. След 10 години катализаторът е довиждане. Махни го, сложи гърне резонансно на негово място, колата ще тръгне по-добре. Процедурата трябва да ти е безплатна, в катализатора има скъпи метали.

              Проблем има, само когато колата е с контролна ламбда сонда, която иска катализатор, и тогава компира влиза в сервизен режим. Като караш практически само на газ това не трябва да те вълнува особено.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                Колеги, благодаря за информацията.
                Идната седмица ще сложа резонаторно гърне, мисля да опитам от "студените" свещи, за които Явор, по- горе писа, ще мръдна предверението на запалването и ще я закарам на Ивайло да смени резисторите с 39 омови. Може и една настройка да и направят ако е нужно.
                Опитвам се да хвана някакъв разход, но не успявам все още- извънградско при яко настъпване ( 140 км. по магистралата и с около 3500- 4000 оборота катерене по Юндола) ми даде около 17/100 газ, което обаче ми се струва бая множко.
                Бихте ли споделили какъв разход градско- извънградско- горско трябва да гоня (темата "Колко Ви харчи Вашият 4х4" я чета редовно, питам конкретно за нашите параходи какво е реално).
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • #38
                  От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                  Mисля че със такова каране този разход е нормален. Имаш ли добра ИНЕРЦИЯ , понеже при моя ШОГУН заради блокирал спирачен цилндър на предно колело,и слаба инерция разхода ми беше със цели 3 литра отгоре . След смяна на апарата и профилактика на останалите всичко си дойде на мястото. Смених свещите със предписаните от производителя ДЕНСО-PK20PR-P11 34 лв бр от РАТОЛА . Старите бяха GM двуполюсни но Осезаема разлика не видях .Разхода при мене е около 14 газ за нормално градско и междуселско. На дълго при 90 -120 пада на 11-12 ШОГУНА е V 6 3000 24 v дълга база ръчни ск. Дано съм бил полезен.УСПЕХ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                    Замених катализатора с резонаторно гърне.Със смесени чувства съм- струва ми се, че набира по- здраво и на газ и на бензин, но пък като погледнах през сваления катализатор светлина се виждаше- дали е бил запушен или не- май не знае никой. Събота и неделя ще го тествам по- сериозно и ще пиша дали ефекта е плацебо, или има реално подобрение в динамиката. Замяната, разбира се не е безплатна, понеже се оказа, че фланеца, който е пред катализатора е сдал описа, та интервенцията ми струваше едни 30 левчета.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #40
                      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                      Първоначално публикуван от isa00 Преглед на мнение
                      Mисля че със такова каране този разход е нормален. Имаш ли добра ИНЕРЦИЯ , понеже при моя ШОГУН заради блокирал спирачен цилндър на предно колело,и слаба инерция разхода ми беше със цели 3 литра отгоре . След смяна на апарата и профилактика на останалите всичко си дойде на мястото. Смених свещите със предписаните от производителя ДЕНСО-PK20PR-P11 34 лв бр от РАТОЛА . Старите бяха GM двуполюсни но Осезаема разлика не видях .Разхода при мене е около 14 газ за нормално градско и междуселско. На дълго при 90 -120 пада на 11-12 ШОГУНА е V 6 3000 24 v дълга база ръчни ск. Дано съм бил полезен.УСПЕХ
                      11- 12 литра разход при 120, и особено 14 градско ми се вижда ненормално малко.Аз на бензин не съм успял да постигна такива цифри, при все, че двигателя ми е в перфектна кондиция.В една друга тема колегата Ivan4o бе писал: "Имам Български на BSM . Засега (година) работи перфектно.

                      Паджеро 93г 3000 , дълга база , газов инжекцион BSM
                      3603km 579,43 литра газ
                      16,08 л/100 газ
                      смесен разход предимно извън градско и язовирско
                      скорост 90-100 много рядко до 120"...
                      Виж, за блокирали спирачни цилиндърчета никога не ми е минавало през акъла да проверя- като че ли инерцията си му е ок, но нищо не пречи да погледна как стоят реално нещата.

                      Поздрави.
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #41
                        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                        Колеги, дайте акъл:

                        Днес отивам до сервиз да ми мръднат с два градуса предверението на запалването- от 5 градуса го направиха някъде на 7.5 градуса. След разговор с колега, доста по запознат от мен, обаче се оказва, че за да се извърши тази процедура първо майстора е трябвало или нещо (?) да разкачи (закачи?), или оборотите да се свалят на 600 и едва след това да се прави тази интервенция по предверението...До сега се ровя в описанието на горивната система, обаче само повече се обърках: на 20 страница на "топливная система" открих една картинка (която не успявам да копи- пейстна тук) и краткото описание, че кафявата букса за базовият ъгъл на изпреварване на запалването, трябвало да се даде на маса.

                        Та, питам по запознатите- това ли е ключа от бараката или тази въпросна кафява букса в двигателния отсек е с друго предназначение???
                        08седемшест5едно513четири

                        Коментар


                        • #42
                          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                          Вальо,
                          По книга запалването на този двигател го дават да е 5±2 ° при 700 оборота. От там нататък трябва да видиш при теб как е. Важно е да ти го направи някой, който може да измери и да докаже че наистина го е направил на толкова, колкото трябва, а не на принципа "ухото на майстора мери предварението напълно точно".

                          Като споменаваш въпросната кафява букса да не би да имаш предвид дачика на делкото?
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #43
                            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                            Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                            Вальо,
                            По книга запалването на този двигател го дават да е 5±2 ° при 700 оборота. От там нататък трябва да видиш при теб как е. Важно е да ти го направи някой, който може да измери и да докаже че наистина го е направил на толкова, колкото трябва, а не на принципа "ухото на майстора мери предварението напълно точно".

                            Като споменаваш въпросната кафява букса да не би да имаш предвид дачика на делкото?
                            Жоро, ъгълът е точно такъв, но се мери базов ъгъл (without electronic control) - даже го пише на стикер от вътрешната страна на капака.
                            Това става именно, с въпросния куплунг. Алтернативен метод (според мануала) е да свалиш оборотите на 600 и да мериш ъгъла.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                              Дааа, прав си Ники, то си го пише и в книжките и на капака:



                              А всъщност имаш ли идея какво се случва, като заземиш въпросният куплунг???

                              С другото, обаче ударих на камък...Купих си 6 броя резистори 39 ома, 1 ват с идеята да ги заменя в компа на ГИ, за да спре "check engine"- а да свети, купих си и поялник (понеже съм запоявал за последен път в казармата) отворих кутията на компа и цък...всичко беше изпълнено с някакви миниатюрни елементи и после цялата платка е била залята с нещо като гума...абе задачата, която изобщо не ми е по силите:



                              Ха сега някой да даде идея как да се справя с тази дилема- нещо бях чувал за нек'ви емулатори, но откъде се взимат и как се връзват???
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • #45
                                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                                Сложи ги на проводниците или на куплунга - не на платката.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X