Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

    Първоначално публикуван от Peter P Преглед на мнение
    Със сигурност ще имаш влошаване работата на двигателя на газ след няколко месеца, когато се слегнат мембраните. Тогава задължително при газаджиите пак, да променят настройките и да ти увеличат дебита на газ. Моята се отпуши на "газ" чак след 3-4 месеца и обновени настрйки на компа на инжекциона.
    Аз нямам никакъв опит с ГИ (карал съм само конвенционални уредби).Би ли разказал за това "отпушване" и изобщо впечатления от работата на фобос- а: разход, динамика и т.н.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #17
      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

      Вероятно става дума за настройки. При правилно подбрани дюзи (за твоя мотор 2мм) и правилен реглаж не би трябвало да има осезаема разлика в динамиката.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

        Настройките са изключително важни за правилната и добра работа на двигателя на газ. При мен имаше коренна разлика при първоначалните настройки и тези след няколко месеца след като покарах. Не можем да правим директно сравнение, моят двигател е 4G63, 2000 кубика, 136 коня. В момента имам проблеми с ламбда сондата и предполагам с повишен разход на гориво заради нея. Това, което съм забелязал преди е, че средно разходът на газ е с 1,5 - 2 л над този на бензин, динамиката е минимално различна (в полза на бензина). Моят ГИ Фобос е монтиран във Фобос Плевен преди близо 10-11 месеца и не съм имал никакви проблеми с него. Но отново повтарям, настройките са нещо изключително важно! Първоначалните с които бях, имах проблеми с тях, светеше чека над 140км/ч, колата не и достигаше гориво над 4300-4500 оборота и почваше да се тресе, след 2-3 месеца почна да върви много зле, обяснението от газаджиите беше слегване на мембраните, а и неправилни първоначални настройки. След посещение при газаджиите, увеличиха ми дебита на газта заради мембраните, едно от момчетата направи настройки с лаптопа си в движение, до като карах извънградско и в града, пробвахме ускорение, високи обороти и след 1-2 часа колата беше променена! Набираше много по-добре, никакви проблеми с липса на подаване на гориво над 4200 оборота, разходът падна с около литър...
        За да достигнеш оптимална работа, определено трябва да покараш още и след това да отидеш за допълнителни настройки. Фобос имат 3 режима на работа, икономичен, нормален и спортен. При мен винаги я държа на нормален и не съм ги пробвал за осезаеми разлики.
        Друго, което се сещам. Имах малки проблеми с теч на охладителна течност от скобите, които слагаха. Този теч се появи зимата, когато имаше по-големи разлики в температурата и разширението на скобите и маркучите. Дозатягане на скобите и малко добавка за радиатора и проблемът беше решен.

        Коментар


        • #19
          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

          Здравейте колеги, моето паджеро е 3.0 V6. Купих го с газов инжекцион Bi-Gaz, карах го в няколко сервиза за преглед, но нещо ме отпращат отчтиво без да правят нищо.Моля да ми кажете къде в

          Коментар


          • #20
            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

            Честито и от мен за ГИ , дано да те слуша дълго ,защото след проучване на пазара разбрах ,че Фобос е най рекламирания ГИ , с най добър софтуер и най добра цена от предлаганите в БГ, но всичко друго от окомплектовката е произведено в Турция.
            ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

            Коментар


            • #21
              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

              Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
              Честито и от мен за ГИ , дано да те слуша дълго ,защото след проучване на пазара разбрах ,че Фобос е най рекламирания ГИ , с най добър софтуер и най добра цена от предлаганите в БГ, но всичко друго от окомплектовката е произведено в Турция.
              Изобщо не знаех, че Фобос- а е най- рекламирания и с най- добър софтуер...Отделно цената му в никакъв случай не е най- добрата на пазара (полският с всичко е 650 лева).Просто, човека, който ми го монтира се спря на тази марка и тъй като аз съм абсолютен лаик се доверих на избора му.В интерес на истината сега като го покарах малко ,като че ли се "отпуши" и върви по- добре от началото.Като го поюркам по горите тези дни ще напиша вече по- пълни впечатления за динамика, разход и т.н.За сега определено съм доволен.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #22
                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                Колеги,
                имам два въпроса към по- запознатите с АГУ:
                -За момента предверението на запалването не е променяно(проверено), но двигателя работи съвсем коректно- както на газ, така и на бензин.Има ли смисъл да го пипам - ще се подобри ли работата на газ и съответно ще се влоши ли осезаемо работата на бензин?
                -Бензиновата помпа не е изключена - бензина си циркулира по системата. Четох обаче из книгите, че понякога дюзите може да пропускат капки бензин...Дали пък не е по- добре да тегля един кабел с цк ключе от помпата до купето и като мина на газ да изключвам помпата???
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • #23
                  От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                  Точно по-голямото предверението би предпазило клапаните най-много. Газта в по-честия случай гори по-бавно и горивния процес се измества към изходящия колектор. От там има два основни проблема - по-ниска мощност и повишено термично натоварвание на изходящите клапани и колектор. Силно препоръчително е да си вземеш и свещи с различен топлинен индекс, предвиден за работа на газ. Със сигурност тези две неща ще доведат до по-добра работа на газ и по-лоша на бензин, но слагайки 98-100 октана вече ще решиш и този проблем горе долу.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #24
                    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Точно по-голямото предверението би предпазило клапаните най-много. Газта в по-честия случай гори по-бавно и горивния процес се измества към изходящия колектор. От там има два основни проблема - по-ниска мощност и повишено термично натоварвание на изходящите клапани и колектор. Силно препоръчително е да си вземеш и свещи с различен топлинен индекс, предвиден за работа на газ. Със сигурност тези две неща ще доведат до по-добра работа на газ и по-лоша на бензин, но слагайки 98-100 октана вече ще решиш и този проблем горе долу.
                    Яворе, благодаря за инфото.Би ли обяснил по- подробно и за въпросните свещи- марка, цени и т.н.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #25
                      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                      Ами аз свещи пазарувам от тук:
                      http://www.vdauto.com/bg/products.php

                      Те имат оригинален каталог на Beru в който са дадени еквивалентните свещи за газ.
                      Цените са много добри, за мойта бяха около 6-7лв бройката.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                        Карай с оригиналните за мотора свещи - те са доста висок клас, платинени, идеални са за използване при газифициране.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                          И защо? Иридиеви свещи има с различно топлинно число.

                          Да цитирам Ясен от една друга тема:

                          "Топлинните числа всеки производител си ги реди както той си знае. Например, на NGK по-студените свещи са с по-голям номер. Работата с топлите и студените е такава: свещта при работа трябва да се загрее достатъчно, за да изгарят саждите по нея, но не толкова, че да се стопи изолатора. На газ хем има много по-малко сажди, хем изгорелите газове идват малко по-горещи. Затова се слага по-студена свещ. Но не много по-студена, защото ще почнат проблеми на бензин."
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #28
                            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                            Не бих си рискувал работата на двигателя на бензин само заради едната газ. Освен това главната причина една свещ да не е с прекалено голямо топлинно число не е толкова свързана със стопяването на изолатора (това са някакви крайни случаи), а със защитата от детонации. Прекалено нагорещена свещ (такава, която има по-голям изолатор => отдаваща по-бавно температурата към главата през резбите, т.е. имаща по-голямо топлинно число) може да се нагрее достатъчно, че да причини детонации, които всеки знае, че не са особено полезни. При газ пък въпросните детонации се получават по-трудно. От там следва, че не виждам смисъл да се сменят свещи, които производителя е препоръчал.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                              На този ДВГ не му трябва нито флаш луб нито някакви по специални свещи.Добре е свещите да са еднополюсни и да се сменят на около 20000км.Ако някой се съмнява да провери в Prins.
                              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                              АСК Ален Мак

                              Коментар


                              • #30
                                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                                Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                                На този ДВГ не му трябва нито флаш луб нито някакви по специални свещи.Добре е свещите да са еднополюсни и да се сменят на около 20000км.Ако някой се съмнява да провери в Prins.
                                Би ли се обосновал- явно знаеш нещо, което ние не знаем. И какви са тези Prins?
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X